Премини към съдържанието
Мехмед Мехмед

Преместване на файлове от Linux на Windows дял

Препоръчан отговор

Привет на всички, след update на kali linux лаптопа ми спря на черен екран. Мисля че update ми изтри  kde deskop a и инсталираните програми. Лаптопа ми е с два ос а windows 10  и линукса. За мен не е проблем ще инсталирам пак,проблема е че имам към 150 gb филми на линукса. Опитах се да ги преместя на windows дяла като сложих live usb  обаче не ми дава да ги копирам. А като заредя  пак windowsa не вижда linux дяла. Така някой може ли да ми помогне да поправя линукса, или да ми даде съвет как да преместя файловете . Или пък да инсталирам линукса без да изтрия дяла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я първо напиши подробно какви точно дискове и дялове имаш, с какви размери, и под какви файлови системи са форматирани.

Ако започнеш инсталация на Linux, тя разпознава ли ти като дял мястото, на което е било Kali-то преди ъпдейта?

Идеята ми е следната - ако дялът с филмите е запазен и цял, инсталираш Linux на друг дял (ако трябва, ще отцепиш част от първия), и след инсталацията решаваш дали да прехвърляш, дали да го запазиш, или да правиш някакви други операции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубава идея на windowsa имам два дяла основния и един към 20 gb ще се опитам утре да инсталирам на 20gb , мисля че ще стане но после кво правя ще мога ли да ползвам другия линукс дял , или само ще мога да гледам от там филмите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, RudeBoy написа:

Я първо напиши подробно какви точно дискове и дялове имаш, с какви размери, и под какви файлови системи са форматирани.

:angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IMG_20181213_204857.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, така вече става :)

Мисля, че е най-добре от дял №5, на който е имало Kali, да "отрежеш" една малка част, и да инсталираш на нея Linux. Останалата част, на която предполагам са филмите, ще се запази като дял в ext4, и ще имаш достъп до него от новата ОС след инсталацията.

Пък ако искаш, може и от дяла на Windows да отрежеш, все тая. Важно е къде колко свободно място има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти малко да четеш:

https://www.google.com/search?q=windows+view+linux+fs&ie=utf-8&oe=utf-8

Има много приложения, които през windows могат да ти прочетат linux дяловете и информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Мехмед Мехмед написа:

Привет на всички, след update на kali linux лаптопа ми спря на черен екран. Мисля че update ми изтри  kde deskop a и инсталираните програми. Лаптопа ми е с два ос а windows 10  и линукса. За мен не е проблем ще инсталирам пак,проблема е че имам към 150 gb филми на линукса. Опитах се да ги преместя на windows дяла като сложих live usb  обаче не ми дава да ги копирам. А като заредя  пак windowsa не вижда linux дяла. Така някой може ли да ми помогне да поправя линукса, или да ми даде съвет как да преместя файловете . Или пък да инсталирам линукса без да изтрия дяла?

Може и по друг начин. През Windows 10 форматираш единия дял в exFAT. От Linux инсталираш exfat, ако е нужно. Така и от двете места ще можеш да четеш и пишеш по този дял. От Live Linux също ще можеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.digital.bg/fat32-sreshtu-exfat-%E2%80%93-kade-e-razlikata-article605994.html

Не е точно както е написано, но запознаване "защо exfat" става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За напред си правиш един дял 30/40 гб за операционната система, а останалото да си съхраняваш личната информация(филми, игри, музика, снимки....) Та като се омаже системата, форматираш само дяла с OS и инсталираш начисто, без да пипаш другия дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване