Премини към съдържанието
bmvtooo

Проблем с всички камери на компютрите в месинджър?

Препоръчан отговор

Много странен проблем. Според съобщението проблема е хардуерен, но камерите са чисто нови и бачкат в сайтовете за тест. За четири камери на четири компютъра става дума. Не бачкат само във Фвйсбук мвсинджъра без значение от кой браузър пробваме.

1.jpg

Как може да се отстрани проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то си го пише - в белия правоъгълник, горе вляво.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да променям там не тръгват. А са разрешени за ползване:

2.jpg

3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

А с каква ОС си? Камерите как са закачени??

Windows 7 Ultimate x64 е на всичките компютри. Странното е, че вади същото съобщение и на лаптопите. На всякъде другаде работят камерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, bmvtooo написа:

Windows 7 Ultimate x64 е на всичките компютри. Странното е, че вади същото съобщение и на лаптопите. На всякъде другаде работят камерите.

Как са свързани?? Използваш DVR или????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Как са свързани?? Използваш DVR или????

Извинявай. Всичките са USB свързаност. Това са камерите:

IMG-20181221-194246.jpg

А това е старата камера на един от компютрите, но същата работа и с нея:

IMG-20181221-194322.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какво са включени?? В някакъв USB суич или всяка камера е на отделен компютър? Еднакви ли са камерите или са различни модели? Има ли драйвери за тях или Windows си ги намира сам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

В какво са включени?? В някакъв USB суич или всяка камера е на отделен компютър? Еднакви ли са камерите или са различни модели? Има ли драйвери за тях или Windows си ги намира сам?

Драйверите са в самите камери и се инсталират бързо още след първоначалното включване в USB порт. 

Всяка камера е на отделен компютър директно в USB, без да има смесване с останалите камери. 

Както казах на всякъде бачкат, но в месинджъра не искат, а е разрешено ползването. Ето в сайт за тест онлайн:

4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно месинджъра не може да разбере с коя камера да работи, особено ако имаш акаунти на потребителите  за всеки компютър. Другото, което трябва да провериш са настройките за разговори във FB и месинджъра.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв защитен софтуер са машините? Много е вероятно той да блокира достъпа в браузър.

Виж и това видео:

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключва защитата, инсталира java и флаш, ъптудейт да са.

Опитва през няколко браузъра .

След това ако няма успех, сменя камерите с проверени, които работят със това което иска да ги ползва, или просто сменяш начина за комуникация с друга комуникация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.12.2018 г. в 2:53, DarkEdge написа:

С какъв защитен софтуер са машините? Много е вероятно той да блокира достъпа в браузър.

Единия компютър е с Avast Free, един е с Kaspersky Free и два са с 360 Total Security. Утре ще пробвам това от видеото и ще пиша дали има резултат.

на 22.12.2018 г. в 22:09, Танер Заит Расим написа:

Изключва защитата, инсталира java и флаш, ъптудейт да са.

Опитва през няколко браузъра .

java и флаш за кое? Пробвано е през няколко браузура. Единствено с месинджъра не работят.

Пробвах и с DNS-а на Гугъл - 8.8.8.8 но пак не работят, но пък с него ми зареждат страниците по-бързо отколкото с DNS от доставчика ми на интернет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, докладвам. Направих това от клипчето и пак е същото през всички браузъри. Изтеглих за тест Месинджър за ПЦ и там камерите работят, тоест не минава през браузър. Интересното е, че го прави с всички браузъри. С Федора от флашка си бачкат през браузър. Нещо явно е по самия Уиндоус? Но какво не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Java сложи ли?
https://www.java.com/en/

И не разбрах с каква цел се използват тези камери?
И не знам защо трябва пък задължително да мине през Facebook комуникацията ти?

Ако става въпрос за офис комуникация между служители, повечето ползват скайп и скайп фор бизнес,  скайп фор бизнес се заплаща, нормалният скайп е фрии, в средно големи и големи компании скайп ползват от години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Танер Заит Расим написа:

Java сложи ли?
https://www.java.com/en/

И не разбрах с каква цел се използват тези камери?
И не знам защо трябва пък задължително да мине през Facebook комуникацията ти?

Ако става въпрос за офис комуникация между служители, повечето ползват скайп и скайп фор бизнес,  скайп фор бизнес се заплаща, нормалният скайп е фрии, в средно големи и големи компании скайп ползват от години.

Човек, ти Фейсбук нямаш ли? Нормално използване на Месинджъра му с всики от списъка с прители. А камерите са Web и са точно за тази цел. И пак не виждам смисъла от Jawa? Браузърите и в частност Фейсбук и месинджъра не използват тази глупост. Това да не ти е някаква игра?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, bmvtooo написа:

Човек, ти Фейсбук нямаш ли? Нормално използване на Месинджъра му с всики от списъка с прители. А камерите са Web и са точно за тази цел.

И пак не виждам смисъла от Jawa? Браузърите и в частност Фейсбук и месинджъра не използват тази глупост. Това да не ти е някаква игра?

Kak да ти го кажа, не си единственият с този проблем има и други, като теб в англоговорящите форуми, и не са отркили решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно има някакъв проблем като цяло с месинджъра. Преди малко реших от телефона си да пратя снимка правена със самия телефон на един приятел и не може да се прати, а си пишем и се чуваме с него при раговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По някога се случва съдържание да не достигне получателят си, аз съм виждал  и съсипано съдържание при прехвърляне.

С IE и EDGE пробва ли?

Някои казват че са си подкарали камерата с Мозила но не и с Хром.

Някъде гледах че камерата предварително се разрешава и от настройките на операционната система.

JAVA не е само за игри, някои уеб приложения изизскват JАVA за да функционират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а пробва ли да стартираш браузъра с run as administrator? ако нещо изисква java, ще вади събощение, ако не вади няма смисъл да инсталираш тоя боклук...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Танер Заит Расим написа:

По някога се случва съдържание да не достигне получателят си, аз съм виждал  и съсипано съдържание при прехвърляне.

С IE и EDGE пробва ли?

Някои казват че са си подкарали камерата с Мозила но не и с Хром.

Някъде гледах че камерата предварително се разрешава и от настройките на операционната система.

JAVA не е само за игри, някои уеб приложения изизскват JАVA за да функционират.

Няма Мозила, няма Хром, няма Опера, няма Сафари, няма Макстон... IE или Edge. Просто не работят камерите и то само с месинджъра. С всичко останало работят. А за Jawa не съм срещал изискване за работата на Месинджъра. Пък и защо бачкат камерите през Месинджър за ПЦ? Това е неофициален софтуер отделно от браузъри и настройките на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, bmvtooo написа:

Няма Мозила, няма Хром, няма Опера, няма Сафари, няма Макстон... IE или Edge. Просто не работят камерите и то само с месинджъра. С всичко останало работят. А за Jawa не съм срещал изискване за работата на Месинджъра. Пък и защо бачкат камерите през Месинджър за ПЦ? Това е неофициален софтуер отделно от браузъри и настройките на системата.

Ползваш безплатна услуга, няма как да имаш претенции, но можеш да опиташ да попълниш формуляр за контакт с тях.

Също така операционната ти система е към своя край .

Опитай през Windows 10 да си видиш камерата във фейсбук, любопитно ми е, нали казваш че през Линукс си ги видял.

Пробвай 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това че камерите не тръгват, вероятно е хитър и нагъл начин да те накарат да инсталираш скапаното им приложение (лошото е, че е трудно доказуемо...)... вариант за проба е да смениш user.agent да репортва, че си на линукс

https://www.howtogeek.com/113439/how-to-change-your-browsers-user-agent-without-installing-any-extensions/

http://www.useragentstring.com/pages/useragentstring.php

ако камерите тръгнат ще е защото некадърните програмисти не са могли да напишат приложение за линукс и са разрешили да става работата през браузъра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единия компютър вече е преинсталиран с Уиндоус 10 Про и камерата работи. Явно ще трябва да преинсталирам и другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.