Премини към съдържанието
Бонбон с катран!

Microsoft издирват компютъра ти и го връщат?

Препоръчан отговор

Има много неяснота! Говорят с недомлъвки ли, що ли? Нищо наяве! Спомням си, че имаше настройка по време на инсталацията на системата, в която те питат за съгласие дали имаш нужда, Майкрософт да ти намерят компютъра, когато бъде откраднат. Имаш някакъв индивидуален номер на компютъра. Когато някой го открадне и му инсталира Windows 10, Майкрософт го засичат този номер и би трябвало да може да го свържат с IP адреса, така ли е? След което е лесно, властите трябва да го заловят по IP. На теория е много удобно и реално постижимо с лекота, но на практика как е?

https://support.microsoft.com/bg-bg/help/11579/microsoft-account-find-and-lock-lost-windows-device

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забележки

• Трябва да изпълнявате Windows 10 и да сте влезели в изгубеното устройство с акаунт в Microsoft, за който сте администратор. Ако използвате служебен или учебен акаунт, функцията „Открий моето устройство“ няма да работи.
  • За изпращане на местоположението си вашето устройство трябва да е свързано с интернет, да има достатъчно заряд на батерията и да използва GPS.

Колко машини ползват GPS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Mlechko написа:

Има много неяснота! Говорят с недомлъвки ли, що ли? Нищо наяве! Спомням си, че имаше настройка по време на инсталацията на системата, в която те питат за съгласие дали имаш нужда, Майкрософт да ти намерят компютъра, когато бъде откраднат. Имаш някакъв индивидуален номер на компютъра. Когато някой го открадне и му инсталира Windows 10, Майкрософт го засичат този номер и би трябвало да може да го свържат с IP адреса, така ли е? След което е лесно, властите трябва да го заловят по IP. На теория е много удобно и реално постижимо с лекота, но на практика как е?

https://support.microsoft.com/bg-bg/help/11579/microsoft-account-find-and-lock-lost-windows-device

:lol6::lol6::lol6::lol6::lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а един мармот го завива в станиол 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много тъпо тогава! В кой век живеем! Все едно не могат да прихванат един IP адрес в случай на обявена кражба! Жалки подобия на услуги! Колкото и да им го буташ, все е малко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, DarkEdge написа:

Забележки

• Трябва да изпълнявате Windows 10 и да сте влезели в изгубеното устройство с акаунт в Microsoft, за който сте администратор. Ако използвате служебен или учебен акаунт, функцията „Открий моето устройство“ няма да работи.
  • За изпращане на местоположението си вашето устройство трябва да е свързано с интернет, да има достатъчно заряд на батерията и да използва GPS.

Колко машини ползват GPS?

Интересно, защо я има тази функция на Уиндоус, след като няма машини които ползват GPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Mlechko написа:

Много тъпо тогава! В кой век живеем! Все едно не могат да прихванат един IP адрес в случай на обявена кражба! Жалки подобия на услуги! Колкото и да им го буташ, все е малко!

И какво като прихванат IP адреса? Ако той е динамичен не се знае кой клиент го е наследил в мрежата. Дори и да е статичен ако към него има безжична свободна мрежа, тогава какво правим??? Дори и МАК адреса да ти продиктуват пак няма гаранция, защото той също софтуерно може да се променя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Емил Костов язък, че си уж в системата! Никой няма да си играе постоянно да крие IP адреса. А ако е динамичен, винаги може да се провери абоната в реално време, нали знаеш доставчика, на него това му е работата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, borisfx написа:

Интересно, защо я има тази функция на Уиндоус, след като няма машини които ползват GPS.

Защото Microsoft се опитаха да правят GSM-и и таблети с Windows. Тази функция беше предназначена за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Mlechko написа:

@Емил Костов язък, че си уж в системата! Никой няма да си играе постоянно да крие IP адреса. А ако е динамичен, винаги може да се провери абоната в реално време, нали знаеш доставчика, на него това му е работата!

Доставчика нищо няма да направи.  Като си смени собственика едно динамично IP 30 пъти иди доказвай каквото и да било. Със сигурност има начин да си защитиш компютъра но няма да е по IP.,

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Емил Костов написа:

Доставчика нищо няма да направи.  Като си смени собственика едно динамично IP 30 пъти иди доказвай каквото и да било. Със сигурност има начин да си защитиш компютъра но няма да е по IP.,

Как да ви го кажа, няма не проследими неща, всикчо може да се проследи и открие, но не от цивилни и не за цивилни цели.

Тази услуга за която ревеш не се използва и не се предлага за цивилни цели и въобще не се прилага за откриване на откраднати устройства а за нещо по тъмно и мрачно!

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Танер Заит Расим написа:

Как да ви го кажа, няма не проследими неща, всикчо може да се проследи и открие, но не от цивилни и не за цивилни цели.

Тази услуга за която ревеш не се използва и не се предлага за цивилни цели и въобще не се прилага за откриване на откраднати устройства а за нещо по тъмно и мрачно!

;)

Естествено, че може ,само че затова нещо трябва и огромен ресурс и време. А глупостите на МС са ясни. Да не говорим, че вече не се крадат телефони. Заложните къщи избягват да вземат техника без документи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Да, тези новини ги знаем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Емил Костов написа:

Естествено, че може ,само че затова нещо трябва и огромен ресурс и време. А глупостите на МС са ясни. Да не говорим, че вече не се крадат телефони. Заложните къщи избягват да вземат техника без документи.

Има още идиоти,  преди месеци откраднаха лаптопа на прекия ми ръководител от багажника на автомобила му чрез заглушаване на заключването на автомобила.

До 2 седмици бяха го пуснали  в заложна къща, полицаите там го откриха.
По мак адрес, сериен номер, по физически идентификационни данни, като предоставиш документи за покупка с касова бележка и идентификационни данни!
Но се наложи да притисне полицаите за да го издирят!

За телефоните, мога да дам пример, баща ми си загуби телефона оставяйки го върху  покрива на автомобила си и от бързане е забравил да си го прибере и при потегляне  пада, съответно друго лице го намира....
Само с наличието на GOOGLE технологиите, успявам да засека че този който го е открил го е пуснал и изключил 3 пъти и горе долу до 3 км имам позицията от клетката на оператора.
В района където го е изпуснал, но не ми върши работа.
Ако бях сложил и софтуер при смяна сим карта да ми прати новият номер който се вкарва, щях да имам и номера...
Стига да не го ресетнат...
Съответно се пуска жалба в полицията за откраднат телефон и се съчинява история, защото за загубен никой няма да си мръдне пръста, а този пич нямаше намерение и да го връща, а аз предварително бях заключил устройството и бях си оставил адреса и мобилният телефон!
Въпреки че пича който го е намерил и е видял тези съобщения въобще не е възнамерявал да се обади, но лицето което е открило телефона е бил достатъчно глупав да не ресетва, и да си сложи собствена карта.... Полицаите чрез искане от трите мобилни оператора в страната  да се идентифицира сим картата която ще бъде поставена в издирваният телефон  успяват да стигнат до лицето и да го привикат и да го принудят да върне телефона.
В този случай нямаше нужда да се притискат, полицаите свършиха тази работа, явно от липса на работа, и взеха че поработиха и баща ми беше приятно изненадан.

Но при професиналната и организирана престъпност, откраднатите устройства се преправят чрез флашване, подмяна на имей номера или чрез канал през който изнасят откраднатото в чужбина и проследяване от полиция и оператор става невъзможно, освен физическа идентификация при разбиване на групата и при опис и инвентаризация на конфискуваното съдъражание.

Така че съветът ми е не си губете и не позволявайте да ви крадат, че ще пиете студена вода!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И познай какво се е случило с този от заложната къща. Край с бизнеса му. Тук в Плевен се случи същото. Варианти за защита има. Ценната информация се държи на няколко носителя. Ако се налага има хардуерни или софтуерни криптатори. Има софтуер, чрез който дори да сложиш същия по модел хардуер системата на тръгва. 

Телефоните са защитени с акаунти. Въобще варианти много. Говоря, че по МАК адрес и по IP адрес нищо не може да се каже, защото там информацията е неточна. 

Кражбите на подобни устройства вече не са рентабилни. А колкото до примера на DarkEdge в тази новина се говори ( ако е вярна де) за нещо съвсем друго. Явно целта е телефоните са се изнесат от Англия, да и се подправят документите и да се продават на други място. Което си е рисково начинание като цяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

И познай какво се е случило с този от заложната къща. Край с бизнеса му. Тук в Плевен се случи същото. Варианти за защита има. Ценната информация се държи на няколко носителя. Ако се налага има хардуерни или софтуерни криптатори. Има софтуер, чрез който дори да сложиш същия по модел хардуер системата на тръгва. 

Телефоните са защитени с акаунти. Въобще варианти много. Говоря, че по МАК адрес и по IP адрес нищо не може да се каже, защото там информацията е неточна. 

Кражбите на подобни устройства вече не са рентабилни. А колкото до примера на DarkEdge в тази новина се говори ( ако е вярна де) за нещо съвсем друго. Явно целта е телефоните са се изнесат от Англия, да и се подправят документите и да се продават на други място. Което си е рисково начинание като цяло.

Лаптопът беше криптиран със доста сериозен продукт на водещ разработчик в тази област в световен мащаб, все пак имаше доста чувствителна бизнес информация вътре.
Ни криптирането само опази данните да не попаднат в чужди ръце, а тези просто са искали да продадат лаптопа, че висок клас лаптоп имаше на лице, форматирали го дори ос не са му сложили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както виждаш не са успели. Вече не се крадат. Всеки започва да се пази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен преди години ми откраднаха лаптопа от квартирата. Пуснахме жалба  и след месец, най-неочаквано ми звъни непознат номер. Обаждам се и хоп, намерили ми лаптопа. Бил в заложна къща, продаден, но намерен. 

PS: Сложих му буутваща парола, още като го купих, тъй че информацията беше непокътната. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване