Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

ПТП на паркинг т.е. нашия паркинг. Та тъпо малоумно копеленце с дръгливо БМВ живеещо през няколко блока но избягващ паяка,  вре дарака си където му попадне. Днес ме е закачил и причинил щета - малка като за 90-тина лева при направа на малоумни маневри в леда. Може и на мъж да се е правил пред някоя миризливка. Намерих го по шарката на гумите и цвета на колата, но боклука естествено се прави на луд. Аз няма и как да докажа. Нямам и Каско. Не е викано КАТ защото няма може би и смисъл

Та някакви съвети???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Black Power написа:

ПТП на паркинг т.е. нашия паркинг. Та тъпо малоумно копеленце с дръгливо БМВ живеещо през няколко блока но избягващ паяка,  вре дарака си където му попадне. Днес ме е закачил и причинил щета - малка като за 90-тина лева при направа на малоумни маневри в леда. Може и на мъж да се е правил пред някоя миризливка. Намерих го по шарката на гумите и цвета на колата, но боклука естествено се прави на луд. Аз няма и как да докажа. Нямам и Каско. Не е викано КАТ защото няма може би и смисъл

Та някакви съвети???

Ами правиш си ремонт на колата и толкоз. Какви съвети очакваш???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиеш една студена вода, псуваш един, два пъти и така...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Black Power написа:

Не е викано КАТ защото няма може би и смисъл

Ами щом мислиш така, теглиш му един бой, като гледаш да няма свидетели и това е. Ако беше пробвал да извикаш КАТ, още повече, че го знаеш кой е, има и следи от неговата кола по твоята, а най-вероятно и обратно, можеше и да стане нещо, но като сам не си търсиш и отстояваш правата какъв е смисъла да питаш по форумите?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Ами щом мислиш така, теглиш му един бой, като гледаш да няма свидетели и това е. Ако беше пробвал да извикаш КАТ, още повече, че го знаеш кой е, има и следи от неговата кола по твоята, а най-вероятно и обратно, можеше и да стане нещо, но като сам не си търсиш и отстояваш правата какъв е смисъла да питаш по форумите?

Вярно? По селдите от гумите разбираш кой е извършителя?? Това е несериозно. И нали се сещаш, че ако му тегли един бой ще се вкара в страхотен проблем. Смешно е да се дават такива съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само по гумите, а и по следите от колата и от неговата кола по другата - щом го е остъргал, ще си личи и на двете коли. КАТ ако решат могат да му направят за това акт, както и акт за бягане от ПТП. Зависи кое колко и как си личи, другия вариант е да го съди, но трябва да си намери някой свидетел и добър адвокат. А за боя го написах на майтап, то е ясно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Не само по гумите, а и по следите от колата и от неговата кола по другата - щом го е остъргал, ще си личи и на двете коли. КАТ ако решат могат да му направят за това акт, както и акт за бягане от ПТП. Зависи кое колко и как си личи, другия вариант е да го съди, но трябва да си намери някой свидетел и добър адвокат. А за боя го написах на майтап, то е ясно.

Нали се сещаш, че това са само предположения.

1. Защо колата няма застраховка и се иска съвет какво да се прави.

2. Искаш колата ти да е здрава, задължително търсиш гараж под наем. Когато автомобила е навън всичко може да се случи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука лесно се решават такъв тип проблеми,стига да знаеш регистрационен номер на извършителя, и въобше не ти се налага да влизаш в каквато и да е комуникация с извършителят.Чрез регистрационения номер от местния КАТ ти дават фирмата към ,която е застрахован човека към когото имаш претенции.Предеявяваш в писмена форма, иск за такива и такива щети,  към неговото застрахоателно.Идва си експерт, преценява дали риска ти е основателен,ако да, получваш си обещетението и въобще никакви главоболия.А извършителят бива строго санкциониран от полицията за ,,бягство от ПТП,, и точка повъпроса.Трябва автора да види дали има такава подобна опция.Мен ония ден ме удари автобус,за щастие се разминах само със счупено огледало,човека спря след 20 метра, разбрахме се цивилизовано, стиснахме си ръцете,застрахователното му ще ми плати и точка по въпроса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, franchesko написа:

Тука лесно се решават такъв тип проблеми,стига да знаеш регистрационен номер на извършителя, и въобше не ти се налага да влизаш в каквато и да е комуникация с извършителят.Чрез регистрационения номер от местния КАТ ти дават фирмата към ,която е застрахован човека към когото имаш претенции.Предеявяваш в писмена форма, иск за такива и такива щети,  към неговото застрахоателно.Идва си експерт, преценява дали риска ти е основателен,ако да, получваш си обещетението и въобще никакви главоболия.А извършителят бива строго санкциониран от полицията за ,,бягство от ПТП,, и точка повъпроса.Трябва автора да види дали има такава подобна опция.Мен ония ден ме удари автобус,за щастие се разминах само със счупено огледало,човека спря след 20 метра, разбрахме се цивилизовано, стиснахме си ръцете,застрахователното му ще ми плати и точка по въпроса.

Сериозно. Тоест аз утре ти намирам регистрационния ти номер и предавявам иск че си ме ударил. Хайде стига глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Black Power написа:

Та тъпо малоумно копеленце с дръгливо БМВ живеещо през няколко блока но избягващ паяка,  вре дарака си където му попадне. Днес ме е закачил и причинил щета - малка като за 90-тина лева при направа на малоумни маневри в леда. Може и на мъж да се е правил пред някоя миризливка. Намерих го по шарката на гумите и цвета на колата, но боклука естествено се прави на луд.

Любопитен съм да прочета неговото мнение за теб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Емил Костов написа:

Сериозно. Тоест аз утре ти намирам регистрационния ти номер и предавявам иск че си ме ударил. Хайде стига глупости.

Емо , това е по белите държави, и е намислено именно с  цел, за да бъдат избегнати подобни малоумни ситуации, когато извършителят избяга от ПТП-то, защото то е много лесно да се избяга от ПТП—то ида изгърбиш другия.Както автора са го изгърбили и сега вероятно ще пие една студена вода.За това тука си има експерти по щети към всяко едно застрахователно, които ти оглеждат мпс-то ,ако си предявил такъв иск, оглеждат и това на човека към когото си предявил иск и те преценяват да ли иска е основателен.Не твърдя , че е така и в България.Мен като ме удари автобуса дори протокол не сме попълвали на място , с едно телефонно обаждане нещата бяха решени.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Емил Костов написа:

Вярно? По селдите от гумите разбираш кой е извършителя?? Това е несериозно. И нали се сещаш, че ако му тегли един бой ще се вкара в страхотен проблем. Смешно е да се дават такива съвети.

Както винаги уникален със своите безсмислени отговори, решения и предложения :wors: Ми по гумите, бе. По ясно оставената следа от маневрата и същата такава оставена от паркираната в близост кола. Та, .........

преди 9 часа, franchesko написа:

Да! Сетих се за мой колега, който го удариха по подобен начин. Ходи та се разправя нещо  със застрахователя. Ще го поразпитам.

Иначе КАТ не е викан и то не защото според някои "философи" колата няма застраховка, т.е. има но не и Каско. Второ без свидетели, излиза, че се правят хипотези. Та съд, саморазправа - отпадат като опция. Иначе регистрационният номер ми е известен, както и местоживеенето на въпросният идивид.

Франческо обаче ме наведе над мисъл и ще разпитам моя колега как е решил неговия проблем. Въпросът е как да се установи застрахователя???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, zemonti написа:

Любопитен съм да прочета неговото мнение за теб.

Бит и еб@н наиш кога ще си признае????     Най- неграмотните шофьори са младите такива на по 18-20 години и жените. Аз съм всеки божи ден на пътя и    ги виждам,че едните са супер безотговорни зад волана, другите до като шофират главата им витае в друго измерение.Ако книжки се дават само на мъже над 30 годишна възраст да видиш как драстично ще намалеят птп-тата.Не че няма жени които шофират отлично, но те са изключителна рядкост, а  на нещо което рядкост не бива да се залага.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, franchesko написа:

Най- неграмотните шофьори са xxxxxxxxxxxxxxxxx

Абсолютно съм съгласен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Black Power написа:

Въпросът е как да се установи застрахователя???

http://eisoukr.guaranteefund.org/

Въведи му регистрационния номер без интервали и отдолу кода и ще ти излезе има ли застраховка и къде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Black Power написа:

Въпросът е как да се установи застрахователя???

И в България си има експерти към застрахователните, при оглед и на двете коли само те могат да докажат птп-то.Лошото е че си май забравил снимки да направиш от следите на гумите и където сте си разменили боите, и ако лекето си е управил проблема междувременно, както нямаш и протокол пиши ги бегали тия пари.Ако можеш все още снимки да направиш където сте си разменили боите заеми се първо с това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

http://eisoukr.guaranteefund.org/

Въведи му регистрационния номер без интервали и отдолу кода и ще ти излезе има ли застраховка и къде.

Ллелеее! Цар си. :yanim:

Не се бях сетил за това. Тоя маймун излиза ,че няма и сключена полица Гражданска отговорност към днешна дата. Има регистрирана стара- изтекла, но и това е отправна точка. Сега както каза Франческо ще направя някоя и друга снимка и дано по неговата кола личат ясни следи от забърсването. Дано защото иначе пак минаваме на варианта - Студена водица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо викай кат на място, ама отиди до неговата кола. Ще му свалят номерата веднага. Най-малкото ако не ти плати щетата, ще плаща много по-големи глоби, ще ходи да се разправя и ще е без кола, докато не си плати всичко.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смо да го добарам днес! И както казах дано е останала хубава следа защото в противен случай ще излезе, че всичко е хипотеза, набеждаване, предположение и пр.

Благодаря ви за отговорите, момчета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо, както ти казах, поне КАТ като видят че няма гражданска, направо ще му спрат колата от движение, после да се оправя. Така най-малкото и други ще предпазиш от този бабаит.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Black Power написа:

Както винаги уникален със своите безсмислени отговори, решения и предложения :wors: Ми по гумите, бе. По ясно оставената следа от маневрата и същата такава оставена от паркираната в близост кола. Та, .........

Да! Сетих се за мой колега, който го удариха по подобен начин. Ходи та се разправя нещо  със застрахователя. Ще го поразпитам.

Иначе КАТ не е викан и то не защото според някои "философи" колата няма застраховка, т.е. има но не и Каско. Второ без свидетели, излиза, че се правят хипотези. Та съд, саморазправа - отпадат като опция. Иначе регистрационният номер ми е известен, както и местоживеенето на въпросният идивид.

Франческо обаче ме наведе над мисъл и ще разпитам моя колега как е решил неговия проблем. Въпросът е как да се установи застрахователя???

Е нека аз да съм безмисления , но ти даваш съвет да се бие човек без свидетели. И ми е много интересно как успяваш да намериш и проследиш следи от гуми на лед.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Емил Костов обърка се малко, но нищо :) Идеята за боя аз я дадох :P

Иначе ми е интересно автора да пише каква е била развръзката по случая, ако е правил нещо по въпроса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

Иначе ми е интересно автора да пише каква е била развръзката по случая, ако е правил нещо по въпроса.

Няма значение. Не е това начина. Като искаш да имаш кола е хубаво да се грижиш за нея. Задължително гараж или поне камера за наблюдение. Всеки може да те удари умишлено или не, особено ако времето е лошо. А и българина няма култура. Предната кола 2 пъти я удариха, а по-миналата година умишлено запалиха няколко коли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Raze написа:

Нищо! Останах си със студената вода.!

Тоя се покри някъде! Няма кола - няма доказателства за нищо. Явно се е усетил, че е разкрит а и кварталната клюка бързо се разнася!:angry22: Както и да е. Аз няма да забравя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни си жалба в полицията, кажи че си го видял и е избягал, все пак по номера на колата ще му намерят името и адреса и ще го намерят в тях най-малко. Няма къде да избяга, след като е нередовен със застраховката, колкото и да се крие, а може и нещо друго нередовно да му излезе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.