Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер! Имам wifi адаптер tp link tl-wn725n. След като го включа в компютъра и инсталирам драйвърите имам интернет, но той е ужасно бавен. Имате ли някаква представа къде може да е проблема. Няколко пъти инсталирах драйвъри, различни версии и проблема си е същия. Адаптера е влючен в единствения ми 2.0 юсб порт на кутията. Като го включа в 3.0 порт не мога да се свържа към мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да ти е бавен самият интернет. Като се свържеш с кабел какво се случва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Да не би да ти е бавен самият интернет. Като се свържеш с кабел какво се случва?

Не, не е бавен. Имам свързан един лаптоп към него и си е наред. Нямам възможност да свържа кабел, ако можех нямаше да се тормозя с този адаптер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dnevniks написа:

Не, не е бавен. Имам свързан един лаптоп към него и си е наред. Нямам възможност да свържа кабел, ако можех нямаше да се тормозя с този адаптер...

На какво разстояние си от рутера? Има ли прегради, стени и прочие? С каква ОС си на лаптопа и кой е модела на рутера?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 5-6 метра е от рутера, но има стена между тях. С уиндовс 10 съм и на двете машини, модела на рутера е Huawei EchoLife HG8245T.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Други устройства работят ли нормално във всичките USB-та 2,0 и 3.0?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, всичко си е наред. Нещо, което забелязах е, че в Wifi Status излиза на IPv4 Connectivity, че има интернет, но на IPv6 Connectivity : No network access.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На 5-6 метра е от рутера, но има стена между тях. С уиндовс 10 съм и на двете машини, модела на рутера е Huawei EchoLife HG8245T.
А ако отидеш до самия рутет - има ли промяна?
Ви на кой канал е разпръскването и има ли други мрежи на същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, dnevniks написа:

Не мога да отида до рутера, понежа това е настолния ми компютър.

Тествай адаптера на друга машина и виж дали и там ще имаш същия проблем. Така най-лесно ще се разбере дали работи коректно или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dnevniks написа:

Адаптера е влючен в единствения ми 2.0 юсб порт на кутията.

Къде точно се намира този порт? А тези 3.0 къде са?

По-голяма "хлебарка" не можа ли да вземеш за връзка през стена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих си регистрация само заради тази тема. Ти каква скорост очакваш от тази USB пиче***ка? Имал/а съм къде по-сносни адаптори и 2МБ/сек бе нещо велико и то за кратко. После започват да загряват и скоростта отива до 100-тина кб/сек докато се охладят. Говоря за адаптори по-големи от 10см. и разглобени от мен, за да се охлаждат. И друго, как с Windows 10 мериш скорост на интернет? Ако искаш да мериш, връзваш 10-ката към линукс машина и снимфиш. На таз 10-ка кое по-напред? Ъпдейти ли, спайуеър ли... Да не мислиш, че от МС се грижат за потребителските ресурси? Накликаните от теб програми са на последно място. Преди това трафик ще навъртят жградените вируси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Удължи го с USB кабел и го премести на място, където ще е по на открито и възможно най-близо до рутера.

Аз моя адаптер съм го направил така и с малко повече насочване връзката ми стига до 6-7-8 мегабайта понякога:

Better-Signal-Strength-on-USB-Dongles.jp

hqdefault.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да отида до рутера, понежа това е настолния ми компютър.

Останах с убеждение, че стаеа дума за лаптоп.

Щом е стационарна машина - пусни си ЛАН кабел и си реши проблема.

Къде точно се намира този порт? А тези 3.0 къде са?

Как къде - на дъното!

Какво значение има дали е/са отпред, отзад, отляво или отдясно???

Пп. Лично аз ползвам tp link tl-wn722n и нямам проблеми. Стигал е до 30-40 метра при пряка видимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

Останах с убеждение, че стаеа дума за лаптоп.
Щом е стационарна машина - пусни си ЛАН кабел и си реши проблема.

Как къде - на дъното!

"Адаптера е влючен в единствения ми 2.0 юсб порт на кутията. "

Мисля, че има голяма разлика между на дъното и на кутията!

Има огромно значение:

- първо ако е порт на кутията то той е с кабели които не са екранирани, волтажа може да е по-нисък от колкото волтаж на порт директно в дъното.

- за всяка безжична свързаност е много важно къде е навряно едното устройство и като казвам навряно не говоря в кой порт е включено, а буквално къде и зад какво седи.

Адаптера е тип - не мога да си намеря драйвери за безжичната карта на лаптопа, я това работи супер, няма да се вижда като съм в леглото с лаптопа на метър от рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като го включа в компютъра и инсталирам драйвърите имам интернет, но той е ужасно бавен.

Би ли споделил каква ти е скоростта и как си я измерил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

Как къде - на дъното!

Има. Но ще те оставя сам да се сетиш защо. Без да обръщаш внимание на Пламен.

преди 18 минути, Masakra написа:

Направих си регистрация само заради тази тема.

Излишно си отнел от времето си.

Дай някакви подробности. Какъв е плана, какво постигаш по кабел и през лаптопа от същата локация като настолното PC. Местоположение на маршрутизатора и другите устройства. Предполагам тази пръчица Хуауей е от Ментел? И да, с този nano не очаквай чудеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Jorge написа:

Излишно си отнел от времето си. 

Усетих... И май ми убягват опциите за изтриване на профила и най-вече коментарите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване