Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, Честита Коледа на всички . Искам да отправя запитване този модел видео карта за лаптоп  Intel HD Graphics 4000 достатъчно мощна ли е , за де се играят актуални игри на нея на прилична резолюция  и също така можели ли да поддържа тежки програми  ?  Благодаря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честита Коледа :) .

На тази карта спокойно можеш да играеш последна версия на Angry Birds, на цял екран :D . За по-тежки игри - много ме съмнява. Изброй ги поименно, да ги мислим. "По-тежки програми" - какви например?... Има тежки програми, които товарят процесора и RAM-та, и не им пука за видеокартата. И обратно.

Какъв е точният модел на процесора, в който е вградена въпросната карта?

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, loranst looa написа:

Здравейте, Честита Коледа на всички . Искам да отправя запитване този модел видео карта за лаптоп  Intel HD Graphics 4000 достатъчно мощна ли е , за де се играят актуални игри на нея на прилична резолюция  и също така можели ли да поддържа тежки програми  ?  Благодаря 

Всички актуални пасианси може да ги играеш на максимална резолюция

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Какъв е точният модел на процесора, в който е вградена въпросната карта?

Intel Core i5-3210M 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът не е "ужасно зле", можеш да ползваш лаптопа за интернет, музика, филми, възможно е даже да подкараш и FullHD (не съм сигурен). Обаче за "актуални игри" - забравѝ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FullHD филм трябва да върви без проблеми на такъв процесор.

Точен модел на лаптопа? Проверено ли е дали няма допълнително видео?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално какъв е смисъла на темата? Търсиш да си закупиш лаптоп втора употреба за игри ли? За съвременни игри, особено по-тежки като AC:Odyssey/Origins, Battlefield сериите и така нататък, ще ти трябва лаптоп с процесор поне I5 с 4 реални ядра и видеокарта като минимум Nvidia 850m/860m, като тези лаптопи започват с процесори intel 4 поколение за втора употреба или нов поне с видеокарта GTX 1050, като това ще ти е достатъчно да играеш игрите на HD (720p) резолюция и средни/ниски настройки. Такъв лаптоп втора употреба може и да се намери за около 800 лева, но не ти препоръчвам, понеже вече най-вероятно ще е без гаранция и не се знае колко ще изкара. За нов ще ти трябват към 1500 лева и нагоре. С видеокарти като  Intel HD Graphics 4000, които са вградени в процесора, забрави да стане работата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, loranst looa написа:

Здравей!

Честита коледа и от мен на всички!

Кажи точно какъв ти е бюджета, какъв размер на лаптоп търсиш, и дали нов или втора ръка(реновиран), за да се знае какво да предложим. И не на последно място за какво точно ще го използваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

facepalm.jpg

"Кажи точно какъв ти е бюджета" - като за лаптоп с процесор Intel Core i5-3210M.

"какъв размер на лаптоп търсиш" - предложѝ различни размери, по възможност по-големи и по-евтини.

"дали нов или втора ръка(реновиран)" - а намери нов с такъв процесор, ако можеш?...

"за какво точно ще го използваш" - "за де се играят актуални игри на прилична резолюция  и също така тежки програми" 

Ти си на ход :cool: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

немам кинти отказах се от покупка ще си джиткам на стария комп 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ToniAnkov
      Здравейте! Преди 1 седмица си сглобих нов компютър и преди 1 или 2 дни му свързах втори монитор. Проблема ми е че когато играя някои определени игри (Fortnite например) компютъра след 20-30 минути му изгасват мониторите но самата система си работи и свети всичко по компютъра (мишката и клавиатурата също си остават включени), но мониторите изгасват и трябва компютъра да се рестартира. Мисля си че проблема може да е във видео картата. Моделът е AMD Radeon RX 570. Дали може да е от втория монитор или да прегрява? Моля за помощ благодаря предварително! 
    • от Xristis Games
      Конфигурация:
      Процесор - Intel Core i3 2120
      Дъно - Foxconn 2abf (Биос версия 7.16)
      Рам Памет - 4GB (2x2)
      Захранване - (500W)
      Windows 7 64 битов
      Модел на компютъра HP Pro 3300

Купих този компютър без видео карта. Онзи ден реших да сложа една видео карта и поръчах GT 740 от емаг. Сложих я на компютъра и го стартирах, обаче вместо да стартира стои на най-напред картината, която показва модела на дъно с версия на биос. Стои така 5-6 минути и после става на черен екран и почва да мига една малка чертичка в горен ляв ъгъл. Изключих компютъра и реших да сложа видео карта от познат модела е Palit GT 730 2GB сложих я и след 2 дена мъчене, настройки из биос реших да ъпдейтна биоса. Ъпдейтнах го и Видео картата GT 730 тръгна изтеглих драйвера и всичко беше ок. Върнах отново новата която купих GT 740 и отново стигаше само до екрана дето пише марка на биос и т.н. (Не ми дава да отвора ѝ биоса) Махнах видео картата пуснах биоса и видях нещо си на отдел Slots, изключих PCI Express Security нещо си и сложих видео картата след което компютъра стартира. Дойде време да изтегля драйвера и като изписа, че драйвера се е изтеглил както при всеки рестартираме компютрите и като се включи, стартира windowsа и гледам, че драйвера пак не се е изтеглил.
      Извинете за грешките (Ако има) написах го набързо и от телефона.

Написах цялата история с видео картата за да няма малоумни отговори. На какво може да се дължи това? 

• от Gust123
      Лаптоп HP 15-ra060nq с процесор Intel Celeron N3060, 4GB, 500GB може ли да де смени процесора?
    • от Gust123
      Може ли да се смени процесора?
    • от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.