Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трябва ми настолен компютър за музика, филми и ровене в нета.Игри няма да се играят, програми няма да се ползват.Моля ако може да препоръчате нещо в готов вариант, защото не съм сглобявал досега и да не направя някоя простотия.Мисля да отделя и около 200лв за монитор без да имам претенции, че старото издава багажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И лаптоп ще ти свърши чудесна работа за целта , а за филмите взимаш си един HDMI кабел пускаш го към плазмата и си гледаш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За белот и музика става и по-слаб компютър. В случая бих наблегнал повече на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, mirolei4o написа:

Аз лаптоп

Че какво му е да му вземеш лаптоп втора ръка и монитор + клавиатура и т.н. ..... Защо да е настолен?!

Компютъра си е компютър, независимо, че има възможност да се "мести" .... ;)

Дори консумацията на ел. енергия ще да е по-малко ....

За магазини за втора ръка Компютри .... не ще ти давам съвет .... все пак си интелигентен и по една или друга причина си по умен от баща си .... който може да няма понятия за Компютри, но ти си в състояние да го убедиш, че не му трябва "пишеща машина" .... ;)

Да, възрастните хора са със съответните предразсъдъци, но Вие младите може да имате възможността да докажете знанието което ще получели от родителите си ....

И повярвай ми .... баща ти ще се очарова, ако му дадеш нещо по-хубаво отколкото той си знае .... ;)

Успех!

п.п. Е всичко зависи от твоето въображение, но е по-важно как ще зарадваш баща си! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно ползва в момента и какви са проблемите?

Най-ще се впечатли ако решиш задачата с по-малко пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ДиоиД написа:

Че какво му е да му вземеш лаптоп втора ръка и монитор + клавиатура и т.н. ..... Защо да е настолен?!

Компютъра си е компютър, независимо, че има възможност да се "мести" .... ;)

Дори консумацията на ел. енергия ще да е по-малко .... 

За магазини за втора ръка Компютри .... не ще ти давам съвет .... все пак си интелигентен и по една или друга причина си по умен от баща си .... който може да няма понятия за Компютри, но ти си в състояние да го убедиш, че не му трябва "пишеща машина" .... ;)

Да, възрастните хора са със съответните предразсъдъци, но Вие младите може да имате възможността да докажете знанието което ще получели от родителите си ....

И повярвай ми .... баща ти ще се очарова, ако му дадеш нещо по-хубаво отколкото той си знае .... ;)

Успех! 

п.п. Е всичко зависи от твоето въображение, но е по-важно как ще зарадваш баща си! :) 

Какво имаш в предвид това, че втората употреба компютри са пишещи машини? По-скоро за този бюджет нов лаптоп или десктоп ще е пишеща машина, а компютъра, който съм дал по-горе втора употреба ще е в пъти по-мощен от такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и едно предложение от мен https://outletpc.bg/dell-optiplex-9020-8918/?sort=p.price&order=ASC&limit=100/ + 128Gb ssd=478 лв   с 2 год. гаранция. Само с 4 GB рам е но винаги можеш да добавиш още ако е необходимо.

Ето и монитор https://www.vario.bg/aoc-24b1xh  с IPS матрица.

P.S.  Моят баща всеки ден цъка онлайн белот на HP DC7700 с Е2160 и 3 GB RAM   :)   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми подариха следната конфигурация FUJITSU P710 TOWER i5-3470/8GB/500GB

За ровене в нета, слушане на музика и тн. е чудесен, но му добавих и видео карта, след като се консултирах тук във форума.

От моя опит, когато става дума за употребявана техника, е хубаво да се иде до магазина физически, за да си избереш и/или да попиташ продавача това, което те интересува.

Звъняла съм на https://outletpc.bg и се оказва, че те не разполагат с магазин, където да можеш да идеш да купиш, избереш и тн.

Тъй като един от първите ми монитори беше Philips и бях особено доволна през годините, и сега, когато ми се наложи да купувам нов, защото оказа се, че моят е за подмяна си взех отново от тази марка Philips 21.5- Slim LED 1920x1080 FullHD 16:9 5ms 250cd/m2 10 000 000:1 VGA, 223V5LHSB, HDMI, TCO, Black

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване