Премини към съдържанието
fissikela

Заслужава ли си MicroTik пред добрия стар TP-link

Препоръчан отговор

Гледам че от тях има рутери на доста добра цена и в същото време, като хардуер са доста добри.
Спрял съм се на два - три модела на марката
https://www.senetic.bg/product/RB941-2ND-TC
https://www.senetic.bg/product/RB952UI-5AC2ND
https://www.senetic.bg/product/RB951UI-2HND
Забелязвам обаче че са и без антени и се чудя дали изобщо ще мога да покрия два етажа на къща по 70кв. Пък да не говорим за повече.

В момента съм с TP-link840ND и съм доволен до толкова че горния етаж е покрит до половина и е нужно само репиитър....НО от два три дни връзката е нестсбилна и ще трябва да го сменям.
Та се чудя какво да си взема MikroTik, TP-link...или някой ASUS. 
Както виждате се въртя между 80-100лв. +-малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото ми е известно Microtik-a е марка за професионални решения. А, не насочена към домашният потребител.

Не съм ползвал техни устройства, за да кажа как ще се справят.

Лично аз си бих насочил вниманието (ако съм в тази ситуация) към репийтър. Или Рутер с поне три антени, и два обхвата (2,4 Ghz и 5 Ghz).

Или да ползвате сегашният рутер за репийтър (при налична опция).

Ако имате устройства които приемат и в двата банда, ще разтоварите малко мрежата.

Важно е да се отбележи и местоположението на рутера за да покрива по голям обхват. Ако сега се намира ниско,

Може да го качите по на високо за тест. И да проверите дали обхвата се е подобрил.

Също може да смените канала на който излъчва. С такъв, който има по малко смущения: няма други рутери или малко на този канал.

Това може да го проверите, като ползвате смартфона и свалите приложение от типа на Wifi Analyzer или подобни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, fissikela написа:

В момента съм с TP-link840ND и съм доволен до толкова че горния етаж е покрит до половина

А не може ли да се качи рутърът на втория етаж?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, DarkEdge написа:

А не може ли да се качи рутърът на втория етаж?

Ами мисля че ще може ...спорет теб ще има разлика ли.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което ти трябва, е UniFi AP. Супер обхват, супер стабилно. 120 квадрата ги покрива без проблем, на два етажа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Пунта мара написа:

Това, което ти трябва, е UniFi AP. Супер обхват, супер стабилно. 120 квадрата ги покрива без проблем, на два етажа.

Това пък какво е ...може ли малко инфо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, DarkEdge написа:

Какво е предимството с това и дали ще ми върши работа...в смисъл че нямам идея как работи и за какво и как се ползва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приеми го като разширител на обхват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Приеми го като разширител на обхват.

Така като го гледам, мога да го ползвам само него ...без рутери, нали така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не! Рутера си е рутер! Това е само wifi точка за достъп. Но като цяло, при добри условия, може да покрие два малки етажа. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Микротик разбира се стига някой да ти   го конфигурира . На TP-link  на wi-fi  могат да се закачт най-много 10 клиента а на Микротик по дефаут са 120.Забиване при него няма:))

Микротик , Циско и Убикюти са най добри за мрежи другото е един голям компромис

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Niki-pit написа:

Микротик разбира се стига някой да ти   го конфигурира . На TP-link  на wi-fi  могат да се закачт най-много 10 клиента а на Микротик по дефаут са 120.Забиване при него няма:))

Микротик , Циско и Убикюти са най добри за мрежи другото е един голям компромис

Колега, от тези MicroTik които съм посочил, кой е най читав?

И какво да гледам в един рутер или АР че да избера този с най-добрия обхват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.12.2018 г. в 23:58, fissikela написа:

Колега, от тези MicroTik които съм посочил, кой е най читав?

И какво да гледам в един рутер или АР че да избера този с най-добрия обхват.

Колега кажи какво искаш да изградиш, какво да постигнеш за да ти се даде насока какво устройство на MiKroTik или друг вендор , като TP-Link да ти се препоръча !? Ще разширяваш обхвата или изцяло ще сменяш техниката ? Най-евтин вариант за разширител е да добавиш още един TPlink 840N във wds Repeater режим !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.12.2018 г. в 10:37, fissikela написа:

Гледам че от тях има рутери на доста добра цена и в същото време, като хардуер са доста добри.
Спрял съм се на два - три модела на марката
https://www.senetic.bg/product/RB941-2ND-TC
https://www.senetic.bg/product/RB952UI-5AC2ND
https://www.senetic.bg/product/RB951UI-2HND
Забелязвам обаче че са и без антени и се чудя дали изобщо ще мога да покрия два етажа на къща по 70кв. Пък да не говорим за повече.

В момента съм с TP-link840ND и съм доволен до толкова че горния етаж е покрит до половина и е нужно само репиитър....НО от два три дни връзката е нестсбилна и ще трябва да го сменям.
Та се чудя какво да си взема MikroTik, TP-link...или някой ASUS. 
Както виждате се въртя между 80-100лв. +-малко

само последния RB951UI-2HND, когато има H в името значи че е с по силен wifi, макар антената да е вградена е около 1000 миливата, аз си поръчах такъв от ебай и сега го чакам... не се занимавай с убитукуити , не си струват парите, имаше едни https://www.netwifiworks.com/PicoStation-M.asp за 120лв дето са добри, но са само AP-та (с 3 такива M2 захранихме 5 етажна кооперация (хотел), но интернета се раздава от микротик)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.12.2018 г. в 12:46, JohnTRIVOLTA написа:

Колега кажи какво искаш да изградиш, какво да постигнеш за да ти се даде насока какво устройство на MiKroTik или друг вендор , като TP-Link да ти се препоръча !? Ще разширяваш обхвата или изцяло ще сменяш техниката ? Най-евтин вариант за разширител е да добавиш още един TPlink 840N във wds Repeater режим !

Понеже стария ТП-линк 8..НД ми е с слаб обхват, мислех да си сменя рутера с цел по силен обхват за къщатат...проблема е че на 1 етаж имам по добър обхват за сметка на третия а рутера е на втория, трябва ми съвсем малко по силен обхват....но както и да е.

Това ми е идеята и целта на въпроса.

Мисля да взема един  

Asus rt-n66u или rt-n18u струват ми се мощни...а ги гледам и на добри цени втора ръка.

Микротика ми изглежда сложен а тп-линка ми е с слаб обхват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се да не си разочарован след покупката, че наскоро някои се разочароваха от първият рутер , който споменаваш /rt-n66u/. Може да е до бройка, неправилно конфигуриране, неправилно разположение и т.н. защото все положителни отзиви има за него.Просто понякога си трябва някакъв екстендър за по-добро покритие и не става с едно устройство, колкото и да ни си иска. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Надявам се да не си разочарован след покупката, че наскоро някои се разочароваха от първият рутер , който споменаваш /rt-n66u/. Може да е до бройка, неправилно конфигуриране, неправилно разположение и т.н. защото все положителни отзиви има за него.Просто понякога си трябва някакъв екстендър за по-добро покритие и не става с едно устройство, колкото и да ни си иска. Успех!

Спецялнотия двата ги дават доста добри....сравнение с Тп-линка

Нямам идея дали са по добри от микротика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.