Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с усилвател Onkyo A-8015

Препоръчан отговор

току-що, Колев60 написа:

Именно. Но през него се захранва и управлението на релето със своята IS, è ne q poglednah kak se kazwa.

Ясно, но нали за да изгори е нужно късо, какво късо може да се получи в тази част точно, но пък знае ли човек. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Ясно, но нали за да изгори е нужно късо, какво късо може да се получи в тази част точно, но пък знае ли човек. 

Нали знаеш как е в електрониката. Тя не пита , а се прецаква понякога така, че може и да обърка този, който я ремонтира!Видимо са здрави поне за мен. сега погледни и другият от първата снимка. Той поне трябва да изглежда като тези, с малко топченце в средата на жичката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изглеждат здрави, виж ги срещу светлина за прекъсване. 

преди 3 минути, Колев60 написа:

Нали знаеш как е в електрониката. Тя не пита , а се прецаква понякога така, че може и да обърка този, който я ремонтира!

Абсолютно е така и съм имал не един и два такива случай затова казвам, знае ли се. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Изглеждат здрави, виж ги срещу светлина за прекъсване. 

Абсолютно е така и съм имал не един и два такива случай затова казвам, зане ли се. 

Аз изхождам от това, че са поставили бързодействащи предпазители и усилвателя не е ходил на ремон до този момент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Колев60 написа:

Аз изхождам от това, че са поставили бързодействащи предпазители и усилвателя не е ходил на ремон до този момент.

Да да, но да изгори иска яко късо, дори при дефект в краен транзистор пак ще останат здрави бушоните защото релето ще изключи. 

преди 2 минути, Велико Русанов написа:

И другите 2 бушона изглеждат като тези два

Носиш в сервиз, прготвяш си 30-40лв за части и ремот и ще свириш отново. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет! Не го рови повече. Това е достатъчно. Ако този, който ти го ремонтира и няма схема, свали тази, която ти пуснах, за да е лесно на техника. Ще се лишиш малко от музика, но понякога се получават такива проблеми. Не е нещо непоправимо. Нека ти каже какво мисли да сменя, а ние ще ти кажем ориентировъчно цената на елементите. За труда, само техника може да се произнесе. Не се притеснявай, всичко ще се оправи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Велико Русанов написа:

А кал мога да разбера кой е този транзистор ако е от това?

Аз мога да ти ги кажа ама каква е ползата от това, след като нямаш опит, и това с не е свирил и изгоря само в приказките  може да се случи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е там че в моя град няма няма много кадърни майстори или не им се занимава с такива неща.Ще го занеса при един и ще пиша кво е казал.Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Велико Русанов написа:

А кал мога да разбера кой е този транзистор ако е от това?

Ти няма какво да разбираш кой транзистор е изгорял, защото ще го доизгориш. Не се занимавай след като не си в час с това, което не ти е работа. Транзисторите са по 4-5 лева + труда на техника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Авторът на темата има ли мултимер /мултицет/, с който може да провери състоянието на предпазителите /бушончетата/? Знае ли как се мери съпротивление? Уредът се включва в режим измерване на активно съпротивление. Най-добре е бушончето да се извади и така да се мери.  При здраво бушонче показанието трябва да е близко до 0 -уредът ще покаже само съпротивлението на измерителните проводници ,свързани почти накъсо - някакви десети или стотни от ома.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Велико Русанов написа:

Проблемът е там че в моя град няма няма много кадърни майстори или не им се занимава с такива неща.Ще го занеса при един и ще пиша кво е казал.Благодаря!

Ама да е техник, а не ученик. Нали? Има голяма разлика. И ремонта се прави за около половин час при налични елементи. Постъпи така, както си написал. Ако си от Търновсия край, ела при мен и не се безпокой. Ще ти го поправя безплатно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Михайлов написа:

Авторът на темата има ли мултимер /мултицет/, с който може да провери състоянието на предпазителите /бушончетата/? Знае ли как се мери съпротивление? Уредът се включва в режим измерване на активно съпротивление. Най-добре е бушончето да се извади и така да се мери.  При здраво бушонче показанието трябва да е близко до 0 -уредът ще покаже само съпротивлението на измерителните проводници ,свързани почти накъсо - някакви десети или стотни от ома.

Няма уред. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Колев60 написа:

Ама да е техник, а не ученик. Нали? Има голяма разлика. И ремонта се прави за около половин час при налични елементи. Постъпи така, както си написал. Ако си от Търновсия край, ела при мен и не се безпокой. Ще ти го поправя безплатно.

От силистренския край съм,ще видя този майстор какво ще каже и ако каже че не иска да го оправи ще се свържа с вас ако желаете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Велико Русанов написа:

От силистренския край съм,ще видя този майстор какво ще каже и ако каже че не иска да го оправи ще се свържа с вас ако желаете.

Не е изгодно за теб да харчиш излишни пари за транспорт, но не ти отказвам. Аз поне така мисля. По лесно е да намериш някой от Силистра, който ще ти спести тези пари.Иначе, както съм обещал, с удоволствие ще ти помогна без заплащане.Елементи за него има навред по градовете. Най много ако няма нещо, да се почака 2-3 дни доставката и всичко ще е наред. Нямаш причина да се безпокоиш. Щумен или Толбухин не ти ли е по близко?. Но аз от там нямам познат, който да ти препоръчам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Колев60 написа:

Това е най доброто решение.

Ако имаше поне малко опит ще му кажем какви са крайните и да ги смени ама с нулев опит ще го съсипе, а няма смисъл от това. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, AAUUXX написа:

Ако имаше поне малко опит ще му кажем какви са крайните и да ги смени ама с нулев опит ще го съсипе, а няма смисъл от това. 

Нама смисъл, щото няма да ги изолира  от корпуса, ще ги лепне, запои и след това - ДУМ! В сервиза този проблем си е за тяхна сметка. Нека го предпазим от всички неприятности, и да не му препоръчваме нови.Нали видя майсторчето от другата тема. Изкупил транзисторите на магазина!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Колев60 написа:

Нама смисъл, щото няма да ги изолира  от корпуса, ще ги лепне, запои и след това - ДУМ!В сервиза този проблем си е за тяхна сметка. Нека го предпазим от всички неприятности, и да не му препоръчваме нови.Нали видя майсторчето от другата тема. Свършил транзисторите на магазина!!!

Да да така е, аз и други в другата тема още в началото му казахме, че му е по- изгодно да смени крайното стъпало, но неще. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Велико Русанов написа:

Ще видя какво ще каже моя майстор и ще пиша какво е станало.Благодарско все пак

Ако ти поиска над 50лв е измамник и не се връзвай. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от артлик
      Здравейте, проблема е следния, искам да си преинсталирам компа, от  хр на win 10 от флашка. Настроил съм биоса да стартира от usb то, и когато трябва да ми изпише Press any key to boot from CD/DVD  
      ми излиза това

• от Метин Шабан
      Здравейте, пиша относно лаптопа ми, който наскоро забелязах, че издава странен звук, който се повтаря през доста кратък интервал. Понякога стихва за известно време. Чува се точно до жака за зареждане. Тъй като има функция Acer Nitrosense & Coolboost, да не би да е вентилатор, който се пуска и спира, въпреки че не мога да си обясня, защо като се пусне работи едва 4-5 секунди и спира. За този интервал няма как да охлади толкова бързо,че да спре. Ако някой може да помогне ще съм благодарен. Прикачен е звукозапис
      Обаждане 001.m4a
    • от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от Нарния
      Здравейте,

Нямах възможност да присъствам през цялото време на един семинар през Zoom и затова бях пуснал да направя запис през Smart Recorder. В момента имам .wav файл, но се чува само бучене. Семинарът звучеше през същия телефон, който правеше и записа. Според вас има ли как по някакъв начин файлът да се обработи, за да се чува записът или мисия невъзможна?

Благодаря!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване