Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

току-що, pepy86 написа:

И искаш да кажеш, че новата ти 8700К със същия клок е в пъти по-бърза при гейминг ? Не вярвам да си изкарал с повече от 3-5% fps при същия клок и то в супер малко заглавия (макар ,че 4.2 не е никакъв клок, едно време дъртия 6600К го държах на въздух на 4.4 - 4.5Гхц на 1.3 волта стабилен) . 

на 7цата съм далеч от 4.2... държа го на 4.9 на водно и си свиркам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Daniel Mitkov написа:

това,че съм питал отностно градуси на видео карта е ламерски въпрос ли "господин президент,недосегаем" въобще не ти искам мнението "хлапе" ясен ли съм? Много голямо съмочувствие имаме нещо май а? Не са ви дърпали ушите скоро …(boring)

........................................

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8600К да не мислиш, че също не може да се клокне прилично ?  Колкото и калпава бройка да имаш под 4.7 няма шанс да не можеш да го докараш стабилен.  (с прилично охлаждане разбира се.)   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, PANOV написа:

Хаха, такива осрани джафкачи като тебе знаеш колко ме трогват. Писнало ми е от изсипаняци с бележник, дето си мислят, че нещо вдяват от хардуер и тръгнали да раздават съвети за машини по 3 бона. Ай ляв мигач и да те няма или ако искаш заповядай клекни и действай.

много си ми надъхан във виртуалната мрежа... ама уви няма как да се срещнем да мълчиш... има си правила,които сигурно не си чел... затова си има и репорт. айде бегай

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе то 8600к има турбо за 6те ядра 4.1Гхц, оня обяснява как го бил клокнал на 4.2. Смешки някви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, pepy86 написа:

8600К да не мислиш, че също не може да се клокне прилично ?  Колкото и калпава бройка да имаш под 4.7 няма шанс да не можеш да го докараш стабилен.  (с прилично охлаждане разбира се.)   

беше на обикновен вентилатор на Интел и загряваше много и след водното няма никакви такива работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, PANOV написа:

Хаха, такива осрани джафкачи като тебе знаеш колко ме трогват. Писнало ми е от изсипаняци с бележник, дето си мислят, че нещо вдяват от хардуер и тръгнали да раздават съвети за машини по 3 бона. Ай ляв мигач и да те няма или ако искаш заповядай клекни и действай.

За трети път редактирам твои коментари. Ако ще оборваш другите нека да е с факти, а не с обиди.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, PANOV написа:

Бе то 8600к има турбо за 6те ядра 4.1Гхц, оня обяснява как го бил клокнал на 4.2. Смешки някви.

.....................................................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже елементарни механизми на процесорите не са ти ясни, имаш да хапваш толкова боб, че не ми се мисли. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Daniel Mitkov

Защо не постнеш тогава и твоето предложение за конфигурация  , след като очевидно разбираш много ?

Panov  е напълно прав. Не бива да се позволява човек , който сам си противоречи и очевидно не е в час с хардуера да дава акъл за конфигурации на такава стойност .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Daniel Mitkov написа:

чипосваш ли ги кво ХАХАХАХАХ кръгъл идиот

За теб важи същото. Ако ще се обиждате правете го на лични. Смятам, че сте големи хора. Решете проблема и изберете оптималната конфигурация за тези пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да сравняваш i5-8600K с бокс кулер , които ти е тротвал дори докато си гледал клипчета в youtube (понеже  е работил на 100градуса) с процесор като i7-8700K с водно .  Отделно да изръсиш подобна глупост ,че трябвало евтино дъно, да държи на клок е мега нелепо. Човек ти наясно ли си на тези дъна колко важни са врми-те след клок и какви пари дават хората само и само за да неутрализират този проблем ? Ужаса е пълен ! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, pepy86 написа:

Няма как да сравняваш i5-8600K с бокс кулер , които ти е тротвал дори докато си гледал клипчета в youtube (понеже  е работил на 100градуса) с процесор като i7-8700K с водно .  Отделно да изръсиш подобна глупост ,че трябвало евтино дъно, да държи на клок е мега нелепо. Човек ти наясно ли си на тези дъна колко важни са врми-те след клок и какви пари дават хората само и само за да неутрализират този проблем ? Ужаса е пълен ! 

ти четеш ли какво пиша ? казах,че трябва дъно не от 100 лв .. о боже..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Daniel Mitkov написа:

защо 5-ца? като 7цата е в пъти по-добра 7-8700к ако говорим за клокващ процесор... за видеото 1080ти му е предостатъчно за всякакъв гейминг дъното трябва да е доста бюджетно за да държи на евентуален клок.. рамта е проста,а охлаждането трябва да си е сериозно,нещо като nzxt, и т.н

Ще оставя този пост без повече коментари. Каквото имах да казвам в темата като предложение от моя страна, вече го направих .  Прочети на спокойствие още веднъж какво си писал в темата и после си дай равносметка къде грешиш и защо не сме съгласни с теб.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БРАВО! Можело значи културно да се обсъждат нещата. Виждате, че не боли нали! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох всичко от себе си , но ако момчето се спре на комбинация от интел и 1080Ти под 3600лв не успях да го докарам (ако всички части са от един сайт) . Отделно липсва SSD! Кутията , за която писахте не ми хареса , но момчето само може да се спре на друг модел разбира се.  Единствено не разбрах каква резолюция ще е монитора ? 

corsair 16ГБ ддр4

gtx 1080ti

HDD 2TB

asrock z370 extreme4

noctua cpu cooler

кутия (пак казвам не я харесвам лично аз)

Seasonic Gold PSU

i5-9600K

11111.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уникална тема!

Когато аз не сложа SSD в система до 1000 лв. ми скачат на бой, но в система за 3600 лв. няма проблем стига да е Intel.

:)

За мен лично тези пари се хвърлят на вятъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Уникална тема!

Когато аз не сложа SSD в система до 1000 лв. ми скачат на бой, но в система за 3600 лв. няма проблем стига да е Intel.

:)

За мен лично тези пари се хвърлят на вятъра.

Май не схвана , какво пиша или просто не си прочел целия спор . Целта бе да покажа ,че е невъзможно човека да се вмести за 3.2-3.3к лева с 1080ти и интел процесор, било то i5 или i7 .  Не ,че това "златно" SSD  не може да го добави в последствие . 

Единствения вариант е 2-ра ръка карта 1080ти с 2 год. остатъчна гаранция за 1000-1100лв. или директно купува нова 1080/2070.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pepy86 написа:

Дадох всичко от себе си , но ако момчето се спре на комбинация от интел и 1080Ти под 3600лв не успях да го докарам (ако всички части са от един сайт) . Отделно липсва SSD! Кутията , за която писахте не ми хареса , но момчето само може да се спре на друг модел разбира се.  Единствено не разбрах каква резолюция ще е монитора ? 

corsair 16ГБ ддр4

gtx 1080ti

HDD 2TB

asrock z370 extreme4

noctua cpu cooler

кутия (пак казвам не я харесвам лично аз)

Seasonic Gold PSU

i5-9600K

11111.jpg

При мен цената е 3350 за всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, pepy86 написа:

Май не схвана , какво пиша или просто не си прочел целия спор . Целта бе да покажа ,че е невъзможно човека да се вмести за 3.2-3.3к лева с 1080ти и интел процесор, било то i5 или i7 .  Не ,че това "златно" SSD  не може да го добави в последствие . 

Единствения вариант е 2-ра ръка карта 1080ти с 2 год. остатъчна гаранция за 1000-1100лв. или директно купува нова 1080/2070.

Не съм искал да те засегна - ако е така извинявам се!

Ще разгледам теорията за 1080Ti + i5/i7 до 3,3К.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не съм искал да те засегна - ако е така извинявам се! 

Ще разгледам теорията за 1080Ti + i5/i7 до 3,3К

В никакъв случай не съм се засегнал. ;) Напротив , радвам се ,че дискутираме . С малко късмет и от различни сайтове , ако пазарува, мисля че може и да успее момчето да влезне в тези пари .  На скоро имаше  в един друг софийски сайт Jetstream 1080ti на 1450лв , но в момента не е налична . 

Иначе  Daniel Mitkov къде е това при теб ?  Ако можеш да помогнеш на момчето добре дошъл .  Ти ли ги продаваш , към коя фирма е гаранцията, нови ли са компонентите ? Поясни за да няма недоразумения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Памет Corsair DDR4, 3200MHz 16GB (2 x 8GB) - 307лв

Gainward GeForce GTX 1080Ti Phoenix 11GB GDDR5X - 1439лв

Seagate BarraCuda 3.5" 2TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST2000DM006 -118лв

ASRock Z370 Extreme4 - 312.85лв

Noctua NH-D15 -164лв

Intel Core i5-9600K Hexa-Core 3.7GHz LGA1151 - 582лв

Seasonic FOCUS Plus 850W Gold -214лв

Housing KOLINK Levante GEKL-038 (ATX, Extended ATX, Micro ATX, Mini ITX; black color) - 151лв

=====3287.85 лв с ДДС от мои доставчик.... чисто нови с гаранция на всяка част :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Daniel Mitkov написа:

=====3287.85 лв с ДДС от мои доставчик....

С гаранция към теб ли :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, PANOV написа:

С гаранция към теб ли :lol6:

Нали разбра от админа да не се обаждаш така многознайко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, pepy86 написа:

Целта бе да покажа ,че е невъзможно човека да се вмести за 3.2-3.3к лева

Това се подразбра веднага и без да съм следил темата, но все пак проверявай поне два пъти какво си предложил. Визирам кутията, охладителя за процесора, дъното и процесора. Тоест имам 6-то чувство, че охладителя няма да се побере, а пък процесора дали ще тръгне(не да ходи) на това дъно от раз? Се чудя аз.:idea:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.