Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Един приятел ще сглобява конфигурация за да играе игри на нея - предимно FIFA, Assassin's Creed, Uncharted и т.н. Мониторът, няма да го сменя, той е с разделителна способност 1920x1200 FHD+, професионален S-PVA (държи да е с него и не планира да го сменява в близките години). Идеята е да му вървят (ако е възможно) на максимални настройки на тази резолюция. 

Бюджетът е 2000 лв., човека си има мишка и клавиатура, както упоменах и монитор. Изискванията най-общо са му да има SSD за системен диск около 120GB и 2TB хард диск за игрите и останалото инфо, отличен сигнал от WiFi (предполагам хубава антена) и възможно по-малко шумен. Мисля че е това...

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да вземеш 1080 трябва да извадиш още пари или да режеш от друго - от кое ще отрежеш?

16GB кога станаха малко памет?

Пропуснал съм Wi-Fi, но е добре да се помисли дали да не си тегли кабел или ако толкова не може да се види какъв е рутера му за да се подбере безжична карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1080 няма толкова голямо предимство пред 1070ти, така че там не го мисли. Още едно предложение:

AsRock B450M Pro4
Ryzen 5 2600
2x 8GB A-Data XPG D10 DDR4-3000
Toshiba P300 2TB
Crucial BX500 240GB
Gainward GTX 1070Ti Phoenix GS
Corsair Vengeance 550M
CM Masterbox 5

Но Пламен е с доста по-добро SSD - за сметка на кутия и захранване. За WiFi има USB стикчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, PANOV написа:

Но Пламен е с доста по-добро SSD

Не мога да разбера само,защо в тези конфигурации при дъна поддържащи  NVMe SSD,непрекъснато предлагате SATA дискове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, plamen_petrov_80 написа:

За да вземеш 1080 трябва да извадиш още пари или да режеш от друго - от кое ще отрежеш?

16GB кога станаха малко памет?

Пропуснал съм Wi-Fi, но е добре да се помисли дали да не си тегли кабел или ако толкова не може да се види какъв е рутера му за да се подбере безжична карта.

Извинявай, не видях че е 2х8, а само 8 :)  Ами въпросът ми е по-скоро на FHD дали ще има разлика между 1080 и 1070Ti значителна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Слави Маринов написа:

Не мога да разбера само,защо в тези конфигурации при дъна поддържащи  NVMe SSD,непрекъснато предлагате SATA дискове?

защото колкото и да са на хартия по-бързи, реално в "конфигурация за FIFA...." разликата трудно ще се усети и съответно не си струва по-високата цена само, за да имаш nvme.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Слави Маринов написа:

Мога да кажа своите лични доводи - първо, сред достъпните m.2 устройства все още има доста, които са на SATA интерфейс или са нисък клас NVME реализация, което не носи големи ползи. Второ, една част от тези устройства загряват доста при работа особено ако не са оборудвани с радиаторче или слотът да е с такова. И трето, за машина за игрички разликите не са такива, че ако бюджетът натиска някъде, да не се сложи едно SATA SSD. Иначе и аз често предлагам A-Data Gammix S11, което пак си е вариант, но сравнението с A-Data SU900 не е еднозначно, тъй като въпросното е с MLC чипове, голяма гаранция, отлични показатели за устойчивост и т.н.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Нено Ненов написа:

не планира да го сменява в близките години

преди 1 час, Нено Ненов написа:

на максимални настройки на тази резолюция

Ако някой може да каже със сигурност дали всичко ще върви в близките години на макс - да каже.

Колкото повече толкова повече, но и сиренето е с пари. Аз не бих взел 1080 за сметка на друго, а дори и на чисти пари. Ако толкова след N години нещо не ми върви на макс - ще бутна плазгача колкото е нужно за да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Mihalaki написа:

ащото колкото и да са на хартия по-бързи, реално в "конфигурация за FIFA

Чакай сега............значи пуска компа и почва веднага фифа?Нали ОС се зарежда,нали ще се прави и друго на този комп(нищо,че е за игри),ще се ползва браузър,програми други някакви и т.н.Разликата не бих казал,че е само на хартия,а си е реална,пък и човека иска 120гб ссд диск,вие му предладате 500гб!Ми предложете му 240 ,но да е NVMe щом пък и цената е проблем.

преди 14 минути, PANOV написа:

които са на SATA интерфейс или са нисък клас NVME реализация,

Говоря за NVME 3x4 разбира се,каквито има-не е проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Слави Маринов написа:

Говоря за NVME 3x4 разбира се,каквито има-не е проблем!

Аз и други неща написах, ама тях ги пропусна.

Като е NVME, автоматично е по-добро по всички фактори ли - или гледаме само скорости? А дали в повечето случаи не е по-добре качествено SATA пред нисък клас NVME?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, PANOV написа:

А дали в повечето случаи не е по-добре качествено SATA пред нисък клас NVME

Говорим за еднакви други условия и в случая не е проблем бюджета за качествено 240 гб NVME,вместо 500гб сата ссд :)) Toва примерно: https://www.vario.bg/samsung-ssd-970-evo-250gb-mz-v7e250bw,или a Data 240гб дето си я цитирал по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест, печелиш откъм бързина, но обемът е на половина, чиповете са TLC и показателите за издръжливост са по-лоши - това при близка цена. Не са точно равни условия ;)

От моя страна нищо против бързо NVME вместо по-голямо качествено SATA за всеки, за когото скоростите са водещи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Изискванията най-общо са му да има SSD за системен диск около 120GB и 2TB хард диск за игрите и останалото инфо"Това са изискванията на питащия,така че в случая обемът не е проблем!Всеки конкретен случай е различен и са различни приоритетите.............TLC или MLC  и двете са с 5год.гаранция,така че са достатъчно надеждни.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали няма да му е по-добре игрите да са инсталирани на едно 512GB ССД заедно с ОС-а, а не всеки път да се чуди коя игра да махне за да сложи другата и да спазва правилото за 10-15% свободно място?

Ако аз трябва да избирам между диск който реално мога да включа навсякъде, с по-добрите чипове и по-голям обем спрямо една по-бърза от бързите ССД-та - кое мислиш ще избера?

Казвам го като човек който ползва 5400 оборотен диск, но знам какво може 7200, както и SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто това е истината - стоя на машина с механичен диск на 5400 оборота.
Иначе ръчкам и машини с 7200 оборотни дискове, а тези дни се наложи да слагам 10-ка на лаптоп чийто диск бе дал фира и докато чаках SSD то, сложих един черен хайвер за тест на машината и си откара една цялостна инсталация на 10-ка със почти всичко необходимо, а след това същото и със SSD-то. Да второто е по-бързо, но и 7200 диск има какво да покаже. Единствено нямам реална представа как машината се е държала с нейния 5400 диск.

Скоростите са хубаво нещо, но дали ги ползваме оптимално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

А дали няма да му е по-добре игрите да са инсталирани на едно 512GB ССД заедно с ОС

Ако е по-добре за игрите-естествено,но доколкото знам е ставало въпрос за игри на ссд и твърденията са,че единственото предимство е по-бързото зареждане,след това нямало значение,аз нямам мнение,защото игри не играя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ли е да ти се стартират бързо тежките игри?

Когато ползваш ОС и програми от SSD много бързо се привиква и като цъкнеш на играта от механичния диск ще ти се стори цяла вечност докато зареди, а и нива и други неща в самата игра. Като ще е, да е :)

2К машина с някакво "ефтино" под 50 лв. SSD някак не върви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване