Премини към съдържанието
petttto

Настройка на големината на текста в статия на Blogger

Препоръчан отговор

Здравейте, ползвам допълнителна тема за Blogger, която ще сменям с нова също не официална. Нагласил съм почти всичко, увеличил съм шрифта на публикациите, но не мога да увелича текста в статиите, където е с размер <span style="font-size: large;">. С този размер са заглавията вътре в статиите и сега, когато увеличих основния размер на текста, затлавията са даже с малко по-малък размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно не си сложил изискването към правилния клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промених основния текст и очаквах, че всички други текстове трябва да се променят в процентно съотношение. Има отделно настройки за основното зъглавие, но не можах да намеря за това, което ми трябва. И си мисля, че с допълнителен CSS стайл ще стане, но незнам какъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да видиш текста в статиите в кой клас е поставен и в CSS на самата тема да го промениш или в твоя собствен CSS да го добавиш като изискване. Трябва да стане понеже е с по-голям . приоритет. Ако отваряш сайта през Google Chrome може да използваш инструмента за инспектиране на елемент. Това ще те ориентира.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го видях от инспектиране на елемент <span style="font-size: large;"> - в самата тема съм променял всички стойности за големина на текста, но не се променя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, petttto написа:

Това го видях от инспектиране на елемент <span style="font-size: large;"> - в самата тема съм променял всички стойности за големина на текста, но не се променя.

Да, но трябва да го видиш за кой клас е зададено, за да може да го промениш в CSS на темата или да го добавиш в твоя CSS. Провери също да не би темата да е правена с Bootstrap. Ако е така трябва да знаеш точното име на класа иначе да има никакъв ефект.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ще ми кажеш ли точно как да видя за кой клас е зададено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, petttto написа:

А ще ми кажеш ли точно как да видя за кой клас е зададено.

С инструмента на Google Chrome трябва да може да го видиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.