Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Неска както си цъкам фортнайт бате и на лоадинг скрийна за влизане в игра алт табвам да си спра песента и както си алт табвам заби леко и от там черен екран и нито алт таб нито контрол алт дилийт не работеше, рестартирах компа зарежда уиндоус нали и веднага след това същия черен екран. От сейф мод тръгна, деинсталирам видео драйвера, пускам компа нормално и си тръгва. Инсталирам драйвери отново на чиста инсталация, рескам компа, абсолютно същия проблем. Странното е, че след като рестартирах първия път и ми даде черен екран, ми даде опцията за поправяне на уиндоуса и го пуснах малко това, което не даде ефект, но пък след това като си пускам компа ми казва, че уиндоуса не е оригинален. Според мен е от това дето съм избрал да поправям уиндоуса и за това мисли че не е оригинален изведнъж от нищото, пробвах да го активирам пак, с 2 различни програми, но не става.

Изчистих компа от всичката прах около него и вътре в кутията, изкарах картата от слота изчистих я и нея от прах малко и я вкарах - без резултат, пак същия черен екран. С най - новите драйвъри съм 18.12.2. Четах и други имат подобни проблеми, на един му се оправила чак след като я сложил във фурната. Според мен, е изгоряла няква част от нея понеже фортнайт доста товари компа. Лошото е, че не съм си следял температурите да знам че вдига някакви супер големи. Някакъв тест да ми кажете да се уверя дали е изгоряла? Мисля да я пробвам на компютъра на някой познат. Да си преинсталирам ли уиндоуса, има ли смисъл? В краен случай ще я сложа във фуртната да се разтопи калая и да се съедини евентуално пак. 

Другото странно нещо междудругото, е че когато стане тоя черен екран и натисна копчето за рестарт, отнема време докато се рестартира, не се рестартира веднага, ами след 5-10 секунди примерно и напълно спира захранването, издава някакъв лек писклив звук, сякаш е от вентилатора или нещо не знам, но звука е супер слаб, не е от дънната платка, изключва се напълно за 2-3 секунди и пак тръгва. Съвети, предложения?

asrock fatal1ty b85 killer / i5-4670 / adata 2x4gb / wd 1tb black / asus r9-270x 2gb / dell p2414h 24 " / seasonic 430w bronze / cm elite 335u black /    това е компа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкарай видеокартата от компютъра. Включи монитора към изхода на дъното за вградената графика и карай така да видиш ще има ли някакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

Разкарай видеокартата от компютъра. Включи монитора към изхода на дъното за вградената графика и карай така да видиш ще има ли някакви проблеми.

Естествено, че няма да има. То без драйвера картата и уиндоуса си тръгва, но сложа ли драйвера, ми дава черен екран и не работи. Все пак мисля да преинсталирам уиндоуса, че може и от него да има някав проблем, че изглежда доста ебан. Не ми се занимава пак да я изкарвам, да откачам компютъра, пък и аз като се пробвах по рано не можах да махна едни захранващи кабели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси нова видеокарта, на тази и е дошло времето, особено ако не си я чистил и сменял термопастата от както е станала видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Търси нова видеокарта, на тази и е дошло времето, особено ако не си я чистил и сменял термопастата от както е станала видеокарта.

Така е, лош собственик съм. Не бях чистил компа от доста време, а термо паста никога не съм сменял през живота си. Как се разбира че трябва да се смени термопастата?

А иначе търся видеокарти, намерих една втора употреба р9-390 8гб, ползвана няколко месеца с 2 години остатъчна гаранция за 200 лева. Звучи прекалено добро да е истина, съмнява ме, че и има нещо. Ще я тествам преди да платя със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ще попаднеш на някоя като твоята но притоплена.

Ако ще е втора ръка гледай за 1050TI с такава никой няма да е копал. 

Edit; GTX 1050 TI Asus Cerberus (90yv0a75-m0na00). Картата е закупена на 01.02.2018 като гаранцията е 36 месеца към Варио. Цена: 200лв.

https://www.vario.bg/asus-cerberus-geforce-gtx-1050-ti-advanced-edition-cerberus-gtx1050ti-a4g-90yv0a75-m0na00

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

И ще попаднеш на някоя като твоята но притоплена.

Ако ще е втора ръка гледай за 1050TI с такава никой няма да е копал. 

Тежко... Точно такава къде ще намеря.., а като има гаранция не е ли няква гаранция :Д 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обявата е от hardwarebg ако те интересува. Ако нямаш регистрация мога да ти пратя телефона на човека.

Колкото до 390 това е доста стара карта и няма как да е купувана наскоро за да има толкова гаранция освен ако не е refurbished.

И да гаранцията си е гаранция но това не значи че картата не е мъчена сериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Roujin Z написа:

Обявата е от hardwarebg ако те интересува. Ако нямаш регистрация мога да ти пратя телефона на човека.

Колкото до 390 това е доста стара карта и няма как да е купувана наскоро за да има толкова гаранция освен ако не е refurbished.

И да гаранцията си е гаранция но това не значи че картата не е мъчена сериозно.

имам регистрация там, но къде я видя тази обява защото аз гледах пък не виждам за видеокарти? Може да пратиш линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

Благодаря, ама тя тая е почти същата като р9-270х ? че има шанс и по-зле да се представя във фортнайт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за 200 лв. по-добра алтернатива на старата ти карта като е почти нова с гаранция към Варио.

Това е сигурният вариант ако ти се рискува взимай R9 390 стига да е на същата цена понеже до 300 лв. може да се вземе и 970.

Примерно - https://www.olx.bg/ad/gtx-970-ftw-4gb-perfektna-CID632-ID7Ekjs.html#36b9b212f9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а сиктир, верно има 970, ти сметни, то с нея ще лети. Може би процесора малко ще я спъва обаче и5-4670? а тая р9-390 е 200 лева и тя да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо му няма на процесора само паметта ти е малко ако играеш нови игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ти е предостатъчен особено за по-нисък клас видеокарта като 1050 TI или твоята старата, те са почти на едно ниво. Ето ти как се справя с GTX 1060, която е доста по-мощна, почти няма моменти, в които да се товари на максимум, с по-слаба карта ще е още по-ненатоварен:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване