Премини към съдържанието
Николо Паганини

Програма за сваляне на драйвъри - DriverMax

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам следното питане. Преди време попаднах на програмата DriverMax за даунлоуд на драйвъри. Платена е, но не ми пречи. Работата е там, че случайно свалих и инсталирах друга :) DriverToolkit и тя показва, че има са сваляне още 11 драйвъра, след като DriverMax е свалил всичко възможно. Та разгледах аз из нета и гледам че DriverMax дори не е в топ 10 за най добри програми от този тип. И на въпроса, Коя е най добрата програма от този вид, дори да е платена, защото не че 30-40лв са малко пари, но предпочитам да се доверя на програма която е направена специално за това, отколкото да се мъча сам и да омажа всичко... Ще кажете има си специалисти ? Е да, има, но след последното ми носене на "специалист" за малко да хвърля единия хард диск! А да не говорим, че преди време съм го носил при "специалисти" от няколко града (включително София) и се е налагало да го преинсталирам след това ...

А и още нещо :) Някой знае ли Asus Rog G75v, дали му е слаба звуковата карта, или просто не мога да намеря подхоящия драйвър  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвери се свалят от сайта на производителя на хардуера, по точен модел на частта и версия на ОС. 

Ползвал съм DriverMax, за драйвер, който не мога да открия по друг начин. Свърши работа. Но не бих разчитал на нея да ми ъпдейтва драйверите. Струва ми се, че е направена повече да печели пари, отколкото реално да върши някаква работа.

DriverToolkit не съм ползвал, нямам мнение за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Николо Паганини написа:

Здравейте. Имам следното питане. Преди време попаднах на програмата DriverMax за даунлоуд на драйвъри. Платена е, но не ми пречи. Работата е там, че случайно свалих и инсталирах друга :) DriverToolkit и тя показва, че има са сваляне още 11 драйвъра, след като DriverMax е свалил всичко възможно. Та разгледах аз из нета и гледам че DriverMax дори не е в топ 10 за най добри програми от този тип. И на въпроса, Коя е най добрата програма от този вид, дори да е платена, защото не че 30-40лв са малко пари, но предпочитам да се доверя на програма която е направена специално за това, отколкото да се мъча сам и да омажа всичко... Ще кажете има си специалисти ? Е да, има, но след последното ми носене на "специалист" за малко да хвърля единия хард диск! А да не говорим, че преди време съм го носил при "специалисти" от няколко града (включително София) и се е налагало да го преинсталирам след това ...

А и още нещо :) Някой знае ли Asus Rog G75v, дали му е слаба звуковата карта, или просто не мога да намеря подхоящия драйвър  ?

Никоя - стой далече от такива програми ако не искаш да имаш проблеми. Драйверите  си ги сваляй от сайта на производителя на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползувам това  DriverPack  в експертен режим. И намира драйвери и актуализира. Доста инсталации съм правила на различни О.С. и никога не ме е подвела.

Лично мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Николо Паганини написа:

Asus Rog G75v

G75VX/VW? Кой е точният модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, DarkEdge написа:

G75VX/VW? Кой е точният модел?

Серията надали има кой знае каква разлика в аудиото, но щом държиш, VW. Не съм сигурен обаче дали е така :) за това и питам тук :) Извинявам се за което :)

преди 1 час, RudeBoy написа:

Драйвери се свалят от сайта на производителя на хардуера, по точен модел на частта и версия на ОС. 

Ползвал съм DriverMax, за драйвер, който не мога да открия по друг начин. Свърши работа. Но не бих разчитал на нея да ми ъпдейтва драйверите. Струва ми се, че е направена повече да печели пари, отколкото реално да върши някаква работа.

DriverToolkit не съм ползвал, нямам мнение за нея.

Не търся оплюващо мнение за програма или начин на инсталация! Въпросните "Експерти" и те свалят и инсталират драйвъри от сайта на произвоителя, и после след тях за да ми работи както трябва компа, трябва да си го правя сам. Разбира се има фирми които взимат по 60-70лв за преинсталация, можеше и да се пробвам там, но когато заплатата в България стана 3-4 хиляди лева, поне ...
DriverMax я ползвам много време вече и до сега съм имал само един проблем с нея, а именно че не ми сваля Драйвър за светещата клавиатура на лаптопа. 
Но понеже видях че друга програма показва повече драйвъри, предпочитам да попитам преди да ползвам нещо което не съм ползвал. Отчитам го като грешка разбира се, защото българина няма начин да даде точен отговор на зададения въпрос, а трябва да изрази някакво трето странично мнение.... 
Благодаря все пак за отделеното време и загубата на моето :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.12.2018 г. в 18:41, Николо Паганини написа:

защото българина няма начин да даде точен отговор

Дали са ти много точни отговори. Ти как мислиш - програмата показва липсващи драйвъри, значи трябва да ѝ вярваме безрезервно? А откъде си сигурен, че програмата не тегли generic драйвъри с модифицирани .inf файлове от някой гаражен майстор в Индия/Китай? Нова версия на Х драйвър не означава, че непременно нещо е променяно конкретно за твоя хардуер. Ти самият не разбираш материята, а даваш акъл кое е по-правилно...

"Експерти" винаги има. Колко вземат за работата си не е критерий за качеството. Техните грешки не правят такива програми по-полезни от сайта на производителя.

Няма да папагаля какво са ти казали до сега, но самият ти подход към проблема с драйвърите е грешен. Въпросът ти би трябвало да е нещо от рода на "кой е правилният драйвър за Х компонент в моя Y лаптоп със Z операционна система". Съответно, лице, разбиращо проблема, ти дава нужния акъл(евентуално и решението на проблема) и темата приключва. Но българинът винаги разбира повече, дори от хората, които пита за информация.

Отделно, притежаваш сравнително сериозна машина. Не ѝ правиш чест, цапайки я с такива програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, hudyr написа:

"кой е правилният драйвър за Х компонент в моя Y лаптоп със Z операционна система"

и силно желателно е да има и данни за хардуерния идентификатор Т, за да се избягват недоразумения.

на 16.12.2018 г. в 18:41, Николо Паганини написа:

Серията надали има кой знае каква разлика в аудиото

Производителите ги слагат тия букви за красота и за да е гадно на потребителите...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм случаи с много компютри които са нямали оригинални дискове с драйвери и съм ползвал адски много програми за намиране на драйвери, но единствената, която според мен намира драйверите без да омазва всичко е DriverPack.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване