Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Паметникът на съветската армия в София, историческото минало и съвременният българин - роб

Varadin Angelov
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 4 минути, miro20 написа:

Докато в България, след като я окупира, тя се застоя 45 години.

Ти да си виждал съветски (руски)  войски в България? Щото аз не съм. Да не е била някаква невидима армия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, miro20 написа:

Да, обаче :

И не само - я напиши в гугъл das denkmal des unbekannten plünderers. В превод: паметника на незнайния мародер. Сещай се; къде мернах някъде из нета, че за разлика от нашия, за австрийския паметник има специално споразумение, което да го пази, а при нас не е нужно - българските роби сами си пазят поробителите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Радул написа:

Ти да си виждал съветски (руски)  войски в България? Щото аз не съм. Да не е била някаква невидима армия?

Защо да има бази ? Та то цялото ръководство на БА бе изцяло подконтролно на съветската. И не само на БА , а на всички служби и политическо ръководство !

За какво да има бази, след като можеш просто да кажеш от Москва - армията ви ще прави това и това, ще има  поделения еди къде си , ще варди от еди какво си, задачите ще са еди какви си .

Просто придатък на съветската армия.  Дори няма да споменавам че всички важни кадри и в армията и в службите са минавали задължително обучение в СССР.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aха. Значи все пак Червената армия не е останала тук 45 години, а 0 години. А също като в Австрия- дошла, свършила си работата и се прибрала.

И какво като са минавали армейските ни кадри обучение в армията на СССР? Какво по- хубаво от това? Та това е армията спечелила Втората Световна Война- най- грандиозния и разрушителен военен конфликт в Човешката история! Пред нея армията на Александър Велики изглежда като шайка палячовци. Или трябваше да се обучават в ю ес арми, която рути шатри в Афганистан с ракети за по 20 милиона. И която не успя да се справи с един пиклив Виетнам?

преди 6 часа, insec написа:

И не само - я напиши в гугъл das denkmal des unbekannten plünderers. В превод: паметника на незнайния мародер. Сещай се; къде мернах някъде из нета, че за разлика от нашия, за австрийския паметник има специално споразумение, което да го пази, а при нас не е нужно - българските роби сами си пазят поробителите.

Иди в Австрия и виж! КОй пази паметника от набези на дрогирани неофашистчета. Кво четеш в нета излиянията на разни мировци

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Радул написа:

Aха. Значи все пак Червената армия не е останала тук 45 години, а 0 години

Ти четеш ли какво казвам ? май не :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, miro20 написа:

Ти четеш ли какво казвам ? май не :)

Въртиш се като пумпал. Говориш за окупация, после... то нямало нужда от окупация.Дрънкаш си мантрички колкото да не заспиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Радул написа:

то нямало нужда от окупация

Казах - бази. Не ми извъртай думите.

А как се нарича държава, в която всичката власт - политическа, икономическа, военни, служби и т.н. са под контрол на чужда държава ?

Каквато бе НРБ ?

Точно така - окупация.

пп

А да, ето ти и това за което говорех - признанията на самия Тодор Живков до каква степен са инфилтрирани съветските служби в нашите :

„Ами, че те всички разузнавателни служби така работят, поне пред мен не е стоял така въпросът за вербуването, те си го вършат. Да, да, може ДС да не знае, че някой е агент на КГБ. Те имаха възможност и имаха представители във всички поделения на ДС. Пред мен тези въпроси не са поставяни. Правени са опити да ме завербуват, говори се, че един от моите колеги е бил агент на НКВД, мен никой не се опитвал да ме вербува и е странно защо ще опитват…“, признава пред журналиста от радио „Свободна Европа“ Живков.

https://faktor.bg/bg/articles/petak-13/-nepublikuvano-priznanie-na-zhivkov-kgb-imashe-pravo-da-verbuva-v-balgariya-bez-da-uvedomyava-ds-59639

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, miro20 написа:

А как се нарича държава, в която всичката власт - политическа, икономическа, военни, служби и т.н. са под контрол на чужда държава ?

Веднага давам имената: Великобритания, Германия, Израел, Канада, Австралия... За Великобритания даже имаше един много готин филм, който се казваше 51- вия щат.

Други въпроси?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Радул написа:

Емотка аргумент... хехе. Компетентност, мисъл... Отсъства.

Цитирах ти дори по горе Тодор Живков. Както и за неща които никой не спори - че сме били изцяло под съветски контрол,  няма нито едно политическо и/или военно действие, което да не е консултирано и с разрешение на другарите от Москва. Които освен това са и диктували много решения и насоки. Разузнаванията да не говорим. Освен че ДС няма контрол върху съветсктие другари, всички вътрешни и външни операции са под тяхно наблюдение, контрол и разрешение.

Какво повече да говорим ?

А емотиката е защото както казах "си ми ясен" . Ти въобще не четеш какво ти говоря, а си плямпаш простотиите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам за какво точно спорите, но баш окупационната руска армия остава в България около 3г. През което време налага своите марионетки в управлението на държавата. След това не е било нужно и да я има тук, защото родните еничари са си се справяли достатъчно добре и сами с избиването и вкарването в ком. лагери на всички недоволни с руското-комунистическото поробване на България.  Иначе руски войници е имало в секретните поделения на НРБ, но те са били със специфични дейности.        

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, miro20 написа:

Казах - бази. Не ми извъртай думите.

Каквато бе НРБ ?

Точно така - окупация.

пп

А да, ето ти и това за което говорех - признанията на самия Тодор Живков до каква степен са инфилтрирани съветските служби в нашите :

„Ами, че те всички разузнавателни служби така работят, поне пред мен не е стоял така въпросът за вербуването, те си го вършат. Да, да, може ДС да не знае, че някой е агент на КГБ. Те имаха възможност и имаха представители във всички поделения на ДС. Пред мен тези въпроси не са поставяни. Правени са опити да ме завербуват, говори се, че един от моите колеги е бил агент на НКВД, мен никой не се опитвал да ме вербува и е странно защо ще опитват…“, признава пред журналиста от радио „Свободна Европа“ Живков.

https://faktor.bg/bg/articles/petak-13/-nepublikuvano-priznanie-na-zhivkov-kgb-imashe-pravo-da-verbuva-v-balgariya-bez-da-uvedomyava-ds-59639

И каква е разлика сега?

Просто и ясно - друг господар!

Но не си мислете, че повечето хора харесват сегашната ситуация.

Както каза един приятел, то сега няма и казарми, от където да откраднем оръжие и да си върнем властта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, dedidi написа:

Както каза един приятел, то сега няма и казарми, от където да откраднем оръжие и да си върнем властта.

Ами то затова няма и казарми. Иначе бая глави да са хвръкнали вече. Държава с армия само на хартия и огроооомна полиция. Защо и е на тази държава толкова полиция? За да пази продажните политици от народната любов разбира се! За какво друго? Ти виждал ли си я да прави нещо друго? Не. Няма и да я видиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dedidi написа:

И каква е разлика сега?

Огромна. А най-малката е, че няма сектантско сборище на безродници наречено 'паметник на ******** армия освободителка' пред което ежегодно да ходят да се прекланят.  Скоро дано да го няма и този за когото е темата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Барабой написа:

Не разбирам за какво точно спорите, но баш окупационната руска армия остава в България около 3г. През което време налага своите марионетки в управлението на държавата. След това не е било нужно и да я има тук, защото родните еничари са си се справяли достатъчно добре и сами с избиването и вкарването в ком. лагери на всички недоволни с руското-комунистическото поробване на България.  Иначе руски войници е имало в секретните поделения на НРБ, но те са били със специфични дейности.        

Прав си. Всички знаем това. Не им се връзвай на провокациите.

преди 10 часа, Барабой написа:

Огромна. А най-малката е, че няма сектантско сборище на безродници наречено 'паметник на ******** армия освободителка' пред което ежегодно да ходят да се прекланят.  Скоро дано да го няма и този за когото е темата!

Мислиш, че този на когото отговаряш не е запознат с това ли ?

Много добре е запознат. Просто ги виж кои са и после си имай едно наум за тези никове.

Много ясно, че българския народ не иска паметник на чужда окупационна армия в центъра на София. И рано или късно ще го събори. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

И рано или късно ще го събори. 

Тогава ще излезе на яве , че не сме били окупирани ......сега има тема за празнословия от празноглави . :)

По-добре паметник , от колкото сухопътна и/или морска база с томахавки.....:nono:

Влиянието така или иначе не може да се избегне . И по-добре от роднина , от колкото от чужди.....:nono:

По паметници стрелят и ги събарят само диваци и варвари.....Световната История знае множество случаи ! :nono:

.......................................

С оглед на последните световни събития , пак е върховна тъпотия......   :nono:

Орела си въобразява , че безнаказано ще отлети на другия край на Земята . За теб изобщо не му пука . С мечката общ плет ни дели.....:angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5.09.2019 г. в 19:30, Радул написа:

Видима е , ама американска ! У комшиите е и европейска . :nono:

Кьоравите са друга работа.....:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Реджеп Иведик написа:

Много добре е запознат. Просто ги виж кои са и после си имай едно наум за тези никове.

От скоро пиша в тези раздели въпреки че съм регистриран от 4 - 5 години и ще има да наваксвам.

преди 4 часа, by_chechi написа:

от колкото сухопътна и/или морска база с томахавки.....:nono:

Да ти кажа честно и аз бях негативно настроен към натовските бази, но след събитията в Украйна(40млн. държава) от които се видя как Русия може да анексира чужда територия плюс това да направи гражданска война и да формира републики (ДНР, ЛНР) и всичко това без на практика някой нещо да може да и направи, то станах твърд привърженик на  базите. Особено след като през последните години множество руснаци се заселват по нашето черноморския. И не, че не ги знаех какви са руснаците от събитията в Молдова и Грузия, но там все пак не беше чак толкова брутално.  

преди 4 часа, by_chechi написа:

По паметници стрелят и ги събарят само диваци и варвари.....Световната История знае множество случаи ! :nono:

Това не е паметник, а един срам и позор гаврещ се с паметта на предците ни! Ако има някаква памет в него то е на безродника и пропагандата и ако ни е нужен такъв паметник то нека държавата бъде така добра да го преименува както 'паметник на русофила безродник и руската пропаганда'. И не е нужно да се събаря, а да се демонтира и премести в някой музей където да бъде обяснено какво представлява или руснаците да си го приберат в посолството или директно в Русия. 

Радой Ралин го е казал много добре в Писмото.

Цитат

Пиша ти от Плевен,драги Ванка.
Помниш ли когда пришол със такна?
Беше млад, но се държеше мъжки.
Заразри сеемсйтвото ми с въшки…

Взе на мама злтинате пендари
и дори галошите ми стари.
Помниш ли, как кашуше картошки?
Наконец забърса три кокошки.

После си преспал със какa Сия
и изпил си всичката рикая.
А след време чухме и мълвата,
че си гръмнал тате във главата!

Длъжен бах да те обичам,Ваня.
Даже кръситх дъщеря си Маня.
Залъкът си давахме насила
на Русия – тая дива сила.

После цели девет петилетки
грабихте уран и руди редки.
Грабихте и жито, папироси…
Зарад тебе ходим голи-боси!

Дружбата ни беше “свята”, “чиста”.
Ние всчики хранихме танкиста.
А пък ти ни пазеше със танка
и ни взе последната луканка…

Пазеше и немците,и чехите.
Ние тук възпявхяме успехте.
С пематник стръчиш ни на главата
и скверниш небето и земята.

Но не се съмнявам, че не се ли премахне доброволно рано или късно ще бъде съборен както каза и Реджеп Иведик!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи 45 години са Съветска окупация, а 500 - присъствие. Джендърска му работа, още скърби за анадолския ощастливител... Ми като сте толкова на зор, той Анадола не е изчезнал бе- отивайте! Ще ви посрещнат както се полага...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Барабой написа:

...Това не е паметник, а един срам и позор гаврещ се с паметта на предците ни...

Паметникът на варварите бомбардирали София какво е ? Сега газят земята ни........Бих го защитавал да не го събарят - да се знае и помни ! Идиоти като теб да не го забравят ! .....

Друг е въпросът в България руска бомба гърмяла ли е....

Срам и позор си ти .....за себе си !

Мен не ме интересуваш.......ако въобще отразяваш собствено мислене - отвращаваш ме !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, by_chechi написа:

Паметникът на варварите бомбардирали София какво е ?....Бих го защитавал да не го събарят - да се знае и помни ! .....Сега газят земята ни....

Идиот !

Срам и позор си ти .....за себе си !

Мен не ме интересуваш.......ако въобще отразяваш собствено мислене - отвращаваш ме !

Абе те бяха почнали и паметниците на федерацията и свързани с нея дейци и събития  в САЩ да смъкват, ама нещо ги спряха....Оказа се че баш толкова фундаментализъм  и на мамона не е угодно ..освен ако не е в други части на света де, като в подопечената им Бг и сие  източноевропейски държави 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Барабой написа:

Особено след като през последните години множество руснаци се заселват по нашето черноморския. И не, че не ги знаех какви са руснаците от събитията в Молдова и Грузия, но там все пак не беше чак толкова брутално.  

Това си е факт със заселването. По ТВ Европа бившия военен министър Ненчев в прав текст каза / има го във видеото /  че това дори се прави умишлено от руснаците , давайки преференции не на кои да са случайни руснаци, а на такива от силвоите ведомства, военни и подобни .Може да звучи конспиративно, но като го чуеш от устата не на комшията, а от военен министър имал достъп до класифицирана информация, нещата са сериозни.

За Молдова и Грузия нещата си бяха брутални. Просто пропагандата бе пак много силна, а и не обърнахме голямо внимание на конфликтите.

А сценария бе същия. Дестабилизация, военни операции, анексиране на територии и създаване на недосносчета като ЮО и Абхазия. Те до ден днешен са непризнати, и са изцяло под контрола и издръжката на РФ.

Което ме прави песимист за бързо оправяне на конфликта с ЛДНР. За съжаление, дълги години рашистите ще си ги поддържат като плацдарм за военни операции.

преди 58 минути, by_chechi написа:

А не бе ? 

https://trafficnews.bg/urok-po-istorija/savetskite-bombardirovki-nad-balgariiaedna-dobre-pazena-21790/

https://faktor.bg/bg/articles/predi-102-godini-ruski-korabi-i-samoleti-bombardirat-varna-izbivat-mirni-grazhdani

http://www.extremecentrepoint.com/archives/5006

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Радул написа:

Значи 45 години са Съветска окупация, а 500 - присъствие. Джендърска му работа, още скърби за анадолския ощастливител... Ми като сте толкова на зор, той Анадола не е изчезнал бе- отивайте! Ще ви посрещнат както се полага...

Този пък бот! Турското робство не е оправдание за руското робство. По-просто казано, това че някой ти е помогнал да не те изнасилват, не значи, че този някой трябва да почне да те изнасилва и той и от всичкото на отгоре да те затвори в затвор. Това за нормалните хора. За русофилите, комунистите и руснаците явно не е така, ама то от болни мозъци какво да очакваме.

преди 1 час, by_chechi написа:

Паметникът на варварите бомбардирали София какво е ?

Ами ако следваме логиката на безродните русофили, то следва да е 'паметник на американската армия освободителка от фашизма' . Не ли? Шизофреник?

Само, че има съществена разлика на този паметник от онзи.

Първо, е паметник на загиналите американски летци, което си е обективна истина - има такива. 

Второ, се намира в американското посолство!

Ако не разбираш разликата не мога да ти помогна.

Няма никакъв проблем руснаците да си направят паметник в посолство си на загиналите руски пияндурници от метилов алкохол по време на окупацията на България. Тяхна си работа. Даже аз бих се радвал да има такъв паметник, защото ще показва обективната истина! 

преди 1 час, by_chechi написа:

Със толкова дълбоко завряна глава си направо като 'трите маймуни'. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, miro20 написа:

бившия военен министър Ненчев

Мдаам голЕм пример с тоя бивш министър...

Цитат

ДОСТ - партията на екслидера на ДПС Лютви Местан, ще се коалира за изборите с БЗНС на бившия военен министър Николай Ненчев. Земеделецът участваше във второто правителство на Бойко Борисов от квотата на Реформаторския блок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване