Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Статус в БГ пощи

Препоръчан отговор

Здравейте, преди 8 дни поръчах телефон от aliexpress сега ми излиза този статус "SINGAPORE, SINGAPORE SAL, Send item abroad (EDI-received)" в сайта на БГ пощи ще ми кажете ли какво означава това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Ivan Borov написа:

ще ми кажете ли какво означава това?

Означава, че още е в Сингапур.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DarkEdge написа:

Означава, че още е в Сингапур.

Как ще е още в Сингапур в http://global.cainiao.com пише Your parcel has left for the destination country.-Despatched to OverSeas Postal Admin (From SG/SIN to BG/SOF)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пратките от али-то се получават, най рано до 15 работни дни. Може и да се чака месец два.

Пък и близо Коледа, което допълнително удължава времето.

П.П. Имал съм пратка която пристигна на 58 ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, oic написа:

Пратките от али-то се получават, най рано до 15 работни дни. Може и да се чака месец два.

Пък и близо Коледа, което допълнително удължава времето.

П.П. Имал съм пратка която пристигна на 58 ден.

На мен преди време си бях поръчвал телефон дойде даже при  под минималния срок за доставката

Доставката си беше нормална не беше спешна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Ivan Borov написа:

Здравейте, преди 8 дни поръчах телефон от aliexpress сега ми излиза този статус "SINGAPORE, SINGAPORE SAL, Send item abroad (EDI-received)" в сайта на БГ пощи ще ми кажете ли какво означава това?

Виж тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За по малки пратки се чака, но за телефони и т.н.Препоръчани пратки идват бързо.На мен друг път като излезе този статус в сайта на БГ ПОЩИ идва до няколко дни просто ми стана интересно какво значи този статус, защото в преводача не превежда съвсем вярно, а за да го засече в сайта на нашите пощи значи може скоро да влезе в страната

преди 2 минути, The Piper написа:

Виж тук.

Същото излиза което и в сайта на БГ ПОЩИ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Ivan Borov написа:

Как ще е още в Сингапур в http://global.cainiao.com пише Your parcel has left for the destination country.-Despatched to OverSeas Postal Admin (From SG/SIN to BG/SOF)?

Тук няма ясновидци!!! Моето изказване беше на базата на първия ти пост!
Хем искаш помощ, хем си стискаш из ръкавите инфо.
Че се и репчи...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Тук няма ясновидци!!! Моето изказване беше на базата на първия ти пост!
Хем искаш помощ, хем си стискаш из ръкавите инфо.
Че се и репчи...

Грешно си ме разбрал.Извинявай ако съм те обидил!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

Извинявам се за "събуждането" на тази така стара тема, но последната ми голяма поръчка от китайски сайт беше преди точно 3 години и от тогава поне малко си мисля че са се променили нещата... макар че общо взето винаги се чака... и от други източници виждам че например поръчки направени през Ноември и Декември идват след такива направени през Януари например... поради Коледа :)  Миналата година също.

То не че има голямо значение колко е голяма поръчката, само това че като е с по-голяма стойност си имаш автоматично и проследяване.

(Да, наясно съм за възможността за митница...)

В момента имам една поръчка точно като на автора на темата - от миналата Сряда ( 8 Януари ) и от тия дни е със статут:

Цитат
Local Date and Time Country Location Event Type Extra Information
17.01.2020 07:05 SINGAPORE SINGAPORE SO5 Send item abroad (EDI-received)

(Датата не е po наше време)

Инсталирал съм си даже TrackChecker на телефона И на Windows компютъра, има известия за статусите на пакетите: https://site.trackchecker.ru/ ( За Android има също едно друго готино - https://onetracker.app/ (beta ;) ) ...

Въпроса ми е, колко време отне на пакета ти от този статус до момента когато каца в София например в разпределителния център / РЦ или там където отива ?

( Ето изображение -скрийншот с пример за  пратка от последните 2 месеца от друг форум (НЕ е моя) https://bg-mamma.s3.eu-central-1.amazonaws.com/Ar6l/b16sl.png

Благодаря.

Редактирано от [email protected] (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имай в предвид, че и сега е китайската нова година и не ги знам точно колко почиват, но поне 1 седмица ще имаш допълнително забавяне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де, но тя нали е на 25ти... може или поне се надявам да мина метър - да излети преди празниците им... а то в крайна сметка пратката реално е от Китай нали, а предполагам просто използват сингапурските пощи ... ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се похваля ако моята превари твоята Ноемврийска ... :D :halloween7:

При всички случаи ще го направя де ;)    Успех !

П.С: Всъщност ти за твоята не трябва ли да се свържеш с тях вече, поне да удължат срока, който доколкото знам е 60 дни ? Има доколкото аз разбрах даже вариант да отвориш диспут (а то през PayPal ли трябваше ?) и хем да върнат парите, хем да дойде пратката, което разбира се е некоректно от наша страна и неприятно за продавача.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, [email protected] написа:

Има доколкото аз разбрах даже вариант да отвориш диспут (а то през PayPal ли трябваше ?) и хем да върнат парите, хем да дойде пратката, което разбира се е некоректно от наша страна и неприятно за продавача.

Еми по някой път така се случва....Не е по наша вина. Те имат опция за увеличаване срока, ако не го направят става и тоя сценарии. Такова е правилото. Понякога стават и подаръци…При мен наскоро около хилядната поръчка ми блокираха картата….Оправих се де….:)

преди 5 минути, Zaza Zaraza написа:

а то през PayPal ли трябваше ?)

Не..там диспутите се плащат. А в алито е безплатно, до колкото съм гледал, мисля, че така беше...... Нали първоначално се регистрира картата в alipayА диспутите се отварят от алито.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, [email protected] написа:

Ще се похваля ако моята превари твоята Ноемврийска ... :D :halloween7:

При всички случаи ще го направя де ;)    Успех !

П.С: Всъщност ти за твоята не трябва ли да се свържеш с тях вече, поне да удължат срока, който доколкото знам е 60 дни ? Има доколкото аз разбрах даже вариант да отвориш диспут (а то през PayPal ли трябваше ?) и хем да върнат парите, хем да дойде пратката, което разбира се е некоректно от наша страна и неприятно за продавача.

Да писах им.. щели да проверят и да ме уведомят. До края на седмицата... евентуално :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Да се похваля - днес си я взех !

Още на 5 Февруари беше в София, но с митницата голямо мотане падна ... ;)

Ето нагледно:

LV0zwcE.png

С идеята да съм поне малко от полза на някой който в бъдеще си поръчва, разбира се не му пожелавам пратката му да отива на митница !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля!

От САЩ, NY ми дойде пратка и то даже ми я пуснаха в пощата. :) 

В селото няма имена на улици или пък някакви номера. За сметка на това всички се познаваме.

Първата пратка ходих до клона след като пощенския служител ми звънна, но този път направо в пощата.

Не съм пробвал нещо с мито, но ще пробвам как е и с него до тук. От Китай и от САЩ митническата декларация бе лепната на самата пратка.

Браво на българската национална поща!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 месеца по-късно...

Send item abroad (EDI-received)

"EDI" means "Electronic data interchange". In general, your item has been sent abroad .

Besides, the item tracking data has been transferred to another computer (the computer of the destination country where your parcel/item will be delivered to).

This happens so you can track your item through the mail website of the destination country as well.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

БЪЛГАРСКИ ПОЩИ са голяма работа! Получих от Алито видеокамера на Митница... пратиха ми СМС, влязох в сайта, попълних електронно декларации, копие от поръчката и плащането от банката, пратих ги по мейла и след два дни всичко пристигна в моя пощенски клон!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване