Премини към съдържанието
NCS 121

Нова Акумулаторна батерия за Canon Powershot.

Препоръчан отговор

Първо Весела Коледа...

Случи се така.. че няколко месеца не използвах фотоапарата си.. преди това му изразходих батерията докато не ми покаже черен екран...и му я бях извадил тъй като във ръководството на Canon пише че когато апарата не се използва да му се премахне батерията, изваждам, прибирам я...

Е няколко месеца по-късно... гледам тя са е надула.. Оригинална е, но не разбирам след като във нея нямаше почти някъв заряд.. и да е имало е било колкото за една снимка.. не повече.

Оригинална не мога да си позволя да си взема .. продават се по 100лв. типа батерия е NB-8L . Във нета реазгледах обикновенните са между 18 - 25лв. Със същите V напрежение е, но е със 1000 mAh вместо 740, зарядното ми е Оригинално.. Та въпроса ми е ако взема обикновенна дали няма да стане някакъв проблем при зареждане и така нататък.

Благодаря предварително.

Sent from my SM-T561 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ти е била грешката. Батерия се съхранява с около 60% заряд, но никога празна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това ти е била грешката. Батерия се съхранява с около 60% заряд, но никога празна.

Ясно. Имали накакъв проблем ако взема Неоригинална със по-голям капацитет, но със същите Vолтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало, стига апарата да я разпознае и да я зарежда нормално. Виж дали я дават, че е съвместима с твоя модел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не би трябвало, стига апарата да я разпознае и да я зарежда нормално. Виж дали я дават, че е съвместима с твоя модел.

Да съвместима е.. Моя е А3000 IS. Благодаря за бързия отговор!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, NCS 121 написа:

Да съвместима е.. Моя е А3000 IS. Благодаря за бързия отговор!

Прегледай този сайт. Не мисля, че е 100 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Li-ion aкумулатор на 5 години!?
Дали ще му се бае или в писано яйце да се превърне след този срок всичко е легенди и митове от форумите. Още повече авторът заявява, че е придобил бъчвообразна форма, което говори за класическо амортизиране и никакви проценти и алабализми не вървят.

Li-ion aкумулатор старее от деня на производство. Нов акумулатор лежал повече от две години в магазина/склада излиза от там с 20% загуба от капацитета си. Това му е присъщо и повече от 500 цикъла заряд/разряд е подарък.

преди 2 часа, NCS 121 написа:

...
Та въпроса ми е ако взема обикновенна дали няма да стане някакъв проблем при зареждане и така нататък.

Купуваш най-достъпния и смело напред. 100лв плащаш за име и евентуално производство на Panasonic акумулатор. Тези времена отминаха и китайците усвоиха производството на ли-йон под всякакъв форм-фактор. Нищо магическо няма в оригиналния акумулатор. Класически тип конектор. Мосфет за горна граница от 4.2V , мосфет за долна граница от дълбок саморазряд 3.2V и пин за термистор.

Правилото е силата за зарядния ток да бъде 1/2 от капацитета на акумулатора. Тоест при 1000mAh силата на тока да е равна на 500mA. Ако твоето зарядно не осигурява тази сила просто ще се увеличи времето на заряда. Обратното на това правило е нежелателно. Акумулаторът ще грее. Термисторът ще вдигне ахтунг към контролера, а той от своя страна ще понижи силата на зарядния ток. Това обаче ако е интелигентно зарядното.

и така до края на света ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за компетентния и изчерпателен отговор и на вас! Ще си взема обикновенна 1000mAh и ще я видя как ще държи известно време.... Пък ако не съм доволен по закон имам 14 дни право на връщане + това тя идва и със гаранция. Та.. към нея ще си взема и пожарогасител зс всеки случай

Иначе зарядното ми е модел CB-2LAE Class 2 battery charger (NSW 24394)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.