Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Пичаги праеилно ми кахте че няма как еднатя колона да записва а другата не и дясна и лявата колона си записват просто като пусна записа само свири лявата а кат пуска касета която си е записа фабрично свирят и двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Pichagata 933 написа:

Пичаги праеилно ми кахте че няма как еднатя колона да записва а другата не и дясна и лявата колона си записват просто като пусна записа само свири лявата а кат пуска касета която си е записа фабрично свирят и двете.

преди 12 минути, Pichagata 933 написа:

Пичага!

Вече ми се струва, че си разрешил въпроса. Щом искаш да ти свирят и двете колонки, ще си купуваш фабрични записи и ще си слушкаш на воля. Ама така, малко ще се минеш. По добре да си правиш ти записите и да ти свири само едната колонка този месец, а след месец , само втората. Така ще увеличиш времето на ползване на касетофона и ще намалиш разхода на електричеството в къщи. А и сега времето  за ползване на касетофона ще нарасне двойно с твоя метод. Ти ще си доволен, касетофона ще изкара по дълго време, а и ние ще се радваме с теб! Пускай кючека.

• Харесва ми 2
  • Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и проблема със записването да го мислиме, но не е ясно този канал дето не свири след запис, пълна тишина ли е или не, трие ли се предишния запис или не, какви са касетите на които се записва, ако са с 10 презаписа на лентата няма какво да се иска повече май?

Възможни варианти:

Проблем с ключа за запис има в него едни пластинки с годините спират да контактуват правилно, изтъркана глава, неправилно подмагнитване на главите. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичага на касетка която записвах няма никви записи само има които аз съм записвал. Да чува малко на дясна колона като свири на касетката има три записа други  няма аз съм ги записвал вчера.

Пичага става ли да се почиста със спрей против ражда защтото маи може и със спирт нали пичаги.

Утре ше почистая всички потенциометри и записващия ключ днес. А днес почистих главите на двете касети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах всичко! 

Главите да не ги почистиш със спрея за ръжда, чистят се с разреден чист спирт 50/50. Потенциометрите може да се пръснат с чист спирт, но ще е за кратко действието. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичаги да препоръчате саит за части за касетофони без занчение от марката им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти трябва,отмина ерата на касетофоните и части можеш да намериш в Ebay,а тука в по голямата част по обяви.Ако търсиш ролки,фрикции,зъбни колелца няма голям избор,TPetrov има,ама глави предимно,ремъци има на много места,но не са качествени.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моторче за хитачито че на моя го свалих и го сложих на твоя дето ми го даде 

И други части без значенке какви са дали ремаци дали глави и.т.н 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Pichagata 933 написа:

Моторче за хитачито че на моя го свалих и го сложих на твоя дето ми го даде 

И други части без значенке какви са дали ремаци дали глави и.т.н 

Хитряга, а? Магазин в Правец ще отваряш.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Колев60 написа:

Хитряга, а? Магазин в Правец ще отваряш.

Не Няма да отварям а просто питам

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос пичаги за ресистор с номер R656 този ресистор на всички ли радио апарати ли го има 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Pichagata 933 написа:

Имам един въпрос пичаги за ресистор с номер R656 този ресистор на всички ли радио апарати ли го има 

Аз не мога да ти отговоря, защото изтрих схемата и не ми се търси наново. Извинявам се!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем дано някои от другите да може да отговори 

А ти пичага каде намери схемата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R656 е номера на резистора в принципната схема на този модел,стойността е 2,2 om .

На друг радиоапарат резистор със същия номер ще има друга стойност.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси. Пичага, имам друг въпрос за моито хитачи. Понеже и там трябвали да има резистор с тоя номер а явоно тои първо е изгорял  и там е имало пад на волтажа. Та въпросами е маистора е сложил друг резистор и малко по дебел от на твоя касетофон дето ми го даде има друг въпрос пичаги 

Пичаги ако се сложи такъв резистор от друх радио апарат да кажем примерно на хитачи имали вероятност нещо да изгори Това е въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Pichagata 933 написа:

Няма проблем дано някои от другите да може да отговори 

А ти пичага каде намери схемата.

Пичага, пичага! Хептен те няма в четенето. Иди на  страница 4 и виж какво съм ти написал с подробни обяснения как да си свалиш електрическата схема, която ти е дал AAUUXX.

""Приятел!

AAUUXX ти е дал линк за изтегляне.  Ето ви схема.  Но май не знаеш каква е процедурата за изтеглянето. Ето, с няколко думи!

Кликаш на линка, който ти е дал. Отваря се страница и по надолу се вижда с почернени букви къде е написано proccesing - това значи да изчакащ около 30 секунди, докато надписа се смени със  DOWNLOAD. Сега вече можеш да си изтеглиш схема. Да не се укаже, че няма и с какво да я "отвориш?  Ето ти снимки. Погледни ги!!! Кликваш на   DOWNLOAD  - долната картинка.

ScreenShot001.jpg

ScreenShot002.jpg

Какво направи бре човек? Аз за толкова време щях да изтегля  половината интернет.  Май не си много по отговорите, ми се струва. Трябва да знаеш и уважаваш труда на хората. Не е редно, да ни отговаряш след 1 седмица! Разгледа ли схемата? Ориентира ли се поне или пишем напразно?""

Картинките, които ти гледаш не представляват електрическата схема. Хайде, опитай сега да си я свалиш на компютъра!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Pichagata 933 написа:

Мерси. Пичага, имам друг въпрос за моито хитачи. Понеже и там трябвали да има резистор с тоя номер а явоно тои първо е изгорял  и там е имало пад на волтажа. Та въпросами е маистора е сложил друг резистор и малко по дебел от на твоя касетофон дето ми го даде има друг въпрос пичаги 

Пичаги ако се сложи такъв резистор от друх радио апарат да кажем примерно на хитачи имали вероятност нещо да изгори Това е въпроса.

Няма значение дали е по дебел,важното е да е 2,2 ом

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси че ми каза а на другите им кажи, че съм я изтелил схемата за хитачи просто Това исках да разбера за резистора.ако е повече от 2,2 ом що изготи нещо сигурно цялото радио 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.