Премини към съдържанието
bigger

Добър софтуер за възстановяване на файлове

Препоръчан отговор

Здравейте! Понеже имах драми със най-лошия телефон който съм ползвал някога Samsung Galaxy S9+, затри ми почти цялата карта памет, без някаква установена причина. Можете ли да ми препоръчате най-добрия софтуер към момента за възстановяване на файлове. Преди съм ползвал Recuva, но в последствие установих, че в сравнение с други програми, ми възстановява по-малко файлове. Трябва ми добър софтуер който да може да се използва безплатно..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Recuva има различни настройки, има и по-обстойно сканиране. Пробвай и тези:

https://recoverit.wondershare.com/memorycard-recovery/best-5-free-sd-card-recovery-software.html

Може да сканираш и с някоя от платените версии, които имат безплатни demo версии, просто за да видиш дали ще ти намерят допълнителни файлове и да сравниш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да установиш причината, поради която нещата са изчезнали, и ще имаш по-голям шанс да ги възстановиш. Ако нещата са били само и единствено на картата (и не си си ги свалил на компютър или другаде), грешката е и твоя. Задължително всяка важна информация се държи на поне 2 места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно и аз това се чудя, къде е проблема ? Защото и двата продукта са гаранционни и да си търся правата. Имам някакво съмнение за картата памет.... Ситуацията е следната:
1) Един чудесен ден, установявам, че картата ми памет, както си е в телефона, не се разчита от него (все едно че няма такава). Решавам да рестартирам телефона (без резултат) продължава да не я чете.

2) Решавам, че картата е заминала и я вадя. Все пак я поставям в друг телефон да я тествам. След поставяне в друго устройство картата се разчита, файлове и всичко си ги отваря без проблем.

3) Връщам картата отново в моя боклук (s9+) и там първоначално смятам, че картата е разпозната. След пускане на музика виждам че повечето песни са от порядъка на 2 - 10 сек. Слагам картата в компютър и виждам само, че показва много малка част от файловете ми, като повечето са крашнати (с орязан размер, половинчати снимки и т.н.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един познат също с телефон Самсунг му правеше същите номера и проблема беше в картата.Сложи картата в кардриидър и я сканирай с Check Flash ако ти покаже и 1 червен сектор значи е в нея проблема.

За напред ползвай само карти с отбелязано на тях Class 10 те са с висока издръжливост и освен от удар по друг начин не може да ги повредиш. 

iCare Data Recovery вече направиха безплатна версията си за SD карти https://www.icare-recovery.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, KoiAzLiWe написа:

За напред ползвай само карти с отбелязано на тях Class 10 те са с висока издръжливост и освен от удар по друг начин не може да ги повредиш. 

Класът индикира единствено скоростта на четене/писане. Не би следвало изправна и нормално работеща карта да прави такива проблеми, колкото и да е бавна.

https://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital#Speed_class_rating

Броят цикли запис/презапис/четене зависят от други неща като технология на производство на флаш клетките и капацитет (косвено).

@bigger форматира ли картата в телефона, когато започна да я ползваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, killchain написа:

Класът индикира единствено скоростта на четене/писане. Не би следвало изправна и нормално работеща карта да прави такива проблеми, колкото и да е бавна.

https://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital#Speed_class_rating

Броят цикли запис/презапис/четене зависят от други неща като технология на производство на флаш клетките и капацитет (косвено).

@bigger форматира ли картата в телефона, когато започна да я ползваш?

Да, форматирах я. Картата я взех преди няколко месеца, не съм се стскал, умишлено взех висок клас, исках да е сигурна, но..... 
Картата е: Sony SR-G1UX2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, KoiAzLiWe написа:

Един познат също с телефон Самсунг му правеше същите номера и проблема беше в картата.Сложи картата в кардриидър и я сканирай с Check Flash ако ти покаже и 1 червен сектор значи е в нея проблема.

iCare Data Recovery вече направиха безплатна версията си за SD карти https://www.icare-recovery.com/

За съжаление явно не е безплатна, пробвах с нея, но ми иска лицензен код.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bigger написа:

Слагам картата в компютър и виждам само, че показва много малка част от файловете ми, като повечето са крашнати (с орязан размер, половинчати снимки и т.н.)

Много ме съмнява да има програма, която да възстанови такива файлове.

Особено пък безплатна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тези файлове които са половинчати и развалени, но се виждат, съм ги прежалил. Те са доста малко. По скоро искам да си възстановя тези които не са видими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И най-сигурния носител може да се повреди, затова винаги трябва да имаш важни неща минимум на 2 носителя. Освен да потърсиш някоя фирма, която се занимава с възстановяване на данни, друг вариант нямаш, а и пак не е сигурно, че ще се получи нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, KoiAzLiWe написа:

Тествах я. Карто резултат ми дава: 

Pass #1 completed, 0 errors found.

Test completed, total 0 errors found.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво виждаш най долу на картинките има вероятност да си минал през метал детектор,или да е била близо до магнит картата и др.

61SQjncdXkL._SL1200_.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, KoiAzLiWe написа:

Какво виждаш най долу на картинките има вероятност да си минал през метал детектор,или да е била близо до магнит картата и др.

Magnet proof знаеш ли какво значи? Както и думата "proof" изобщо, че пишеш подобни глупости?

https://translate.google.bg/#view=home&op=translate&sl=bg&tl=en&text=непроницаем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване