Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 11 часа, Lumberman написа:

Но направо ум не ми го побира как може един човек да говори с такова неуважение към рода си и произхода си? Това за мен е комплексарщина, ще извиняваш.

"О, неразумни и юроде, поради что се срамиш да се наречеш българин?" Тия думи на Паисий и днес са актуални.

Ха ха ха, аз се наричам етнически българин, ама от славянски тип.
Щото има едни други дето и те били етнически българи, ама от мургавелски тип.

Не е неуважение, ами е трезво назоваване на истината.

Така както е на кръстопът днешната българска територия, всякакви са минавали оттам и са пoeбвали. Още преди да нахлуят турците, сме си били вече прекалено омешати, за да може да се говори за род.

И къде е езикът на траките ? Ами този на прабългарите що го няма ?
А що в съвременния български няма падежи като в сръбския или руския ?
И изобщо това нещо езикът за какво ми е да е точно някакъв ?
Аз предпочитам да се създаде нов общоевропейски благозвучен език, който да е лесен за писане и с достъпна граматика даже и за по-тъпите хорица.

А в южната част на Белгия са си избрали доброволно за официален език френския, вместо техните валонски диалекти. И добре са направили, сега зяпаме френска телевизия и четем френски сайтове без нужда от превод.

В щатите поне общият им език е нещо хубаво и практично. Самият език е отвратителен, но като са израстнали с него и не могат да си дадат сметка колко по-добри други езици има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, M.Николов написа:

Трето, можеш ли да покажеш документ в който пише, че Левски е съден за грабеж?

Не, и не съм твърдял такова нещо. Написах съден е за убийство по време на грабеж. Не само за грабеж.

Или ще поискаш документ, че съдът е знаел за грабежа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега, и Джордж Вашингтон и компания са били престъпници според законите на Британската империя, но това не ги прави по-малко герои в очите на съвременните американци, та спри да ме занимаваш с твоето жалко мнение за един велик българин!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, M.Николов написа:

Виж сега, и Джордж Вашингтон и компания са били престъпници според законите на Британската империя, но това не ги прави по-малко герои в очите на съвременните американци, та спри да ме занимаваш с твоето жалко мнение за един велик българин!

О! Моето мнение за Левски е доста високо,  но просто е по-реалистично в сравнение с филтрирания, нереален образ, създаден с цел пропаганда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, M.Николов написа:

Да, ама тях не са ги хванали, защото са победили в гражданската война, а Левски е заловен и осъден за това което казват..убийство основно, и второ  грабеж...А че е герой, да, сложил си е човека главата в торбата заради идеали,както и американците.. дори повече, понеже онези са имали цял континент де да бягат и се крият ако бяха загубили.. 

И не виждам с какво земонти омаловажава това...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.