Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с усилвател Onkyo A-8015

Препоръчан отговор

Аз забравих да те попитам. Имаш ли стереослушалки да ги включиш към усилвателя. Ако не са вързани на крайното стъпало, поне трябва да имаш звук на лявата и дясната. После ще погледна. Я пробвай само на слушалки, ако разполагаш с такива. НЕ  ПРОБВАЙ. НА ИЗХОДА СА ВЪРЗАНИ. Вече погледнах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Колев60 написа:

Аз забравих да те попитам. Имаш ли стереослушалки да ги включиш към усилвателя. Ако не са вързани на крайното стъпало, поне трябва да имаш звук на лявата и дясната. После ще погледна. Я пробвай само на слушалки, ако разполагаш с такива.

Ако няма отделен усилвател за слушалките няма да има полза, но идеята е добра, схемата я видях на бързо и не обърнах внимание за слушалков усилвател дали има. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, AAUUXX написа:

Ако няма отделен усилвател за слушалките няма да има полза, но идеята е добра, схемата я видях на бързо и не обърнах внимание за слушалков усилвател дали има. 

Вързани са на изхода след комутацията на релето. Аз му написах в горният пост. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Колев60 написа:

Емо! Тези дефекти не се ремонтират с гледане на разни клипчета. Иначе и моето коте ги гледа, но не е станало техник. 

Аз съм му пуснал документация за целта. Ако може да я чете, да пипа. Ако ли не - на ремонт в сервиза, за да не прави по голяма беля!

В това няма и съмнение. Просто исках да покажа какво е изгоряло реле. :) Иначе знаем поговорката, че кучето с гледане няма как да стане касапин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Велико Русанов написа:

От силистренския край съм,ще видя този майстор какво ще каже и ако каже че не иска да го оправи ще се свържа с вас ако желаете.

В Силистра има много майстори, особено бивши работници от Комбинат Оргтехника - Силистра. Там се произвеждаше много електроника и майсторите са на високо ниво. Когато в Силистра преди повече от 30 години се гледаше сателитна телевизия - от цяла българия се черпеше информация и схеми от там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко писаниции питания от страна на питащия, който пък не вдява от никъде. До сега това нещо да е отремонтирано в квартален сервиз срещу символична сума и да е забравено!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Black Power написа:

Колко писаниции питания от страна на питащия, който пък не вдява от никъде. До сега това нещо да е отремонтирано в квартален сервиз срещу символична сума и да е забравено!

Честита Коледа и на теб!

Сега конкретен въпрос за да видим какво ще се произнесеш.

Момчето, че не разбира, сам го е написал  в самото начало. Личи му и че се съмнява, че познатият му техник ще му помогне. Има няма, почти три страници. Защо не се намеси ето в тази тема, която минава 11 страници с участие: Често пъти наблюдавам  такива хора, които като няма какво да кажат, се чудят какво да напишат. Все пак, не си на 25 години. И за да не ти разваля настроението, пожелавам на цялата ти фамилия весело посрещане на Новата 2019 година. Да сте живи и здрави всички в къщи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такива теми винаги са големи, защото обикновенно или не разбира питащия или разбира до толкова да запои две жици, ако пък разбираше достатъчно нямаше да пише ,а щеше да си го оправи . Аз нямам проблем с това ,че е голяма темата или, че в някой такива теми се пита едно и също нещо по няколко пъти без от другата страна да разбира питането. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аман от дървени философи. Хем авторът казва че нищо не разбира, едва ли има измервателно средство, нито може да осмисли показанията му, да не говорим за поялници и други неща.

Носи се на сервиз и това е, ремонтът е много по-евтин ако не е пипано от некомпетентни и не за правени опити да се доскапе по тъпи съвети от неразбиращи.

Понеже стъпалото е свястно, има защита, която включва товара (озвучителните тела) ако крайните стъпала са в режим (на изходите им няма постоянно напрежение както в другата тема). Така че ако не включва релето има причина за това, а не че е изгоряло (както някои твърдят).

При това този усилвател не е в компетенцията на половината сервизи. Съчетано с продаваните части ментета  всякакви опити за ТНТМ са обречени. Случаят в другата тема е бая по-лесен и вижте докъде стигна. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Филипов написа:

Понеже стъпалото е свястно, има защита, която включва товара (озвучителните тела) ако крайните стъпала са в режим (на изходите им няма постоянно напрежение както в другата тема). Така че ако не включва релето има причина за това, а не че е изгоряло (както някои твърдят).

Тези някой съм аз, хайде да ни просветиш от какво друго може да не включи реле на изхода на крайното стъпало освен от дефектирал краен транзистор, като дори да е само на единия канал проблема отново няма да включи релето. Пишеме с идеята да сме полезни на питащия, сврвиза е ясен, ние няма от къде да знаем кой колко разбира, какво има и какво може, освен ако не потърсим помощ от врачка. Хайде по - сериозно, изписа сума редове с които нищо не каза! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, AGD написа:

В Силистра има много майстори, особено бивши работници от Комбинат Оргтехника - Силистра. Там се произвеждаше много електроника и майсторите са на високо ниво. Когато в Силистра преди повече от 30 години се гледаше сателитна телевизия - от цяла българия се черпеше информация и схеми от там.

Па аре кажи при кого да отида щом ги знаеш? :\

Имам представа какво е резистор,транзистор как се запоява и тен подобни но незнам как да разбера кой се е пр.ебал за това питах тук да видя мнение на хората. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Велико Русанов написа:

Звънни им, обясни какъв е проблема и кажи дали ще поемат ремонта, ако не да търсим друг. 

Адрес: гр.Силистра - ул. "Славянска" №13 (зад Здравната каса); гр.Дулово - ул. "Х.Димитър" №6

Телефони: 086 824 361; 0899 444 532

преди 8 минути, Велико Русанов написа:

Имам представа какво е резистор,транзистор как се запоява и тен подобни но незнам как да разбера кой се е пр.ебал за това питах тук да видя мнение на хората. :)

За да разбереш кой е дефектирал, сваляш транзистора и мериш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Велико Русанов написа:

За твое успокоение!

До сега нищо лошо не си направил а си постъпил точно така, както трябва. Попитал си, потърсил си помощ! На който му са ясни нещата, ти е отговорил. Благодарил си на всички за помощта. Какво те притеснява това, че дървените философи се обаждат единствено и само, когато темата е приключена? Виждаш ли някой от тях да е взел участие в нея? Не. Еби им мамата и продължавай. Няма да даваш на сульо и пульо обяснения, защото не си длъжен. Не си длъжен да имаш нито поялник, нито какъвто и да било уред за измерване. По тяхната логика, на дървените философи излиза, че всеки български гражданин трябва да разполага с неограничена материална база, за да се справя сам с проблемите възникнали в къщи. Затова е този форум и много други като него, а не някой пъпеш "професор" да те оплюват.По повод написаното от AAUUXX. Той си е много прав и го е написал точно, както се получава този проблем. Това, че Филипов не го знае, говори единствено за технически неграмотен човек в областта, за неговата подготовка като началник на сервиз. Точка. На улигофрени, няма какво да им се обяснява.

преди 29 минути, AAUUXX написа:

Звънни им, обясни какъв е проблема и кажи дали ще поемат ремонта, ако не да търсим друг. 

Адрес: гр.Силистра - ул. "Славянска" №13 (зад Здравната каса); гр.Дулово - ул. "Х.Димитър" №6

Телефони: 086 824 361; 0899 444 532

За да разбереш кой е дефектирал, сваляш транзистора и мериш. 

Нищо няма да правиш сам.Ще намериш сервиз в Силистра, в който ще ти оправят стъпалото.  Да не би да си мислиш че сервизите в Търново, Плевен или София са по оправни от на Силистра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за номерата утре ще звънна и ще видим кво ще кажат.Колев60 прав си наистина ама знам че като отида ще ми кажат не се занимавай купи си нов щото не им се занимава за някви 10-15 лв. за това попитах та да видя ако е нещо малко да си го оправя но явно аз не мога сам....тва е.Благодаря и ще кажа кво са казали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече ти обещах. Това ще е крайното твое решение. Нали не мислиш, че пред погледите на хилядите посетители на Калдата, имам желанието да те използвам или излъжа?Усилвателя който имаш, много от познатите ми тук, могат да го ремонтират успешно. Не съм само аз. И AAUUXX, i AGD и Staseka7777, може би и Nikolajò, Hristo 58, pepone и други.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Колев60 написа:

Аз вече ти обещах. това ще е крайното твое решение. Нали не мислиш, че пред погледите на хилядите посетители на Калдата, имам желанието да те използвам или излъжа?

Не е въпроса че ще го излъжеш, знаем че няма, ама не му е изгодно от чисто финансова гледна точка защото само куриера ще му е 20лв в двете посоки като си купи и частите, дори да не му вземеш нищо пак ще му е по - скъпо от това което ще вземат в сервиза. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, AAUUXX написа:

Не е въпроса че ще го излъжеш, знаем че няма, ама не му е изгодно от чисто финансова гледна точка защото само куриера ще му е 20лв в двете посоки като си купи и частите, дори да не му вземеш нищо пак ще му е по - скъпо от това което ще вземат в сервиза. 

За съжаление - не зная хора по сервизите в Силистра, за да ходатайствам. Имам приятели радиолюбители, които също биха му помогнали, но е минало много време и сме се позабравили, за да ги търся. На пук на всички, ще му помогнем на момчето. Изпращане и получаване в двете посоки ще му е по скъпо от 20 лева. Ако се наложи поръчка на транзистори от Пловдив ,за транзистори около 16 лева плюс поръчката от около 10 лева. Говоря за 4-те транзистора, които са по 4-4,5 лева бройката. Дори съм проверил вече - за всеки случай, но могат да ги пратят след нова година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Колев60 написа:

За съжаление - не зная хора по сервизите в Силистра, за да ходатайствам. Имам приятели радиолюбители, които също биха му помогнали, но е минало много време и сме се позабравили, за да ги търся. На пук на всички, ще му помогнем на момчето. Изпращане и получаване в двете посоки ще му е по скъпо от 20 лева. Ако се наложи поръчка на транзистори от Пловдив ,за транзистори около 16 лева плюс поръчката от около 10 лева. Говоря за 4-те транзистора, които са по 4-4,5 лева бройката. Дори съм проверил вече - за всеки случай, но могат да ги пратят след нова година.

Нека види какво ще му кажат от този сервиз дето му дадох, ако откажат ще го мислиме. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Колев60 написа:

Честита Коледа и на теб!

Сега конкретен въпрос за да видим какво ще се произнесеш.

Не намирам причини да се сърдя. Нямам нито времето нито желанието да следя и чета абсолютно всички теми от - до. Някоя, ми грабва окото и отговарям ако мога и искам. Аз съм на принципа  - питам, опитвам и ако не мога нося при човек, който може или в сервиз. Това пести и време и нерви и излишни разходи и излишно писане. Та така.........:)))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, AAUUXX написа:

Тези някой съм аз

Не си ти. Още в първия пост се изказва мнение за реле, и то преди да се измери напрежението в изхода на стъпалото.

За сервиз - харесай си някой от http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=28387 или http://repair-bg.com/forumdisplay.php?f=35

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Филипов написа:

Не си ти. Още в първия пост се изказва мнение за реле, и то преди да се измери напрежението в изхода на стъпалото.

За сервиз - харесай си някой от http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=28387 или http://repair-bg.com/forumdisplay.php?f=35

Сега разбрах, Емо просто стреляше в тъмното. :)

И аз му пратих на лични човек от Силистра, да му звънне и да го пита дали ще го направи, макар че не вярвам да откаже. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Black Power написа:

Не намирам причини да се сърдя. Нямам нито времето нито желанието да следя и чета абсолютно всички теми от - до. Някоя, ми грабва окото и отговарям ако мога и искам. Аз съм на принципа  - питам, опитвам и ако не мога нося при човек, който може или в сервиз. Това пести и време и нерви и излишни разходи и излишно писане. Та така.........:)))))

Радвам се, че не си обиден. А и те уважавам! Нямаше смисъл да коментирате момчето какво може и какво умее. Сигурен съм че е добър в неговата си област. И ако е знаел и можел - нямаше да пита. а сам да се справи.Не ми е ясно защо в който и да било форум и сайт сте велики, а в реалността, сами си криете посраните гащи. Аз пиша там където съм абсолютно уверен, че ако ми го тръсне на бюрото, ще му го оправя.   "..."   и отговарям ако мога и искам" В темата излиза, че нито си можел, нито си искал да направиш коментар. И все пак си го направил - Но...негативен

преди 12 минути, Филипов написа:

Щом не е той, значи съм аз. Друг не е говорил за реле, а най малкото ТИ! Но се върни на началните постове , прочети ги и тогава вади измервателната си апаратура.Никога в такива теми не съм писал глупости, а се отнасям с нужното разбиране към даденият проблем. И тогава следва коментар от моя страна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Колев60 написа:

Щом не е той, значи съм аз. Друг не е говорил за реле, а най малкото ТИ! Но се върни на началните постове , прочети ги и тогава вади измервателната си апаратура.Никога в такива теми не съм писал глупости, а се отнасям нужното разбиране към даденият проблем. И тогава следва коментар от моя страна.

Грешиш Колев, става въпрос за Емо. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от артлик
      Здравейте, проблема е следния, искам да си преинсталирам компа, от  хр на win 10 от флашка. Настроил съм биоса да стартира от usb то, и когато трябва да ми изпише Press any key to boot from CD/DVD  
      ми излиза това

• от Метин Шабан
      Здравейте, пиша относно лаптопа ми, който наскоро забелязах, че издава странен звук, който се повтаря през доста кратък интервал. Понякога стихва за известно време. Чува се точно до жака за зареждане. Тъй като има функция Acer Nitrosense & Coolboost, да не би да е вентилатор, който се пуска и спира, въпреки че не мога да си обясня, защо като се пусне работи едва 4-5 секунди и спира. За този интервал няма как да охлади толкова бързо,че да спре. Ако някой може да помогне ще съм благодарен. Прикачен е звукозапис
      Обаждане 001.m4a
    • от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от Нарния
      Здравейте,

Нямах възможност да присъствам през цялото време на един семинар през Zoom и затова бях пуснал да направя запис през Smart Recorder. В момента имам .wav файл, но се чува само бучене. Семинарът звучеше през същия телефон, който правеше и записа. Според вас има ли как по някакъв начин файлът да се обработи, за да се чува записът или мисия невъзможна?

Благодаря!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване