Премини към съдържанието
MrSexobeat94

Влага по стените. Как да се предпазя от мухъл?

Препоръчан отговор

Здравейте! Отскоро живея под наем в един апартамент. Предупредиха ме, че зимата се образува влага около прозореца и на тавана и сега се убедих в това. На мен влагата не ми пречи, въпросът ми е как да се предпазя от мухъл. Бихте ли ми препоръчали някакъв препарат. За сериозен ремонт не мисля да правя, защото съм временно тук. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не можеш да направиш по въпроса. Зле изолиран, отопляван, проветряван апартамент. Има по домашните потреби много препарати, но те са временно решение.  Често проветряване и можете да си купите влагоабсорбаторче. Това е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този препарат ще свърши работа, но само временно. Влагата е твърде упорита и спирка за нея няма. Препаратът е вреден за вдишване поради хлорните изпарения и е желателно да се напусне помещението за няколко часа докато се отмирише.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, MrSexobeat94 написа:

Бихте ли ми препоръчали някакъв препарат.

преди 22 минути, Деянчо написа:

+ 1 глас!

Може освен това във въпросната зона да се сложи някакъв нагревателен прибор, който да духа към проблематичната зона .... а така също и един прибор за извличане на влагата от въздуха .... Да .... уви това обезводнява по някакъв начин помещението, но явно въпросното е някак си "по влажно" ...

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, но никой не посочва причините за влагата...

Проблемът се решава със поставянето на климатик в същото помещение, или като част от обща климатизация. изборът на климатик е важен, както и изборът му на място. Ако е достатъчно качествен климатика и е съобразен с всички особености на помещението от типа - обем, изложение, преходи, изолация, осветеност... проблемът за който се пише в първия пост на темата ще приключи. Същото решение спомага и за проблема с "влагата" във въздуха на помещението, като всеки климатик от висока категория има система за контрол на влажността във въздуха.

Разбира се - налични са климатизатори от типа "климатроник" - при които те извършват цялостен мониторинг и контрол на въздуха в помещението, вкл и вкарването на външен въздух, филтрацията, обеззаразяване, контрол над влажност, ниво на въгледвуокис... и т.н. Много са подходящи за помещения които нямат прозорци въобще, или пък отварянето на прозорци е нежелателно - като например откъм оживени улици, булеварди с много интензивно движение, прах, замърсители и фонов шум...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _ramus_ написа:

Проблемът се решава със поставянето на климатик в същото помещение, или като част от обща климатизация. изборът на климатик е важен, както и изборът му на място. Ако е достатъчно качествен климатика и е съобразен с всички особености на помещението от типа - обем, изложение, преходи, изолация, осветеност... проблемът за който се пише в първия пост на темата ще приключи.

Ееее!

преди 1 час, Black Power написа:

Зле изолиран, отопляван, проветряван апартамент.

+ студени съседни помещения, лошо подбрана и монтирана дограма (ако въобще е сменяна)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, _ramus_ написа:

В основата: До колкото разбрах става въпрос за наето помещение ....

Да .... ако се анализират източниците на причината, то има решения ... но до колко средствата за отстраняването е вид разход, който по някакъв начин би следвало да се коментира с наемодателя .... и при желание на същия да се извърши ремонт и т.н. .... за чия сметка, а?

Има временни решения, а останалото е коментар между наемателя и наемодателя ....  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може би - но не виждам защо това да има значение относно основния въпрос в темата в началото й. Пита се за начини за решаване на даден проблем. написах моето становище. Останалото са празни приказки, защото са важни делата и реализацията, а не думичките и предположенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо място без спиране на причините за влагата няма да се оправи - това става със съответния ремонт и изолация на източника на влага, особено ако е външен. След това се взема един хубав влагоуловител и се оставя да работи докато се премахне голямата влажност в помещението, като се включва при нужда, ако има мухъл той се обработва с препарати, има и специални бои, които предотвратяват разпространението му.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

основния въпрос в темата в началото й.

Може би аз не съм грамотен .... Извинявай за моето отношение .... Весели празници и щастие през новата година ....

преди 3 часа, MrSexobeat94 написа:

Бихте ли ми препоръчали някакъв препарат. За сериозен ремонт не мисля да правя, защото съм временно тук. Благодаря!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Един съвет

Можеш да сложиш в ориз в стаята. Изсмуква влагата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.