Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да го купувам ли? Hp envy

Препоръчан отговор

Здравейте , изпадна ми един лаптоп втора ръка на много добра цена 180лв . Той е в къщи и го тествам ама не разбирам много какво да му гледам дали е читав. Лаптопа е Hp envy , нз тончо коя година е май 2014. Та прикачил съм характеристиките и го сканирах с HD tunes нещо свети в червено . Та какво мислите вие дайте мнение и какво още да гледам. Благодаря предварително

Untitled.png

HDTune_Health_HGST____HTS541075A9E680.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тази цена - какво да му гледаш :D . Купувай. След това изхвърли харда, сложи му едно SSD 120GB, и ще имаш много прилична машинка за малко пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе хем е припаднал, хем е заредил джамеца...Да не се окаже пак някой сдухан кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пусни му "System stability test" на Aida64 и наблюдавай температурите, както и дали ще работи нормално и няма да се изключи/рестартира/даде син екран. Натоварвай поотделно всички компоненти за по около 10 минути, като им слагаш отметките но поотделно, не всичко заедно. Примерно: слагаш отметка на "Stress CPU" и даваш "Start". След 10 минути, ако всичко е наред, спираш и махаш отметката, слагаш на следващото "Stress FPU" и така нататък, докато едно по едно ги минеш всичките. Най-вероятно процесора ще започне да тротълва и ще вдигне много високи температури, но това принципно е нормално. Иначе за тези пари си е доста добра оферта, като изключим диска, който е за смяна.

преди 3 часа, sliderum написа:

Абе хем е припаднал, хем е заредил джамеца...Да не се окаже пак някой сдухан кабел.

Какъв кабел за диска в лаптопа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Raze написа:

Пусни му "System stability test" на Aida64 и наблюдавай температурите, както и дали ще работи нормално и няма да се изключи/рестартира/даде син екран. Натоварвай поотделно всички компоненти за по около 10 минути, като им слагаш отметките но поотделно, не всичко заедно. Примерно: слагаш отметка на "Stress CPU" и даваш "Start". След 10 минути, ако всичко е наред, спираш и махаш отметката, слагаш на следващото "Stress FPU" и така нататък, докато едно по едно ги минеш всичките. Най-вероятно процесора ще започне да тротълва и ще вдигне много високи температури, но това принципно е нормално. Иначе за тези пари си е доста добра оферта, като изключим диска, който е за смяна.

Какъв кабел за диска в лаптопа?

Останалите графи в статуса на диска изглеждат напълно нормално, само нещо с развъртането излиза от нормите. Така че, по-скоро проблем с механиката, дали лагери, дали електромотора е прецакан. А кабели да не би да няма?

HP-ENVY-J000-caddy-w5.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно, не бях виждал диск в лаптоп, който да не се закача директно към платката, а да има кабели. Отварял съм няколко различни модела, гледал съм много клипове на други как се разглобяват, но такъв с кабели за пръв път виждам. Но ме съмнява от там да дава толкова много и такива грешки в SMART.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Температурите също не изглеждат добри...Кой знае колко е пълно, или е било преди да се предложи за продажба(ако предишният собственик  го е продухал набързо, поне в по-видимите при отваряне отсеци) вътре с кечета от мръсотия.  А диска че ще трябва да се сменя, е вероятно, веднъж прецакан, каквото и да е фалирало вътре в него, дали плочи, дали механика, едва ли подлежи на ремонт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване