Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

hjhj

Проблем с контактите

Препоръчан отговор

Имам следния телефон: Huawei P9 lite 2017.

Контактите са ми в профила в гугъл, но част от тях са и в сим картата.

Задал съм му да показва само контактите от профила. Но когато избирам някой или някой ме търси ми показва контакта от сим картата, а не този от профила. Дори и да избера номера от списъка от профила пак показва името така както е записан в картата. 

Някой има ли си на идея как може това да се оправи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, hjhj написа:

Имам следния телефон: Huawei P9 lite 2017.

Контактите са ми в профила в гугъл, но част от тях са и в сим картата.

Задал съм му да показва само контактите от профила. Но когато избирам някой или някой ме търси ми показва контакта от сим картата, а не този от профила. Дори и да избера номера от списъка от профила пак показва името така както е записан в картата. 

Някой има ли си на идея как може това да се оправи?

Е, предполагам елементарната настройка за това какво да се показва т.е. дали само СИМ, Телефон или Всичко е правилно направена макар, че моето китайче веднъж покзава само контакти - Телефон, веднъж Телефон + СИМ в зависимост как ще извикаш опция - Контакти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Black Power написа:

Е, предполагам елементарната настройка за това какво да се показва т.е. дали само СИМ, Телефон или Всичко е правилно направена макар, че моето китайче веднъж покзава само контакти - Телефон, веднъж Телефон + СИМ в зависимост как ще извикаш опция - Контакти.

Задал съм му да показва само контактите от профила

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що ти е Профил. Разкарай профила и опитай с обикновенно филтриране т.е. пр. да се показват само контакти - Телефон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Black Power написа:

Що ти е Профил. Разкарай профила и опитай с обикновенно филтриране т.е. пр. да се показват само контакти - Телефон

Улеснение при смяна на телефона. Нямам грижи с загуба и прехвърляне на контакти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом ги имаш в профила, изтрий тези от СИМ картата и ще виждаш само тези от профила. Ако ти трябва архив от профила можеш да си направиш в наколко формата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, profan4o написа:

Ами щом ги имаш в профила, изтрий тези от СИМ картата и ще виждаш само тези от профила. Ако ти трябва архив от профила можеш да си направиш в наколко формата.

Е това е най- лесния вариант. 

Не мисля да съм като тока и водата да избирам пътя с най- малкото съпротивление :) 

В краен случай и това ще направя но ми е интересно дали има някакво друго решение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш през телефона да изнесеш всички контакти от SIM картата, най-вероятно ще ти даде да го направиш и ще запише .vcf. След това отиваш на contacts.google.com/, уверяваш се, че ползваш същия акаунт, който ползваш на телефона, и избираш "Import" със същия този файл. Страницата евентуално ще ти предложи да слее повтарящите се контакти (ако има такива). Хващаш пак телефона, изтриваш контактите от SIM картата, отиваш в настройките на акаунтите, синхронизираш го насила веднъж и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...