Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Мнение за лаптоп Asus K550J


Препоръчан отговор

Здравейте, спрял съм се на лаптоп - Asus K550J на сравнително добра цена за параметрите си. Някой може ли да даде мнение за въпросния лаптоп ? Нужен ми е за университета и за лично ползване. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е стар модел, а и това, което си дал, не е точния модел, а част от серията, където са модели с различни параметри. Най-добре дай бюджет и къде и какво си намерил и за какви пари, както и какви са целите на покупката.

https://www.notebookcheck.net/Asus-K550-Series.127578.0.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Raze написа:

Това е стар модел, а и това, което си дал, не е точния модел, а част от серията, където са модели с различни параметри. Най-добре дай бюджет и къде и какво си намерил и за какви пари, както и какви са целите на покупката.

https://www.notebookcheck.net/Asus-K550-Series.127578.0.html

I7 4720HQ, 8 RAM, 1TB HDD, GTX 950M 2GB. Бюджет до 600-700лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стар е. Ако не държиш на определена марка или марки, за тия пари можеш да намериш нещо със същите параметри, но с ново поколение на процесора и/или видеокартата например.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Машината не е лоша, почти като моята в подписа, проблема е, че ще е много стара и едва ли са се грижили както аз се грижа за моята - редовна смяна на термопаста с MX-4, почистване и пазене, винаги седи върху охлаждаща подложка и температурите в момента под товар/игри са много по-ниски от фабричните. Все пак това е модел на над 3 години, моя е вече над 4, но е с предната серия видеокарти, а 950m излезе около година по-късно. Вариант е да я тестваш обстойно на място, дори ако можеш да я разглобиш и огледаш елементите по платката дали видимо няма нещо ремонтирано/повредено. Най-малко пускаш за 10 минути стрес тест или някоя тежка игра и гледаш какви са температурите, да не прегрява и изключва, но пак си е риск без гаранция.  За тази сума се ориентирай към някоя реновирана машина втора употреба. Няма да става както тази за игри, но поне ще си сигурен, а ще има и гаранция. Иначе увеличаваш поне двойно бюджета и вземаш нова машина с подобни параметри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Dancho^94 написа:

Стар е. Ако не държиш на определена марка или марки, за тия пари можеш да намериш нещо със същите параметри, но с ново поколение на процесора и/или видеокартата например.

Може ли линк/модел?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, ivan_pz написа:

Може ли линк/модел?

Ето ти един, но надхвърлям бюджета със стотина лева.. Процесорът, макар и слаб, е от предното поколение. Ако не играеш игри, а ти трябва да вършиш базова работа на него (интернет, музика, филми и office) ще ти свърши работа. Аз преди година си бях взел чисто нов 17-инчов Asus с процесор i3 7**0 (забравих кой точно), SonicMaster технология и Nvidia 950M за 750 лв. Относно цена-характеристики беше бомба и ми вършеше повече от перфектна работа за нуждите, които ти изброих по-предното изречение. Вече не съм с него...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Dancho^94 написа:

Стар е. Ако не държиш на определена марка или марки, за тия пари можеш да намериш нещо със същите параметри, но с ново поколение на процесора и/или видеокартата например.

 

преди 1 минута, Dancho^94 написа:

Ето ти един, но надхвърлям бюджета със стотина лева.. Процесорът, макар и слаб, е от предното поколение. Ако не играеш игри, а ти трябва да вършиш базова работа на него (интернет, музика, филми и office) ще ти свърши работа. Аз преди година си бях взел чисто нов 17-инчов Asus с процесор i3 7**0 (забравих кой точно), SonicMaster технология и Nvidia 950M за 750 лв. Относно цена-характеристики беше бомба и ми вършеше повече от перфектна работа за нуждите, които ти изброих по-предното изречение. Вече не съм с него...

Лаптопа може да е стар, но по нищо не отстъпва на много по-скъпите нови модели. Картата е мобилния еквивалент на 750 TI, която е по-добра от MX150 (GT 1030). Процесора също е достатъчно мощен за всичко (I7 - 4 ядра/8 нишки). За тези пари ако намери нещо по-добро, ще е голям късмет. По-ново и с отделна подобна или по-добра видеокарта - едва ли. Това, което си дал, е с вградено видео и няма нищо общо, много по-слаб процесор и по-малко памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

 

Лаптопа може да е стар, но по нищо не отстъпва на много по-скъпите нови модели. Картата е мобилния еквивалент на 750 TI, която е по-добра от MX150 (GT 1030). Процесора също е достатъчно мощен за всичко (I7 - 4 ядра/8 нишки). За тези пари ако намери нещо по-добро, ще е голям късмет. По-ново и с отделна подобна или по-добра видеокарта - едва ли. Това, което си дал, е с вградено видео и няма нищо общо, много по-слаб процесор и по-малко памет.

Благодаря за мненията. Разгледах доста и наистина не видях за продажба нещо по-добро. Някакви слабости има ли този модел или нещо което е препоръчително да се погледне по-хубаво?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочети ми подробно второто мнение и кажи кое не разбра. Винаги има риск при купуване на техника от случайни хора, особено втора употреба без гаранция. Може някой елемент да е претоплен и закрепен, колкото да изкара месец, след това да се наложи да си търсиш нова машина, а може и на късмет да спре примерно на втория ден, както и да работи с години без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

Прочети ми подробно второто мнение и кажи кое не разбра. Винаги има риск при купуване на техника от случайни хора, особено втора употреба без гаранция. Може някой елемент да е претоплен и закрепен, колкото да изкара месец, след това да се наложи да си търсиш нова машина, а може и на късмет да спре примерно на втория ден, както и да работи с години без проблеми.

Няма как да го разглобявам в еконта за това питам. Знам, че е риск. Питам защото преди бях чул, че Asus не са с хубави охлаждания например.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искай да ти го пратят с инсталирана ОС, за да можеш да го тестваш. Качи си на USB някоя игра примерно и разни тестови програми - Aida64, Cinebench, Heaven benchmark и други каквито се сетиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 42 минути, Слави Маринов написа:

А защо не нещо ново,но с Razen 3 примерно?https://plasico.bg/лаптопи-с-amd-ryzen-3

Много по-слаби са ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, ivan_pz написа:

Много по-слаби са ?

От кой е по-слаб?Като процесор е малко по-добре от предложения горе модел с Intel Core i3-7100U.Не знам какво имаш предвид?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Слави Маринов написа:

От кой е по-слаб?Като процесор е малко по-добре от предложения горе модел с Intel Core i3-7100U.Не знам какво имаш предвид?

Имах в предвид, че е по слаб от i7-4720HQ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,от него е по-слаб с 25-30%,но  i7-4720HQ е 47w ,a razen е 15w май,единия е 4/8,а другия 2/4 ядра потока.Но пък едно е нов лаптоп с 2 год гаранция и друго втора употреба,а и за целите дето си споменал е напълно достатъчен рейзъна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.12.2018 г. в 12:12, Dancho^94 написа:

Стар е. Ако не държиш на определена марка или марки, за тия пари можеш да намериш нещо със същите параметри, но с ново поколение на процесора и/или видеокартата например.

Като например...?!?  Посочи ми читава "НОВА" машина със поне MX150(GTX1030) поне, или в по-добрия случай с 1050... посочи ми и такава поне на няколко месеца с остатъчна гаранция за 600лв:rolleyes:. Пишите колкото да се намирате на лаф-моабет.

на 29.12.2018 г. в 0:27, Слави Маринов написа:

Да,от него е по-слаб с 25-30%,но  i7-4720HQ е 47w ,a razen е 15w май,единия е 4/8,а другия 2/4 ядра потока.Но пък едно е нов лаптоп с 2 год гаранция и друго втора употреба,а и за целите дето си споменал е напълно достатъчен рейзъна.

То най-голямата тежест тук е само... гаранцията Иначе и двете графики интел 620 и райзъна са на един кантар... и са много далече от 950м...

Отделно не е много ясно за какво ще го използва защото "Нужен ми е за университета и за лично ползване" може да значи много неща...

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, rosko написа:

Отделно не е много ясно за какво ще го използва защото "Нужен ми е за университета и за лично ползване" може да значи много неща...

Може,да,но за игри не е споменавал(надали с този бюджет ще купи нещо дето да става).За другото рейзъна и видеото са напълно достатъчни и не е малко това,че е нов с гаранция.Най-големият проблем на втората употреба са батериите,най-често са поумрели и лаптопа ти става стационарен,та ще се размине с университета!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, rosko написа:

Като например...?!?  Посочи ми читава "НОВА" машина със поне MX150(GTX1030) поне, или в по-добрия случай с 1050... посочи ми и такава поне на няколко месеца с остатъчна гаранция за 600лв:rolleyes:. Пишите колкото да се намирате на лаф-моабет.

По-горе бях споменал конкретен модел, макар и с надхвърлени 100 лв. Явно съм бил късметлия, че си бях намерил и лаптопа, който също описах за тия пари, чисто нов. Факт е обаче, че го имах. Точен модел не мога да ти кажа, тъй като бях заминал в чужбина и в момента съм с друг доста по-силен. Нямам комплекси да се "надувам" по някакъв начин. Човека иска мнение - дадох му своето. А и не съм Ванга, да гадая за какво ще го ползва, понеже сам виждаш, че информацията за нуждите му е крайно недостатъчна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Слави Маринов написа:

Може,да,но за игри не е споменавал(надали с този бюджет ще купи нещо дето да става).За другото рейзъна и видеото са напълно достатъчни и не е малко това,че е нов с гаранция.Най-големият проблем на втората употреба са батериите,най-често са поумрели и лаптопа ти става стационарен,та ще се размине с университета!

Здравей!

Тези видео-карти не се използват само за игри, използват се и за content creation  -след като карта като mx150(GT1030) като чета по-форуми е в графата  ОК за такава работа, изниква и въпроса защо 950М да не е като двете видео-карти са на един кантар, с уговорката че е на едно 400-500лв по-ниска цена от лаптоп с mx150.

Батерията в такъв клас лаптоп принципно си е слабо звено в мултимедиино или геймърски насочен лаптоп като този лаптоп с тази карта, за сметка на това ако лаптопа е в графата ОК -напрактика получаваш доста за парите си 600лв. Необходим му е съвет от специалист/сервиз доверен да се види какво е състоянието и дали си заслужава закупуването.

 

преди 2 часа, Dancho^94 написа:

По-горе бях споменал конкретен модел, макар и с надхвърлени 100 лв. Явно съм бил късметлия, че си бях намерил и лаптопа, който също описах за тия пари, чисто нов. Факт е обаче, че го имах. Точен модел не мога да ти кажа, тъй като бях заминал в чужбина и в момента съм с друг доста по-силен. Нямам комплекси да се "надувам" по някакъв начин. Човека иска мнение - дадох му своето. А и не съм Ванга, да гадая за какво ще го ползва, понеже сам виждаш, че информацията за нуждите му е крайно недостатъчна.

Да вие споменахте модел -но този модел е в коренно различен клас и категория за 700лв, спрямо този който той е намерил за 600лв -нито процесора, нито картата са близки до перфомънса на асус-а. Не е реално да се сравняват двата лаптопа -само защото за 700лв може да се намери който и да е нов лаптоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...