Премини към съдържанието
v_tin

Проблем с SP1 за windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте, не помня от кога не съм пускал актуализации на лаптопа и реших да го направя, но не иска да инсталира СП1, не разбирам защо- тегля от официалната страница и пак не става. Гледах че има различни СП1 моят лаптоп е с АМД процесор, но не разбирам кой файл трябва да изтегля. Някой ще удари ли едно рамо защо не иска да се инсталира

А и също не иска да се инсталира нормално малуеър фри- казва не може да бъде свързан шорткъта с програмата, пробвах да я стартирам от папката, пак не тръгва

Някакви идеи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на твое място бих преинсталирал на чисто. В зелевата градина има кадърни, обновени образи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SP1 изтегли от Windows Update.

преди 6 минути, hudyr написа:

Аз на твое място бих преинсталирал на чисто. В зелевата градина има кадърни, обновени образи.

Тия обновени образи са бутнати ъпдейтите с телеметрията. За чий *** му трябват. Слага едно чисто SP1 и спира актуализациите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Eclipse2G написа:

SP1 изтегли от Windows Update.

Тия обновени образи са бутнати ъпдейтите с телеметрията. За чий *** му трябват. Слага едно чисто SP1 и спира актуализациите.

Е как да го сложа като не иска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш Windows Update през Control Panel.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Eclipse2G написа:

Отваряш Windows Update през Control Panel.

Ne  иска, казва- подготовка и след това отказва инсталацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точната версия на сегашния ти windows каква е - 32/64, home, pro, ultimate??

https://support.microsoft.com/en-us/help/13443/windows-which-operating-system

To find out which version of Windows your PC is running, press Windows logo key + R, type winver, then select OK.

През windows update не си ли тегли каквото трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Точната версия на сегашния ти windows каква е - 32/64, home, pro, ultimate??

https://support.microsoft.com/en-us/help/13443/windows-which-operating-system

To find out which version of Windows your PC is running, press Windows logo key + R, type winver, then select OK.

През windows update не си ли тегли каквото трябва?

Windows 7 ultimate, 64 bit, тегли, започва да инсталира - казва подготовка и след това отказва инсталацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробваи да изчистиш с disk cleanup временни и разни други излишни файлове. Ако не помогне, пусни dism++, избери опцията за почистване, след това за обновяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Raze написа:

Пробваи да изчистиш с disk cleanup временни и разни други излишни файлове. Ако не помогне, пусни dism++, избери опцията за почистване, след това за обновяване.

Kakто писах по горе не мога да инсталирам малуеър програмата, сега съм пуснал супера да чисти, този дисм го дръпнах, но искам да изчакам още малко да свърши супера и тогава ще правя нещо друго

Windows 7 Service Pack 1 for x64-based Systems (KB976932)

Download size: 13,6 MB

You may need to restart your computer for this update to take effect.

Update type: Important

Windows 7 Service Pack 1 is a recommended collection of updates and improvements to Windows that are combined into a single installable update. The service pack can help make your computer safer and more reliable. A typical installation will take about 30 minutes to complete, and you will have to restart your computer about halfway through the process.

More information: 
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=206783

Help and Support: 
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=206784

failed  Code 800B0101, и уиндоус не знае какво да направи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледай какъв хардуер ползваш и какво е състоянието му.

Прегледай какъв софтуер ползваш, какви файлове и настройки трябва да се пазят.

Ако можеш изпразни лаптопа от всичко важно и си направи една инсталация (може и след формат и ново разделяне на диска спрямо нуждите ти) направо с интегриран SP1 (ако се спреш отново на 7-ца). Сложи си и всички важни ъпдейти, стегни си OS, AV, FW, програми и настройки и си направи имижд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Прегледай какъв хардуер ползваш и какво е състоянието му.

Прегледай какъв софтуер ползваш, какви файлове и настройки трябва да се пазят.

Ако можеш изпразни лаптопа от всичко важно и си направи една инсталация (може и след формат и ново разделяне на диска спрямо нуждите ти) направо с интегриран SP1 (ако се спреш отново на 7-ца). Сложи си и всички важни ъпдейти, стегни си OS, AV, FW, програми и настройки и си направи имижд.

Toва вече го прочетох, някаква друга идея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Аз преди време се опитах да го сложа този Service Pack 1 на windows 7   ама нещо не ставаше/ хем си играх няколко часа/. В най-добрият случай показваше,че пакета е инсталиран и след това при рестартите не можеше да  го инсталира и инсталирах нов имидж. Най- добре си изтегли оттук https://www.microsoft.com/en-us/software-download/home   оригинален iso имидж. За windows 7 ще ти трябва ключ ... но за windows 8.1 не трябва нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, v_tin написа:

Toва вече го прочетох, някаква друга идея

Пробвай от тук:
https://www.patreon.com/simplix

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Eclipse2G Ти ли си ги обработвал, че имаш такава информация? Те са направени именно с идеята да няма телеметрични ъпдейти(жокер: виж на академика поста над мен). Отделно, образите са AIO - имаш лиценз за Х издание, инсталираш Х изданието и си ползваш лиценза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо си изтегли едно копие от торентите с SP1 и си готов и спираш актуализациите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, hudyr написа:

@Eclipse2G Ти ли си ги обработвал, че имаш такава информация? Те са направени именно с идеята да няма телеметрични ъпдейти(жокер: виж на академика поста над мен). Отделно, образите са AIO - имаш лиценз за Х издание, инсталираш Х изданието и си ползваш лиценза.

Не, не съм. Говоря за ъпдейте, които идват през Windows Update, официялни инструмен за теглене на актуализации.

преди 12 часа, valseat написа:

Здравей!

Аз преди време се опитах да го сложа този Service Pack 1 на windows 7   ама нещо не ставаше/ хем си играх няколко часа/. В най-добрият случай показваше,че пакета е инсталиран и след това при рестартите не можеше да  го инсталира и инсталирах нов имидж. Най- добре си изтегли оттук https://www.microsoft.com/en-us/software-download/home   оригинален iso имидж. За windows 7 ще ти трябва ключ ... но за windows 8.1 не трябва нищо.

Трябва да вкара оригнален ключ за да го изтегли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Не, не съм. Говоря за ъпдейте, които идват през Windows Update, официялни инструмен за теглене на актуализации.

Все едно не знаеш, че WU се спира свръх лесно в windows 7. ;) Пак казвам, виж поста на академика. Тоя пакет отдавна решава проблемите с ъпдейтите на windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hudyr написа:

Все едно не знаеш, че WU се спира свръх лесно в windows 7. ;) Пак казвам, виж поста на академика. Тоя пакет отдавна решава проблемите с ъпдейтите на windows 7.

Знам за този пакет. Просто не виждам смисъл от ъпдейтите за тази ОС. Бъгове не оправя, само секюрити актуалцизации дава. Мен това не ме вълнува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване