Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с усилвател Onkyo A-8015

Велико Русанов
 Сподели

Препоръчан отговор

току-що, Колев60 написа:

Именно. Но през него се захранва и управлението на релето със своята IS, è ne q poglednah kak se kazwa.

Ясно, но нали за да изгори е нужно късо, какво късо може да се получи в тази част точно, но пък знае ли човек. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Ясно, но нали за да изгори е нужно късо, какво късо може да се получи в тази част точно, но пък знае ли човек. 

Нали знаеш как е в електрониката. Тя не пита , а се прецаква понякога така, че може и да обърка този, който я ремонтира!Видимо са здрави поне за мен. сега погледни и другият от първата снимка. Той поне трябва да изглежда като тези, с малко топченце в средата на жичката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изглеждат здрави, виж ги срещу светлина за прекъсване. 

преди 3 минути, Колев60 написа:

Нали знаеш как е в електрониката. Тя не пита , а се прецаква понякога така, че може и да обърка този, който я ремонтира!

Абсолютно е така и съм имал не един и два такива случай затова казвам, знае ли се. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Изглеждат здрави, виж ги срещу светлина за прекъсване. 

Абсолютно е така и съм имал не един и два такива случай затова казвам, зане ли се. 

Аз изхождам от това, че са поставили бързодействащи предпазители и усилвателя не е ходил на ремон до този момент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Колев60 написа:

Аз изхождам от това, че са поставили бързодействащи предпазители и усилвателя не е ходил на ремон до този момент.

Да да, но да изгори иска яко късо, дори при дефект в краен транзистор пак ще останат здрави бушоните защото релето ще изключи. 

преди 2 минути, Велико Русанов написа:

И другите 2 бушона изглеждат като тези два

Носиш в сервиз, прготвяш си 30-40лв за части и ремот и ще свириш отново. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет! Не го рови повече. Това е достатъчно. Ако този, който ти го ремонтира и няма схема, свали тази, която ти пуснах, за да е лесно на техника. Ще се лишиш малко от музика, но понякога се получават такива проблеми. Не е нещо непоправимо. Нека ти каже какво мисли да сменя, а ние ще ти кажем ориентировъчно цената на елементите. За труда, само техника може да се произнесе. Не се притеснявай, всичко ще се оправи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Велико Русанов написа:

А кал мога да разбера кой е този транзистор ако е от това?

Аз мога да ти ги кажа ама каква е ползата от това, след като нямаш опит, и това с не е свирил и изгоря само в приказките  може да се случи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е там че в моя град няма няма много кадърни майстори или не им се занимава с такива неща.Ще го занеса при един и ще пиша кво е казал.Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Велико Русанов написа:

А кал мога да разбера кой е този транзистор ако е от това?

Ти няма какво да разбираш кой транзистор е изгорял, защото ще го доизгориш. Не се занимавай след като не си в час с това, което не ти е работа. Транзисторите са по 4-5 лева + труда на техника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Авторът на темата има ли мултимер /мултицет/, с който може да провери състоянието на предпазителите /бушончетата/? Знае ли как се мери съпротивление? Уредът се включва в режим измерване на активно съпротивление. Най-добре е бушончето да се извади и така да се мери.  При здраво бушонче показанието трябва да е близко до 0 -уредът ще покаже само съпротивлението на измерителните проводници ,свързани почти накъсо - някакви десети или стотни от ома.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Велико Русанов написа:

Проблемът е там че в моя град няма няма много кадърни майстори или не им се занимава с такива неща.Ще го занеса при един и ще пиша кво е казал.Благодаря!

Ама да е техник, а не ученик. Нали? Има голяма разлика. И ремонта се прави за около половин час при налични елементи. Постъпи така, както си написал. Ако си от Търновсия край, ела при мен и не се безпокой. Ще ти го поправя безплатно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Михайлов написа:

Авторът на темата има ли мултимер /мултицет/, с който може да провери състоянието на предпазителите /бушончетата/? Знае ли как се мери съпротивление? Уредът се включва в режим измерване на активно съпротивление. Най-добре е бушончето да се извади и така да се мери.  При здраво бушонче показанието трябва да е близко до 0 -уредът ще покаже само съпротивлението на измерителните проводници ,свързани почти накъсо - някакви десети или стотни от ома.

Няма уред. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Колев60 написа:

Ама да е техник, а не ученик. Нали? Има голяма разлика. И ремонта се прави за около половин час при налични елементи. Постъпи така, както си написал. Ако си от Търновсия край, ела при мен и не се безпокой. Ще ти го поправя безплатно.

От силистренския край съм,ще видя този майстор какво ще каже и ако каже че не иска да го оправи ще се свържа с вас ако желаете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Велико Русанов написа:

От силистренския край съм,ще видя този майстор какво ще каже и ако каже че не иска да го оправи ще се свържа с вас ако желаете.

Не е изгодно за теб да харчиш излишни пари за транспорт, но не ти отказвам. Аз поне така мисля. По лесно е да намериш някой от Силистра, който ще ти спести тези пари.Иначе, както съм обещал, с удоволствие ще ти помогна без заплащане.Елементи за него има навред по градовете. Най много ако няма нещо, да се почака 2-3 дни доставката и всичко ще е наред. Нямаш причина да се безпокоиш. Щумен или Толбухин не ти ли е по близко?. Но аз от там нямам познат, който да ти препоръчам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Колев60 написа:

Това е най доброто решение.

Ако имаше поне малко опит ще му кажем какви са крайните и да ги смени ама с нулев опит ще го съсипе, а няма смисъл от това. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, AAUUXX написа:

Ако имаше поне малко опит ще му кажем какви са крайните и да ги смени ама с нулев опит ще го съсипе, а няма смисъл от това. 

Нама смисъл, щото няма да ги изолира  от корпуса, ще ги лепне, запои и след това - ДУМ! В сервиза този проблем си е за тяхна сметка. Нека го предпазим от всички неприятности, и да не му препоръчваме нови.Нали видя майсторчето от другата тема. Изкупил транзисторите на магазина!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Колев60 написа:

Нама смисъл, щото няма да ги изолира  от корпуса, ще ги лепне, запои и след това - ДУМ!В сервиза този проблем си е за тяхна сметка. Нека го предпазим от всички неприятности, и да не му препоръчваме нови.Нали видя майсторчето от другата тема. Свършил транзисторите на магазина!!!

Да да така е, аз и други в другата тема още в началото му казахме, че му е по- изгодно да смени крайното стъпало, но неще. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Велико Русанов написа:

Ще видя какво ще каже моя майстор и ще пиша какво е станало.Благодарско все пак

Ако ти поиска над 50лв е измамник и не се връзвай. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване