Премини към съдържанието
borisfx

Копиране на настройки от един компютър на друг

Препоръчан отговор

Имам един компютър с Уиндоус 10 на който съм си играл доста часове да му направя желаните от мен настройки на Уиндоус, според моите желания. Става въпрос за настройки от четири места - от контролния панел на Уиндоус, от приложението Settings на Уиндоус, настройки в регистъра и настройки на груповите политики.

Въпросът ми е - как да си прехвърля всички тези настройки на операционната система от стария компютъ на нов компютър. Става въпрос само за настройките на самата операционна система Уиндоус 10, не за програмите. Искам Уинодоус 10 на новия ми компютър да изглежда и да се държи точно като Уиндоус 10 на стария ми компютър и то без да влизам в акаунт на Майкрософт, защото нямам такъв. Как да експортна настройките на стария си Уиндоус 10 и да ги импортна в новия, прясно инсталиран Уиндоус 10, без акаунт на Майкрософт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Акаунт лесно можеш да си направиш, но не мисля че той ще пренесе всички настройки...

Най-лесният начин би бил просто да клонираш/мигрираш цялата операционна система на твърдия диск/SSD-то на новата машина. Windows 10 се нагажда по различен хардуер. Единственият проблем може би ще ти бъде активацията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройките в регистрите трябва да можеш да си ги извадиш като отделни ключове - ще е играчка, но ще ги имаш.

За груповите политики - логично е да има подобна опция, не ми се е налагало така, че провери.

Контролния панел обхваща доста настройки - трябва да се види кое конкретно там е пипано.

За последното - подобно + не обичам 10-ка, но като цяло всички тези настройки може да ги има като ключове в регистъра - така, че се връщаме към първото.

Варианта с клонирането е - да си го вдигнеш във една виртаулна среда, да си го направиш както искаш, без софтуер и после като си вдигаш нова ОС, вместо инсталация да си ползваш създадения имидж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С преравяне на регистратурата е умряла работа - винаги може да пропуснеш.
По-добре с помощта примерно на IObit PCtransfer да сканиаш и конфигурираш какво да се изнесе. И после пак с помощта на инструмента на другия компютър да се внесе.

pctransfer.png

Кратко ръководство

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A, нещо такова ми трябва. Ще го пробвам, дано успее да пренесе максимално настройки и информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто трябва много внимателно да се конфигурират отметките - какво да и какво не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да погледнете и Acronis True Image какво ви предоставя, като възможности .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави имидж на дял(ове)/диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване