Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

27-32 инчов монитор за игри и видео обработка

Препоръчан отговор

Здравейте! Търся монитор с резолюция 2560х1440, VA или IPS дисплей, като ще се използва за игри и видео обработка.

Следователно трябва да бъде със сравнително прилични цветове. До преди седмица/две карах с 40инчов телевизор Самсунг (6то поколение Samsung smart TV) не мисля че съм и след проблеми така наречения "IPS Glow" или може би не съм забелязал.  

Предимствата на VA панелите са че могат да изкарат по-добри цветове и по-голям контраст, но за сметка на това имат по-лошо зрителен ъгъл и backlight bleeding. Но това вече зависи от това как е напрсвен. 

Чудя се дали има смисъл да взимам 144hz gsync монитор, като там цената е доста по-голяма. Започват от 1300, само защото са с G sync. 

В момента съм с Ryzen 5 1600 и ROG strix 1070, но не знам колко време ще карам с тая карта, и дали след една/две години няма да я продам и да взема AMD, защото се очаква новите да бъдат доста добри (уж).

Като цяло смятам да го взимам на изплащане, и липсата на G sync ще ми спести едни 300+ лв, което не са малко пари. 

Като игри, играя fps, racing, simulator, rpg, MMO, и общо взето всякакви жанрове. Не съм голям фен на филмите, но прекарвам много време в youtube.

Мониторите на Dell изглеждат много добре, и имат хубави стойки. Мониторите на Asus ROG и Acer Predator или Alienware са ми адски грозни и не бих искал това нещо в стаята си. Тия олигофрени дето ги мислят тия "геймърски" дизайни да вземат да се гръмнат. 

Ultrawide 1080p също е вариант, ама не съм сигурен дали ще ми хареса. 

AOC - Q3279VWFD8
LG 32GK850G

ViewSonic VA2719-2K-SMHD (за този не съм много сигурен, защото изкарва само 70% sRGB) 

Предполагам че бюджета ми ще е до 800лв ако е без g sync

Толкова години съм оцелял без g sync предполагам че ще го приживея :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Наскоро купих BenQ EX3203R. Работи много добре има 2560x1440, 144Hz, Display HDR400 и съм много доволен. Синът ми е със същия от преди мен което доста ми повлия на избора. Бях се спрял на AOC AG322QC4 който по принцип трябваше да е по евтин (850лв.) но се оказа че няма наличности и го има по скъп само на едно място. Както и да ги погледнеш, те са еднакви и много хубави монитори. Проблемът единствено е че не са евтини, все са около 1000-ка. Успех с избора, какъвто и да е. Важното е да ти хареса!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iiyama ProLite XB3270QS-B1

Dell U2715H

Dell UltraSharp U2719D

Dell S2718D

BenQ EX3203R

BenQ EW2770QZ

Щом ще се ползва и за игри HDR съпорта не е за изключване.

Но, от друга страна P серията на Dell e чудесен бюджетен монитор с матов екран (което е за препоръчване)

и стойка която се се върти и повдига според предпочитанията на потребителя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.01.2019 г. в 11:08, oic написа:

iiyama ProLite XB3270QS-B1

Dell U2715H

Dell UltraSharp U2719D

Dell S2718D

BenQ EX3203R

BenQ EW2770QZ

Щом ще се ползва и за игри HDR съпорта не е за изключване.

Но, от друга страна P серията на Dell e чудесен бюджетен монитор с матов екран (което е за препоръчване)

и стойка която се се върти и повдига според предпочитанията на потребителя.

Той тоя HDR е малко HDaRnt, ама пак е нещо. Сигурно си има някакви предимства, ама не ми е толкова важен. 

Гледам в няколко сайта публикували инфо че nVidia ще добавя поддръжка за някои FreeSync монитори. От 300 има 12 напълно одобрени. Така че, FreeSync монитор също може да свърши работа. Но тука ще е игра на тото, защото може да не се поддържа напълно, може да има артифакти като ghosting. 

Бях хвърлил сериозно око на LG-то д G-Sync-a от горе, ама реално, 32инчовото BenQ е по-добро на пръв поглед, като изключим че е с FreeSync и може би извития дисплей. (Не знам какво да чувствам към тях, не съм пробвал.) 

При 32 ок на с тази резолюция са 92ppi срещу 50+- на Full HD при 40 инча, така че, какъвто и размер да взема ще е голям ъпгрейд. 

Дадоха ми да търкаляне един 24'' 1080р дисплей и така като гледам гъстотата е същата, което ме устройва. 

Ако мога да намеря някой магазин където да мога да видя няколко монитора от този размер и с извит екран, ще е добре. Ама то си мисля че дори и да го видя, няма да разбера много 

Колкото до деллскитд монитори и стойките им, изглеждат страхотно (може би без оная дето е като на новия сърфейс про)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казват че не е истински HDR но игрите си го разпознават като такъв и със 120 или 144Hz вървят и изглеждат мноооого добре :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко от вас имат монитор с адаптивна синхронизация ? При QHD е ясно че няма да играя новите игри много над 60Hz. Rust на 1080р на мскс графики я играя с 90-100, при PUBG, има разни спадове на FPS-a, които се забелязват доста. Реално адаптивната синхронизация ще ги елиминира тези рязко спадове и накъсването на картината естествено. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Здравей! 

Хвърли едно око на този Самсунг: https://www.ezclick.bg/samlc27hg70qq

Малко трудно се намира сякаш, но пък е пълен с всякакви технологии.

Тук : https://www.expertreviews.co.uk/pc-performance/1406171/samsung-chg70-review-c27hg70-hdr-gaming-monitor  можеш да видиш по-подробно ревю. А относно G-synca, новите драйвери от Nvidia вече позволяват с видеокарти от 10-та серия и нагоре да ползваш freesync .

Ако решиш да го вземеш , моля пиши после какви са ти реалните впечатления.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Rand6522 написа:

Здравей! 

Хвърли едно око на този Самсунг: https://www.ezclick.bg/samlc27hg70qq

Малко трудно се намира сякаш, но пък е пълен с всякакви технологии.

Тук : https://www.expertreviews.co.uk/pc-performance/1406171/samsung-chg70-review-c27hg70-hdr-gaming-monitor  можеш да видиш по-подробно ревю. А относно G-synca, новите драйвери от Nvidia вече позволяват с видеокарти от 10-та серия и нагоре да ползваш freesync .

Ако решиш да го вземеш , моля пиши после какви са ти реалните впечатления.

Мда, това за поддръжката на FreeSync го знам горе-долу 2 седмици преди да пуснат драйвъри за. Проблемът е че е супер шано дали ще бачка или не. Вероятно FreeSync ще взема, че иначе 400+лв минимум трябва да се изръся само за един g sync, което е абсурдно. 

Само като видях 1ms и бях готов да го затворя, но после видях че е VA панел, та се зачетох. 

Изглежда доста добре. По принцип бих се радвал повече на 32 инчовия модел, но е 300лв отгоре, което не е особено добре. 

Извития дисплей малко ме притеснява, защото не съм пробвал. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Rand6522 написа:

А относно G-synca, новите драйвери от Nvidia вече позволяват с видеокарти от 10-та серия и нагоре да ползваш freesync .

Не всички FreeSync монитори, ще се поддържат:

Nvidia will bring G-Sync support to some FreeSync monitors

За сега от 400 монитора само 12 са минали успешно тестовете. И ценовата им категория не е от бюджетните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, oic написа:

Не всички FreeSync монитори, ще се поддържат:

Nvidia will bring G-Sync support to some FreeSync monitors

За сега от 400 монитора само 12 са минали успешно тестовете. И ценовата им категория не е от бюджетните.

To това е ясно. За  това казах че е шано с поддръжката. 
Може да има различни артефакти или монитора да премигва. Общо взето вземаш на шано и се молиш да стане. А тия дето са G Sync compatible, те са от възможно най-скъпите и грозните :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

След доста време "умуване" харчене на грешните пари, непредвидени ремонти и ъпгрейди по колелото, най-накрая съм решил, и не само съм решил, ами съм си и избрал :D  
До миналия месец бях на вълна 1440р ultrawide, ама 2 бона за адекватен монитор малко в повече ще ми дойдат. За тия пари още един байк ще си взема :D Та, знам че темата е много стара, вероятно никой вече не го интересува, ама мисля че Aorus AD27QD e добър вариант като за парите си. Freesync 2 монитор с G Sync поддръжка (мисля че всички монитори с LFC ще поддържат G Sync, че някакъв подобен pattern ми се  "явява"  :D ) Повече от перфектно възпроизвеждане на цветовете за мен, IPS, 1440р, може би бих се радвал не нещо по-голямо  или на ultrawide, ама Кот такоа™.  
Изглежда сравнително добре, и няма агресивен геймърски дизайн. HDR не се поддръжа с NVidia GPU, ама нито съм примрял за него, нито се знае утре с каква карта ще бъда. 
Бях готов да дръпна спусъка на самсунга от по-горе с QLED панела, ама ezclick не дават на изплащане, а в ардес ми казаха че не могат да го доставят, тъй като вече е спрян от производство или нещо подобно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HDR се поддържа от видеокарти на nVidia от 900 и 1000 сериите.

Къде го прочете това, че не се поддържа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, oic написа:

HDR се поддържа от видеокарти от 900 и 1000 сериите.

Къде го прочете това, че не се поддържа...

Има 3 степени на G Sync поддръжката. Едната е основната, която май е само "частичен" VRR, другите вече са HRD, "пълноразмерен" VRR  и не знам си какво. Тъй като този е само G Sync compatible, поддръжката на HDR няма да е особено голяма. Според ревюта, на AMD карти HDR поддръжката при този монитор изглежда много по-добре. Това имах предвид с коментара

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и мониторчето. Бих казал че съм доста доволен, и е по-добро от всичко което съм ползвал до сега. Кеф ти G Sync, кеф ти FreeSync , кеф ти 1440p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване