Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да Ви попитам, има ли проблем ако предните гуми са на различна марка.

Купих последната бройка в магазина https://www.home-max.bg/zimna-guma-195-65r15-91h-sava-eskimo-hp2/ 

В момента имам 1 Зимна гума 195/65R15 91H Sava Eskimo HP2 и примерно ако сложа DEBICA 195/65R15 91T ще има ли проблем? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам, че две по две трябва да са еднакви. Различни марки, различно качество, различно износване, различна шарка на практика различно поведение на пътя на една ос. Не е добре така.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теория - не трябва. На практика - дори при 2 еднакви гуми има разлика в сцеплението в зависимост от това какво има под тях.
Ако едната е на асфалт, а другата е на пясък, квито ще да са - колата ще кривне.
Карал съм с различни гуми и не съм усещал някаква разлика
По-добре обаче си купи същата.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно най-големият проблем ще дойде при нужда от рязко спиране. Ако гумите имат различен спирачен път, това значи 100% поднасяне на колата.

Най-добре си е две еднакви. Така си сигурен, че си направил каквото е възможно за своята безопасност, както и беопасността на другите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Игнатов написа:

Вероятно най-големият проблем ще дойде при нужда от рязко спиране. Ако гумите имат различен спирачен път, това значи 100% поднасяне на колата.

Най-добре си е две еднакви. Така си сигурен, че си направил каквото е възможно за своята безопасност, както и беопасността на другите.

В повечето случаи екстремно спиране може да означава поднасяне.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Безимен написа:

В повечето случаи екстремно спиране може да означава поднасяне.

Забравихме че ти си още с талига и по края на 80те години. ABS си беше екстра. Но сега Симич е задължителна във  всеки по нов автомобил.

преди 57 минути, Безимен написа:

Карал съм с различни гуми и не съм усещал някаква разлика

та ти изобщо от купуване гуми 3та употреба имаш ли поне две ешки или и 5те са ти различни барабар с резервната ?

преди 4 часа, sofiatraffic написа:

В момента имам 1 Зимна гума 195/65R15 91H Sava Eskimo HP2 и примерно ако сложа DEBICA 195/65R15 91T ще има ли проблем? 

Ако не си 4х4 или не са на задвижващите колела може да направиш компромис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих за един случей,за един мароканец с една ибица, беше дошъл в 19ч. вечерта, в на наш общ познат сервиза и нещо се беше случило с едната гума на предната ос,която беше и задвиваща ос.И каза,че спешно трябва да пътува и иска гума здрава,без значение нова или втора употреба.Гумите на ибицата бяха петнайски, нещо от сорта на 195/65/15, но човека в сервиза,в момента нямаше никакви 15-ки нито нови нито втора употреба,накрая изнамери една от някъде втора употреба 15-ка,не само,че беше различна  марката ,но и размера беше различен от другите три колела,но пасваше на джантата.Та сложия на джаната,балансира я,  и мароканеца отпраши по живо по здраво с мръсна газ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.