Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си сваля windows 7, но ми дава тази грешка, нямам оригиналния диск от дъното и съм изтеглил драйверите на друг диск и те са за SATA и USB. Какви драйвери ми трябват точно. Дъното е H110m-k:scared3:

5B9D6394-6705-4BA5-AECA-826575EA7FF7.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От какво устройство инсталираш Windows? Предполагам от флашка? Тя вижда ли се в bios като устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, FoxterBG написа:

Windows-ът  е на флашка, а драйверите на диск. Вижда се в BIOSA

Флашката в USB 2.0 или в 3.0 е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в двата пробвах

А по принцип какви драйвери трябва да има на диска ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да интегрираш драйверите в 7-цата иначе няма да стане...За по лесно инсталираш Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Year Zero написа:

Трябва да интегрираш драйверите в 7-цата иначе няма да стане...За по лесно инсталираш Windows 10.

Директно на флашката с линдоуса или ? И кои точно драйвери трябват - дъно что е H110m-k

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FoxterBG написа:

Директно на флашката с линдоуса или ? И кои точно драйвери трябват - дъно что е H110m-k

Остави драйверите намира. Просто по време на преинсталацията Windows не разпознава флашката и затова ти вади това съобщение. Да не инсталираш някоя орязана версия на Windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си SATA драйвери за диска. Отиваш си на сайта на дъното в секцията за изтегляния:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H110M-A-rev-10#support-dl-driver-sataraidahci

и си теглиш това:

Intel SATA Preinstall driver
(For AHCI / RAID Mode)
Note: Windows setup to read from USB thumb drive.

Разархивираш го в USB, от което инсталираш windows и когато пак ти излезе това съобщение, избираш бутона "преглед" и си избираш папката, където си разахривирал драйвера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излишни въпроси, излишни насоки.

преди 20 минути, Year Zero написа:

Трябва да интегрираш драйверите в 7-цата иначе няма да стане...

Ей тва е истината.

Няма значение откъде е изтеглен, няма значение на каква флашка е.

Бих вкарал нужните драйвъри в издание по твой избор, но няма как да ти го пратя, понеже сегашният ми нет е ограничен и льохав.

Другият вариант е нужните драйвъри да се сложат на втора флашка и да се посочат ръчно, когато инсталаторът изреве, че му липсват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, hudyr написа:

Излишни въпроси, излишни насоки.

Ей тва е истината.

Няма значение откъде е изтеглен, няма значение на каква флашка е.

Бих вкарал нужните драйвъри в издание по твой избор, но няма как да ти го пратя, понеже сегашният ми нет е ограничен и льохав.

Другият вариант е нужните драйвъри да се сложат на втора флашка и да се посочат ръчно, когато инсталаторът изреве, че му липсват.

Не е задължително, става и по начина, който съм казал, скоро го правих така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Stoyannnov написа:

Смени режима на работа на SATA контролера от BIOS. От AHCI/Full SATA към IDE.

Търсих тази опция. но не я открих :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Stoyannnov написа:

Смени режима на работа на SATA контролера от BIOS. От AHCI/Full SATA към IDE.

преди 5 минути, FoxterBG написа:

Търсих тази опция. но не я открих :(

Защо се опитваш да си осакатиш трансфера на данни? Направи ли това, което ти написах по-горе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато не направиш това, което ти казах, а то се прави супер лесно и елементарно, нищо няма да постигнеш. Най-добре си инсталирай Windows 10, след като нямаш никакви познания и не ти се занимава да четеш или отиди в някой сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво има на флашката и какво открива windows-а

image.jpg

image.jpg

Редактирано от FoxterBG
Допълнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, FoxterBG написа:

Ето какво има на флашката и какво открива windows-а

И какво има на флашката! Кое от това, което @Raze написа не е ясно! Теглиш архива, правиш една папка на инсталационната флашка и в нея разархивираш.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това направих - направих папка, сложих там архива и го разархивирах, но като тръгна да го инсталирям windows-а не я открива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да я сложиш в някоя от папките, които се виждат.

преди 32 минути, street racer написа:

И какво има на флашката! Кое от това, което @Raze написа не е ясно! Теглиш архива, правиш една папка на инсталационната флашка и в нея разархивираш.....

Кое не ти е ясно??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но или някъде бърка или не знам.

1 Тегпя това - http://prntscr.com/lu03vw

2 Слагам го във флашката, правя там папка и го разархевирам. - http://prntscr.com/lu05yy

3 - Рестартирам компа. и слагам флашката от BIOS-а да е първа и започва инсталаципята. Тръгва да ми сканира флашката за драйвери, но там има съвсем други неща ? -http://prntscr.com/lu079z -  (няма ги тези, които ги разархевирах)

Ако нещо не съм обяснил правилно, питайте ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премести тази папка в някоя от другите папки, които ти ги изкарва и виж дали ще се вижда. Ако имаш друго USB запиши папката там, пробвай и в диск D: , ако имаш достъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване