Премини към съдържанието
Cvetanov Posveteniat

Тренировка със собствено тегло за цялото тяло?!

Препоръчан отговор

Здравейте!

Моля да ме извините, нов съм. Може и да има подобна тема, но не я намерих.

Навих се да тренирам. Фитнес за този момент няма да посещавам, защото винаги се отказвам след 1вия месец. Видях един клип в нета, че със следните 3/4 упражнения се натоварва и тренира цялото тяло:
5 набирания;
(10 кофички между 2 стола) - това го имаше само в единия клип;
10 лицеви опори;
15 клекания;
Повтаря се наколко пъти (10-15) с малко почивка за постигане на повече ефект.

Аз: 23 г. 90 кг. Водех много заседнал начин на живот и от скоро променям това.

Цели: влизане във форма, здраве, сваляне на килограми чрез калориен дефицит и кардио скачане на въже, топене на коремчето, оформяне на тялото и и покачване на мускулна маса, ама май не е възможно само със собствени тежести.

Пиша тук, за да ми помогнете, за съвети и насоки. Правилно ли съм се насочил и какво мога да постигна с тази тренировка.

Благодаря предварително?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много сте ми интересни с тези тренировки. Това са тренировки за извайване на тяло. Да изглеждаш надут някъде и свит другаде.

Ако искаш да отслабнеш формулата е само една: разходът ти на калории трябва да надвишава приема. Може да отслабнеш и докато ядеш пасти. Може да напълнееш докато ядеш само плодове.

За въпроса ти може или не може за влизане във форма, отслабване и т.н. може и само с твоите тренировки. Може и само с лицеви опори даже. Когато едни мускули са уморени се включват останалите. Аз съм хващал мускулна треска на краката докато свиря на пиано, та какво остава за силови упражнения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добре си намери дружка и ходи на фитнес, не се гърчи като червей на столовете  + това там ще си намериш други дружки, който да те посъветват с нещо. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Cvetanov Posveteniat написа:

Здравейте!

Навих се да тренирам. Фитнес за този момент няма да посещавам, защото винаги се отказвам след 1вия месец. Видях един клип в нета, че със следните 3/4 упражнения се натоварва и тренира цялото тяло:
5 набирания;
10 лицеви опори;
15 клекания;

Цели: влизане във форма, здраве, сваляне на килограми чрез калориен дефицит и кардио скачане на въже, топене на коремчето, оформяне на тялото и и покачване на мускулна маса, ама май не е възможно само със собствени тежести.

Пиша тук, за да ми помогнете, за съвети и насоки. Правилно ли съм се насочил и какво мога да постигна с тази тренировка.

Благодаря предварително?

Без бягане няма да стане, особено ако си накачил килограми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Cvetanov Posveteniat написа:

Здравейте!

5 набирания;
10 лицеви опори;
15 клекания;

Благодаря предварително?

Три четвърти упражнения или три-четири упражнения?

Въпросните три четири упражнения не натоварват цялото тяло.

Кофичките между два стола натоварват основно трицепса.

Лицевите опори натоварват основно трицепса(зависи как ги изпълняваш).

Кляканията натоварват основно квадрицепсите.

Набиранията натоварват основно бицепсите

Ако това е цялто тяло... здраве му кажи.

Трябват ти упражнения за гърди, корем, различните части на гърба, рамене, трапецовидните мускули, предмишница, бедра, прасци. глутелус и т.н.

А бате Арни знаеш ли какво казва? Ще цитирам по памет "Ако искам да увелича обиколката на ръката с 1 см(бицепс+трицепс) значи трябва да увелича обиколката на гърдите, краката, ременете, предмишницата и т.н."

Съветите и насоките са ти ги дали вече - зала, някой знаещ да те насочва и задължително тичане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, аm-аm написа:

Много сте ми интересни с тези тренировки. Това са тренировки за извайване на тяло. Да изглеждаш надут някъде и свит другаде.

Ако искаш да отслабнеш формулата е само една: разходът ти на калории трябва да надвишава приема. Може да отслабнеш и докато ядеш пасти. Може да напълнееш докато ядеш само плодове.

За въпроса ти може или не може за влизане във форма, отслабване и т.н. може и само с твоите тренировки. Може и само с лицеви опори даже. Когато едни мускули са уморени се включват останалите. Аз съм хващал мускулна треска на краката докато свиря на пиано, та какво остава за силови упражнения.

Чул съм, че трябва да се храня често по малко 5-6 пъти на ден. Ами ако се храня само 2 яденета на ден проблем ли ще е? 

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Без бягане няма да стане, особено ако си накачил килограми.

Забравих да добавя 170 см 90 кг. Мисля да скачам на въже, макар че е малко трудно с моите килограми....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

Чул съм, че трябва да се храня често по малко 5-6 пъти на ден. Ами ако се храня само 2 яденета на ден проблем ли ще е? 

Забравих да добавя 170 см 90 кг. Мисля да скачам на въже, макар че е малко трудно с моите килограми....

Бягане. С въжето внимавай, защото ще се контузиш като нищо. Може след като свалиш килограми, но сега поне аз не ти препоръчвам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, A.com написа:

Три четвърти упражнения или три-четири упражнения?

Въпросните три четири упражнения не натоварват цялото тяло.

Кофичките между два стола натоварват основно трицепса.

Лицевите опори натоварват основно трицепса(зависи как ги изпълняваш).

Кляканията натоварват основно квадрицепсите.

Набиранията натоварват основно бицепсите

Ако това е цялто тяло... здраве му кажи.

Трябват ти упражнения за гърди, корем, различните части на гърба, рамене, трапецовидните мускули, предмишница, бедра, прасци. глутелус и т.н.

А бате Арни знаеш ли какво казва? Ще цитирам по памет "Ако искам да увелича обиколката на ръката с 1 см(бицепс+трицепс) значи трябва да увелича обиколката на гърдите, краката, ременете, предмишницата и т.н."

Съветите и насоките са ти ги дали вече - зала, някой знаещ да те насочва и задължително тичане.

Ето клипа. Моля кажи си мнението.

https://m.youtube.com/watch?v=wba16hka0n4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

Ето клипа. Моля кажи си мнението.

https://m.youtube.com/watch?v=wba16hka0n4

Ами, аз го казах вече. Показаните упражнения не натоварват и не тренират цялото тяло. Ако искаш да отслабнеш ще трябва да заложиш на бягането. Ако искаш да извайваш тяло, то ще трябва да се погрижиш за всички мускулни групи, а за това си трябват подходящи уреди и упражниеня и най-вече воля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, A.com написа:

Трябват за какво не уточни. Вероятно за равномерно напомпана батка. Изобщо не са нужни упражнения като методика, правила как да ги изпълняваш, почасови режим и прочие за да си във форма, здрав или отслабващ. Да не бъркаме здравето с професионалния спорт или културизма.

преди 14 часа, A.com написа:

А бате Арни...

За това говоря. Ти имаш сериозни познания в областта, но те не са нужни в този случай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, аm-аm написа:

Трябват за какво не уточни. Вероятно за равномерно напомпана батка. Изобщо не са нужни упражнения като методика, правила как да ги изпълняваш, почасови режим и прочие за да си във форма, здрав или отслабващ. Да не бъркаме здравето с професионалния спорт или културизма.

Ако иска да натоварва цялото тяло му трябват упражнения за всички мускулни групи. Само с посочените в клипа няма как да стане, а той наали посочва , че с тези 3-4 упражнения ще се натоварва и, цяло. Ако иска хармонично "напомпано или релефно" тяло също му трябват упражнения за всички мускулни групи. 

Иначе си прав, че за здрав дух в здраво тяло не се налага да си професионален спортист или културист. Затова съм на мнение, че трябва да заложи на бягането като за начало. Ако устиска и има волята да го прави постоянно след това ще му е по-лесно и в залата с уредите или вкъщи между столовете. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Газираното и сладкото са ясни - спирам ги. Обаче със хлябът не знам какво да направя. Преди се хранех доста много хляб. Сега го ограничих с 1-2 ффилийки на ядене / бял хляб. Но ако искам да отслабна трябва ли и него да откажа? Чета в нета, че като се спре хляба се губи вода, не мазнини. Сложна работа вие как мислите?

П.п. и ако се храня 2 пъти на ден а не по-често проблем ли ще е за свалянето на кг. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хляба го замени с типов, по една филия за закуска с каквото решиш (без маргарин съдържа палмови мазнини), може и 1 варено яйце. За обяда - яж без хляб ако е възможно (ако съдържа картофи и ориз), ако не пак една филия. За десерт плодове - 1 бр. какъвто обичаш. Ако ти се прияде сладко - 1 лъжичка пчелен мед, може да пробваш на гладно. Ако пиеш алкохол трябва да го ограничиш (той е много калоричен) и все пак може чаша бяло вино. Не трябва да се приема храна след 17:30ч, (без вечеря, това е задължително)! Тук трябва много силна психика и воля, защото тялото е свикнало и ще изисква обичайното хранене! Трудно е, но ако издържиш първия месец, си научил тялото на новия режим. Движението е много важно! Аз не препоръчвам бягане, натоварва ставите, по-добре ходене! Ако пътуваш с градски транспорт до работа (училище) може да слизаш 2-3 спирки по-рано и оставащото разстояние (15–20мин.) да го минаваш пеша, на връщане по същия начин. За упражнения вкъщи може да си вземеш разглобяеми дъмбели, и да си избереш упражнения (има в нета много инфо). Много важно е правилното изпълнение на упражненията!

Успех и не се отказвай, ако усетиш че нещата се случват не толкова бързо колкото ти се иска! При всеки човек е индивидуално.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.12.2018 г. в 17:18, Cvetanov Posveteniat написа:

.......

Тренировката във зала и тази със собствена тежест са различни. Такива 10-15 серии с по пет набирания са безсмислици - 10х10 лицеви ???  При тази тренировка правиш добра загрявка, която да включва и две серии от упражнението, което ще правиш с малко повторения. После вече почваш същинската работа - не правиш 4-5- Х набирания, а правиш колкото можеш. Заинтересувай се какво е изометрична тренировка - това ти трябва, дълго е за обяснение, но има премного информация из нета. Набирания и лицеви е добре, но кофички само на стол е недостатъчно - намери начин да ги правиш с тежестта на цялото тяло. За краката просто клякане е нищо - това стига само за загряване. Бягане, футбол, плуване, тенис на корт, колело, бокс - варианти бол. Избери и някакви упражнения за коремната преса - всяка сутрин, като станеш прави две- три серии коремни преди закуска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам автора не е писал от 15 декември.

Ето един сайт https://www.bb-team.org където има упражнения, хранене и друга полезна информация.

Забравих и за този  https://stanimirmihov.com

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.