Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Брат ми си пада доста геймър, бих искал да го зарадвам с едно геймърско компютърче. Цената да бъде около 3000~3300.Монитор ще се заупи отделно. Бюджетът от 3000+ е предвиден само за машината. Идеята е да бъде малко как да кажа...малко по дизайнерски така(доколкото е възможно с този бюджет). Нещо с повече светлинки така в (прозрачна кутия), но и да бъде мощничък защото ще се използва за тежки игри като Fortnite, бих искал да е с водно охлаждане(или някаква светеща течност) п.с идея си нямам от тези охлаждания,също така бих искал да е с Интелска платформа (знам че цените на интел са доста високи в момента, но въпреки това предпочитам Интел).

Преди години се допитах до вас отново за настолно компютърче за двойно по ниска сума и останах невероятно доволен, машината е безотказна дори 6г. по-късно и дори сега се справя доста добре :)

Доверявам се изцяло на Вас, да създадете нещо което да радва окото но и да бъде доста добро в рамките на бюджета ако е възможно. :) :) :)

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ще бъде монитора?

Вкусовете на различни хора са различни, дори само любим цвят на всеки е различен - най-добре е кутията да я хареса брат ти.

Светлинки и т.н. - той ще играе или коледна елха ще има целогодишно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хващаш един от тези и му правиш густо .... :)

За мен единствените които могат да удовлетворят клиента е от тази марка ....

НО .... според мен ..... това за мен са "Мерцедес" на .... и наистина знам какво могат ....

За мен всички останали .... вкл. .... хм ..... са ... аматьори в производството на компоти ..... ;)

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ДиоиД написа:

Хващаш един от тези и му правиш густо .... :)

За мен единствените които могат да удовлетворят клиента е от тази марка ....

НО .... според мен ..... това за мен са "Мерцедес" на .... и наистина знам какво могат ....

За мен всички останали .... вкл. .... хм ..... са ... аматьори в производството на компоти ..... ;)

Успех!

Ако имаше и коректен линк, да ги видим тези "Мерцедес" -и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Ако имаше и коректен линк, да ги видим тези "Мерцедес" -и.

Да .... видях, че с линка не стана .... та да погледне Dell ...  e .... казах си пристрастията ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Какъв ще бъде монитора?

Вкусовете на различни хора са различни, дори само любим цвят на всеки е различен - най-добре е кутията да я хареса брат ти.

Светлинки и т.н. - той ще играе или коледна елха ще има целогодишно?

Вижте, проблема е че ще бъде като подарък за Коледа, а не бих искал да разваля изненадата

току-що, Luboslav11111 написа:

Вижте, проблема е че ще бъде като подарък за Коледа, а не бих искал да разваля изненадата

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Какъв ще бъде монитора?

Светлинки и т.н. - той ще играе или коледна елха ще има целогодишно

Колкото до монитора може той да си го избере вече, идеята е компютъра да има малко по интересна визия(геймърска) нещо такова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко си години, а той?

На каква система играе сега той?

Само Fortnite ли му е любима игра?

----

Глобално до тук мисля, че правиш огромна грешка, но нека да видим ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрите са от типа на Fortnite, играе на лаптоп Acer Predator лаптоп, модела в момента не мога да ви го кажа. Иска настолен компютър. И не мисля че това да зарадваш някого с нещо което да хареса визуално и въобще като работна машина е грешка но ок

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Luboslav11111 написа:

Игрите са от типа на Fortnite, играе на лаптоп Acer Predator лаптоп, модела в момента не мога да ви го кажа. Иска настолен компютър. И не мисля че това да зарадваш някого с нещо което да хареса визуално и въобще като работна машина е грешка но ок

Добре! Идва Коледа отваряте подаръците и хоп нова система - да ама монитор няма, магазините не работят и седиш пред камината и гледаш една компютърна кутия (колкото и готина да е тя) и едни 3K си седят и дори не знаеш какво има вътре и как свети .... представяш ли си го? Аз такъв подарък не бих харесал, не и по този начин.

Варианти:

Вземат се всички нужни компоненти за цялостна система и вие заедно ги сглобявате, като при подаряването може да се почне с нова мишка, след 10-15 мин. клавиатура, монитора и т.н. сещаш се да е по интересно.

Взема се пак цялостна система сглобена инсталирана и само включвате и се забавлявате.

"Игрите са от типа на Fortnite" - това е като "Аз харесвам футбола" ама играя ли го, залагам ли ... не се знае.

Не случайно те питах какви игри предпочита - от там можеш да изходиш за дизайна на кутия, но щом има Acer Predator - ако го харесва може да се спреш на монитор от серията и кутия близка до серията Acer Predator настолните, съответно към тях подходяща клавиатура и мишка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, plamen_petrov_80 написа:

Добре! Идва Коледа отваряте подаръците и хоп нова система - да ама монитор няма, магазините не работят и седиш пред камината и гледаш една компютърна кутия (колкото и готина да е тя) и едни 3K си седят и дори не знаеш какво има вътре и как свети .... представяш ли си го? Аз такъв подарък не бих харесал, не и по този начин.

Варианти:

Вземат се всички нужни компоненти за цялостна система и вие заедно ги сглобявате, като при подаряването може да се почне с нова мишка, след 10-15 мин. клавиатура, монитора и т.н. сещаш се да е по интересно.

Взема се пак цялостна система сглобена инсталирана и само включвате и се забавлявате.

"Игрите са от типа на Fortnite" - това е като "Аз харесвам футбола" ама играя ли го, залагам ли ... не се знае.

Не случайно те питах какви игри предпочита - от там можеш да изходиш за дизайна на кутия, но щом има Acer Predator - ако го харесва може да се спреш на монитор от серията и кутия близка до серията Acer Predator настолните, съответно към тях подходяща клавиатура и мишка.

Добре, разбрах ви за монитора и мисля че сте прав. Мишка и клавиатура и аз ще се справя с това. Той дори си има мишка геймърска на Logitech. Играе още Smite, CS go, и знам ли за в бъдеще може и още нещо. На дизайна на предатора се радва, но гледам го гледа някъкви клипчета в Интернет с компютри, на които се вижда цялата механика на компютъра,един вид по прозрачна кутия. За монитор нещо от сорта на 400-600лв, които да не бъдат включени в горе посочения бюджет.Надявам се да може да се намери нещо прилично за тези пари. 

Другия вариант е да видя за готова конфигурация, но преди години хората от този форум не ме посъветваха да действам така, затова ми помогнаха и създадоха една доста добра машина, за което им благодаря много, поради това че останах доволен реших отново да се до питам до Вас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Luboslav11111 написа:

Мога да предложа много добра машина за тези пази с едни от най-новите модели на пазара... ако си заинтересован miraclem@abv.bg пиши ми и ще обсъдим всичко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даниел Митков ,а защо да не обсъдим всичко тук в темата ? dnevniks добра идея с 9600К , но това дъно определено не ми се вижда подходящо за ОС . Ако не завишава особено много бюджета нека погледне asrock-z370-extreme4 или asus-prime-z370-a . За видео картата Мисля 1080 моделите също не са за пренебрегване , разликата с 2070 е минимална. gamerock 1080 . Въпрос наличен избор разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо 5-ца? като 7цата е в пъти по-добра 7-8700к ако говорим за клокващ процесор... за видеото 1080ти му е предостатъчно за всякакъв гейминг дъното трябва да е доста бюджетно за да държи на евентуален клок.. рамта е проста,а охлаждането трябва да си е сериозно,нещо като nzxt, и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото човека има ограничен бюджет. Конфигурация със i7 8700K + 1080ти оскъпяват бюджета с грубо 700лв. Отделно за гейминг я ми разясни как така 8700К е в пъти по добър ?! Наясно ли си каква е реалната разлика при игри дори след клок в процентно съотношение между двата процесора ? (последния ми въпрос е риторичен).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, pepy86 написа:

Защото човека има ограничен бюджет. Конфигурация със i7 8700K + 1080ти оскъпяват бюджета с грубо 700лв. Отделно за гейминг я ми разясни как така 8700К е в пъти по добър ?! Наясно ли си каква е реалната разлика при игри след клок в процентно съотношение между двата процесора ? (последния ми въпрос е риторичен).

Много съм наясно с възможностите на 7цата ... моята е клокната  с водно преди бях с 5ца клокната .. еми не е същото да глвдаш сухи данни и да знаеш кво правят и клва е раЗликата в действителност е голяма раЗлика... отделно се занимавам и с обработка,рендърване,гейминг .. 1 път не ме е предал процесора,докто тая 5ца гличваше забиваше .. ужас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Daniel Mitkov написа:

дъното трябва да е доста бюджетно за да държи на евентуален клок

тука ме изгуби

едит: А с каква и5-ца си бил преди това  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Daniel Mitkov написа:

i5-8600k клокнат на 4.2

Това клок ли е изобщо? 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, PANOV написа:

Това клок ли е изобщо? До преди месец още миришел на млекце и темите с ламерските въпроси, а сега вече частен консултант. Успокой топката, хлапе ;)

това,че съм питал отностно градуси на видео карта е ламерски въпрос ли "господин президент,недосегаем" въобще не ти искам мнението "хлапе" ясен ли съм? Много голямо съмочувствие имаме нещо май а? Не са ви дърпали ушите скоро …(boring)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Daniel Mitkov написа:

i5-8600k клокнат на 4.2

И искаш да кажеш, че новата ти 8700К със същия клок е в пъти по-бърза при гейминг ? Не вярвам да си изкарал с повече от 3-5% fps при същия клок и то в супер малко заглавия (макар ,че 4.2 не е никакъв клок, едно време дъртия 6600К го държах на въздух на 4.4 - 4.5Гхц на 1.3 волта стабилен) . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване