Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, изгубих си  документи на колата ( малък талон, гражданска отговорност, преглед на колата), вече два дни ги търся като побъркан , не мога да ги намеря. За първи път ми е , ако можете да ми кажете каква е процедурата за издаването на нови документи  и ако знаете колко ще ми струва всичко това ..... Благодаря ви много за съдействието ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси още няколко дни и ще ги намериш.

Полицата ще ти изкарат дубликат - питай застрахователя. Колата е вкарана в системата, има и стикер, няма да има проблеми. Талона за преглед никой не го проверява, също има стикер.

Малкото талонче е проблемно, ако ще излизаш в чужбина с колата го проверяват на границата. Виж в търсачките или в КАТ. За голям талон и загубен номер задължително пререгистрация с нови номера, преглед и т.н. - поне 100 лв.

Питай си питанката, глобата за неносене на документи все още не е актуализирана и е само 10 лв. Разкарването да ти удължават акта и да провериш излязло ли ти е НП е многократно повече. Особено ако ти приберат талончето в друг окръг, а скоростта на служебната им поща е като на охлюв или костенурка. С пощенски гълъби ще дойде по-бързо и от куриер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Venci Velikov
      Здравейте забелязах че "Преглед на снимки с windows" е премахната от операционната система и на нейно място са сложили някакви измишльотини, които са крайно неудобни за ползване а и отварят една снимка за над 30 секунди което е отвратително дразнещо. Търся програма подобна на гореспоменатата не ми трябват други екстри освен да отварям и завъртам снимките максимално бързо.
    • от Nikoleta Nikolova
      Здравейте,
      ако човек е трета категория инвалид (55%), то има ли някакви преференции при плащането на данъка на автомобила си и за винетка? Както ме интересува колата на какви параметри трябва да отговаря (мощност, KW...).  Конкретно колата е Пежо 407, 136 к.с.
      Благодаря предварително за съдействието.
    • от saentist
      С оглед новините от 2015 ще тестват в Москва нова система за градска винетка.
      Решението изглежда по разумно от настоящото положение в България.
      Тук плащаш минимална винетка и с месеци кръстосваш чуждия град,
      създавайки от 6-8 квадрата пътно и парко заемане
    • от s_rox9
      Здравейте колеги , 
      Честит празник на всички !

Искам да попитам , понеже ми предстои заминаване в Германия за следване и се появи следния проблем ... 
      Понеже и реших да взема кола и сега съм в търсене на нова кола но след 5 6 месеца ще заминавам за Германия и въпроса ми е ... понеже чух че ако взема от тук кола и да я подкарам докато замина , след това ми казаха че не мога да я регистрирам колата там / да взема немски номера / ако не била внос от Германия ... някой знае ли нещо по този въпрос ... 
      Другият ми въпрос е ако се стигне до там да взема кола директно от Германия ... как протичат нещата там ... колко струва данъка ... до колкото знам се заплаща за 100 см3 ... какво е ТÜV и изобщо каква е процедурата при закупуване на автомобил от Германия и на какво трябва да се обърне внимание ... 

Благодаря на всички ! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.