Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

актуализация невъзможна Win 10

Sarditata

Препоръчан отговор

Ето информация за твоя проблем:

линк1, линк2, линк3

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Емил Костов написа:

Ето информация за твоя проблем:

линк1, линк2, линк3

Това излезе като ползвах линк 3

2560293.pdf

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Year Zero написа:

Тоя Windows с активатор ли е лекуван???

Не разбирам какво ме питате Предложенията дотук са ми много сложни за разбиране и осъществяване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Sarditata написа:

Не е съмнителна, сам си се инсталира, не съм го теглила

И как се е инсталирал сам???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Емил Костов написа:

И как се е инсталирал сам???

А на вас не ви ли е направило впечатление, че кифлите като се снимат винаги си вдигат ръката нависоко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Sarditata написа:

А на вас не ви ли е направило впечатление, че кифлите като се снимат винаги си вдигат ръката нависоко

Не разбирам коментара ви.Искате помощ и съдействие. Windows няма как да се инсталира сам. Може от 7 или от 8 версия да се ugprade до 10, но това е предположение. Както и да е.

При мен имаше навремето подобен проблем с Windows 7.  Един от критичните updates не се инсталира докрай. При стартирането на Windows постоянно искаше да го инсталира и отново не можеше процеса да стигне докрая. Реших го с чисто нова преинсталация. Боя се, че тук ще трябва да стане същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Не разбирам коментара ви.Искате помощ и съдействие. Windows няма как да се инсталира сам. Може от 7 или от 8 версия да се ugprade до 10, но това е предположение. Както и да е.

При мен имаше навремето подобен проблем с Windows 7.  Един от критичните updates не се инсталира докрай. При стартирането на Windows постоянно искаше да го инсталира и отново не можеше процеса да стигне докрая. Реших го с чисто нова преинсталация. Боя се, че тук ще трябва да стане същото.

Не е  ugprade, а update, вижте на картинката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Sarditata написа:

Помощ! Не се актуализира трети ден! Всичко опитах - даже има 20 gb място при нужни 16!

Извинявам се, но да ти имам проблемите ...

"Всичко" е относително, така че точно пък всичко няма как да си опитала.

Ъпдейтите за мен са адски досадно нещо. Рестартират ти компютъра когато си поискат, заемат ти от дисковото пространство и доста често "чупят" разни неща, като по този начин създават нежелани мъки и проблеми на крайния потребител. Има и цели сини екрани вследствие на тях. (BSODs) Да не говорим че най-малкото което може да се спомене е, че постоянно ти променят графичния потребителски интерфейс или просто казано - менютата, настройките, иконките и така нататъка, без ти да си подозирал или искал да става така и ти щеш не щеш - трябва, разбираш ли - да свикнеш.... да , ама не - аз съм с Windows 10, но със спрени ъпдейти. Нямам грижи.

Поздрави !

преди 3 минути, Sarditata написа:

Той имаше предвид, че може компютър работещ с Windows 7 например, да се "обнови" сам или почти "сам", без кой знае каква намеса от човек до Windows 10 ... това се нарича upgrade.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Sarditata написа:

Да предположа - сърдитата госпожа е от жертвите на насилствената инсталация на десятката от 7 и 8.1 Миналата година се наложи да помагам на тъщата да си върне win 7 след една такава инфекция. Ролбекът беше възможен в рамките на един месец от доброзорното преминаване към 10. Както и да е, уиндоусът може би си е оригинален. - Връщане към някаква предишна точка за възстановяване, и  тогава нов опит?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, vmonev написа:

Да предположа - сърдитата госпожа е от жертвите на насилствената инсталация на десятката от 7 и 8.1 Миналата година се наложи да помагам на тъщата да си върне win 7 след една такава инфекция. Ролбекът беше възможен в рамките на един месец от доброзорното преминаване към 10. Както и да е, уиндоусът може би си е оригинален. - Връщане към някаква предишна точка за възстановяване, и  тогава нов опит?

Да, без да го искам се появи, но това беше отдавна. Сега защо не се обновява без да създава проблеми ми е въпросът

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво излиза за този код за грешката: https://www.auslogics.com/en/articles/fixing-error-code-0x80073712-on-windows-10/

1. Заразяване с малуеър

2. Стартиране на Windows Update Troubleshooter

3. Опит за възстановяване с Run the DISM and SFC Tools to Repair Your System Files

4. Преименуване на системната папка Rename SoftwareDistribution folder

5. Рестартиране на сервизи Restart Windows Update services

6. Рисетване на Windows Update components

Богат избор.

Или може би инсталация на чисто?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, vmonev написа:

Ето какво излиза за този код за грешката: https://www.auslogics.com/en/articles/fixing-error-code-0x80073712-on-windows-10/

1. Заразяване с малуеър

2. Стартиране на Windows Update Troubleshooter

3. Опит за възстановяване с Run the DISM and SFC Tools to Repair Your System Files

4. Преименуване на системната папка Rename SoftwareDistribution folder

5. Рестартиране на сервизи Restart Windows Update services

6. Рисетване на Windows Update components

Богат избор.

Или може би инсталация на чисто?

Благодаря! Може би ще блокирам ъпдейтите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, andrianivanov написа:

Windows 10 Pro.torrent

Auto Installation

Blocking Updates and more...

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Sarditata, копирай плучерния текст по-долу, заедно с последния празен ред:

Цитат

net stop bits
net stop wuauserv
net stop appidsvc
net stop cryptsvc
Del "%ALLUSERSPROFILE%\Application Data\Microsoft\Network\Downloader\qmgr*.dat"
rd /s /q %systemroot%\SoftwareDistribution
sc start cryptsvc
sc start appidsvc
sc start wuauserv
sc start bits
C:\Windows\System32\control.exe /name Microsoft.WindowsUpdate

Сега кликни с десен бутон по Start  бутона и избери Command prompt (Admin).
Като се появи черният прозорец кликни в него с десен бутон.
Сподели резултата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Sarditata написа:

Не разбирам какво ме питате Предложенията дотук са ми много сложни за разбиране и осъществяване

DarkEdge, явно Sarditata не може да се справя с такива проблеми по компютъра и на това което си и написал да направи, ще ти каже, че  с десен бутон по Start  бутона не се показва Command prompt, а Windows PowerShell(Admin) и ще отидат 2-3 страници обяснения и разяснения. 

По-добре да отиде при познат или в сервиз и да и оправят проблема с ъпдейтите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Year Zero написа:

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

Защо ме цитирате като Windows а на @Sarditata е специално издание...

Вместо да и помагайте я попитайте от кой тракер е Стана хит в мрежата И аз искам подобен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, andrianivanov написа:

Защо ме цитирате като Windows а на @Sarditata е специално издание...

Вместо да и помагайте я попитайте от кой тракер е Стана хит в мрежата И аз искам подобен

Не съм го искала този win 10, колко пъти да обяснявам

преди 7 часа, vpvelev написа:

DarkEdge, явно Sarditata не може да се справя с такива проблеми по компютъра и на това което си и написал да направи, ще ти каже, че  с десен бутон по Start  бутона не се показва Command prompt, а Windows PowerShell(Admin) и ще отидат 2-3 страници обяснения и разяснения. 

По-добре да отиде при познат или в сервиз и да и оправят проблема с ъпдейтите.

Какво лошо има да ми обясни за Command prompt човека

преди 8 часа, DarkEdge написа:

@Sarditata, копирай плучерния текст по-долу, заедно с последния празен ред:

Сега кликни с десен бутон по Start  бутона и избери Command prompt (Admin).
Като се появи черният прозорец кликни в него с десен бутон.
Сподели резултата.

Благодаря, ще пробвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Georgi Jelev
      Здравейте!Това се получи след като се пробвах да премахна съобщение за изтичане на лиценза на windows от незнание съм премахнал главния профил на компютъра.

• от radouklo
      Наскоро си купих нов лаптоп, но уиндоус е на някъв шибан език. Как мога да сменя езика?
    • от ПерсиLFC
      Здравейте! След като инсталирах самият Windows 10 ми се появи "Boot Manager" някак си стигнах до оранжев екран на бели ленти.. Четох из нета, че е било "Bitlocker" и трябва да въведа някаква парола.. Моля за помощ..
      СНИМКА
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване