Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Avast Antivirus

Препоръчан отговор

Здравейте!

Предварително се извинявам, ако темата не е за този раздел, защото в един друг форум ме наказаха, без обяснение защо!

Моля за малко помощ.
След като преинсталирах windows 7, реших отново да използвам Avast, защото до сега не съм имал проблем с нея.
Обаче, след като я инсталирах и дадох да се обнови програмата, уж всичко беше наред, но след рестарта не пожела да стартира и опитите ми да я деинсталирам удариха на камък. Излиза ми само това съобщение, а Аваст-а изобщо не се включва. Дразнещото е, че при всяко включване на компютъра, това съобщение неминуемо изкача. Пише: AvastUI.exe - Entry point not found. The procedure entry point [email protected] could not be located in the dynamic link library ashBase.dll.
Как да го махна, как да деинсталирам напълно Аваст-а?  И каква друга добра антивирусна мога да сложа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Под Safe Mode пробвай да я махнеш.

Може да разгледаш Comodo какви продукти предлага.

Мерси!

Аваст-а доста товари компютъра, тази по-лека ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-лека ли трябваше да е?

А системата ти каква е?

Всяка антивирусна има настройки колко стриктно да работят модулите й - ти пипаш ли настройките?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

По-лека ли трябваше да е?

А системата ти каква е?

Всяка антивирусна има настройки колко стриктно да работят модулите й - ти пипаш ли настройките?

Стана работата с Revo Uninstaller - съобщението спря да изкача.

Да, искам да пробвам с по-лека.

Компютърът е с Intel Core 2Duo 2.53 GHz, 4 Gb RAM,

WIndows 7 Professional, 64 bit

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Musraptor написа:

Здравейте!

Предварително се извинявам, ако темата не е за този раздел, защото в един друг форум ме наказаха, без обяснение защо!

Моля за малко помощ.
След като преинсталирах windows 7, реших отново да използвам Avast, защото до сега не съм имал проблем с нея.
Обаче, след като я инсталирах и дадох да се обнови програмата, уж всичко беше наред, но след рестарта не пожела да стартира и опитите ми да я деинсталирам удариха на камък. Излиза ми само това съобщение, а Аваст-а изобщо не се включва. Дразнещото е, че при всяко включване на компютъра, това съобщение неминуемо изкача. Пише: AvastUI.exe - Entry point not found. The procedure entry point [email protected] could not be located in the dynamic link library ashBase.dll.
Как да го махна, как да деинсталирам напълно Аваст-а?  И каква друга добра антивирусна мога да сложа?

Ако си с нелегален виндовс, не се занимаак, няма смисъл!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Нелегален или кракнат?

кракнат / нелегален ... ако е свален легално и в пробен период, тогава не е нелегален.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, anonu написа:

кракнат / нелегален ... ако е свален легално и в пробен период, тогава не е нелегален.

А ако е свален от сървърите на M$ и е активиран с ключ за който няма документ? - Тогава какъв е?

Нелегален и кракнат не е едно и също!

Кракнатия със сигурност е нелегален (въпреки, че и за това може да се спори), но нелегалния не винаги е кракнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

А ако е свален от сървърите на M$ и е активиран с ключ за който няма документ? - Тогава какъв е?

Нелегален и кракнат не е едно и също!

Кракнатия със сигурност е нелегален (въпреки, че и за това може да се спори), но нелегалния не винаги е кракнат.

Уоу ок .... ок ... ок  ок ок ок оок ОК имаш право!

Изобретателни малки креадци .... как увъртат увъртат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, anonu написа:

Уоу ок .... ок ... ок  ок ок ок оок ОК имаш право!

Изобретателни малки креадци .... как увъртат увъртат

Нищо не увъртам!

Да ако системата му е краквана разбирам защо му казваш, че няма смисъл да се мъчи с антивирусни вече - не се знае какво си е причинил на системата вече, но ако е активирана (а може и изобщо да не е активирана) с ключ дори откраднат той не компрометира системата и тогава не си в правото си!

Реално ОС-а му може да идва с хардуера и само да го очерняш човека! Колкото и малък да е процента е възможност нали?

И кой е малък?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Нищо не увъртам!

Да ако системата му е краквана разбирам защо му казваш, че няма смисъл да се мъчи с антивирусни вече - не се знае какво си е причинил на системата вече, но ако е активирана (а може и изобщо да не е активирана) с ключ дори откраднат той не компрометира системата и тогава не си в правото си!

Реално ОС-а му може да идва с хардуера и само да го очерняш човека! Колкото и малък да е процента е възможност нали?

И кой е малък?

Сори не знам колко си видок, може и голям да си :). Аз също съм малък :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Малък <> Голям - не се отнася главно за височина, но какво разбирам аз.

По темата обаче нищо не каза!

Малки се отнасяше за овъртането по точната дефиниция на колко нелегално е конкретното ползане на софтуер за който не си платил. Но честно вече ми писна и мисля да престана. Всички, с изключение на мен, сте големи хора и може да си вземате само решенията. Аз съ събрах пак с мацката и вече не ми е деструктивно настроението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, anonu написа:

Малки се отнасяше за овъртането по точната дефиниция на колко нелегално е конкретното ползане на софтуер за който не си платил. Но честно вече ми писна и мисля да престана. Всички, с изключение на мен, сте големи хора и може да си вземате само решенията. Аз съ събрах пак с мацката и вече не ми е деструктивно настроението.

Windows-ът е активиран, дори и актуализациите до 2016-та съм му качил. :ohmy: Нищо й няма на системата ми. Темата ми беше за антивирусната, а не за това кое е легално и кое не. В моя случай ОС легална ли е, щом е активирана? Нямам идея каква е разликата между нелегален и кракнат. Може би всичко, за което не си давал пари, е нелегално, а може би дефиницията е друга, не знам честно да ви кажа.

Все пак, благодаря ви за отговорите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших да изпробвам Nod32 - ESET Internet Security, за сега имах проблем само с uTorrent, приема за заплаха и не го пуска да работи. За да тегля торенти трябва да спирам защитата и защитната стена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Musraptor написа:

Реших да изпробвам Nod32 - ESET Internet Security, за сега имах проблем само с uTorrent, приема за заплаха и не го пуска да работи. За да тегля торенти трябва да спирам защитата и защитната стена.

Каква е идеята да имаш AV и FW и да ги спираш при сваляне от интернет?

Виж като каква заплаха го определя, виж с коя версия си, виж дали външен скенер ще го отчете като заплаха и ако трябва вкарай само него в изключенията на AV и FW.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване