Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпросът е към хората , които живеят или са живели в САЩ. Какви са хората , храната , заплатите , квартирите , документите , кои щатове са по-топли , защото не съм фен на студа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами южинте щати са по-топли от северните. Учил съм география навремето. Сега не преподават ли такива неща в училище?

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мога да ти кажа кои са по-топлите щатове и без да съм стъпвала там дори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен трябва да са топли , но и факторите като минимална заплата , квартири и др. важат също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои са топли е ясно - колкото повече на юг, до екватора, принципно ще е по-топло. Но там не се заминава ей така, особено да се работи - трябва да имаш виза и разрешително за работа, а тези неща се получават много трудно, да не казвам, че е почти невъзможно. Не е като да си у нас. Как ще отидеш и какво ще правиш там?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, това е абсолютно тролска тема.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека е решил да емигрира в САЩ, що го спирате. Чудя се, дали има зелена карта и как ще си издържи изпита за американец, ако нищо не знае за страната където ще ходи :) Явно и Гугъл не може да ползува, не знае географията, не знае имената на щатите и къде са разположени. Въобще нищо не знае. Обаче ще ходи там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да заминавам и да работя там. Специалността ми е системно програмиране. Искам да знам какви документи са нужни и да се остановя там.

Знам много за САЩ . Въпросът е в това кои са по-топлите щати с по-добри заплати  и квартири.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ще замина за Щатите и няма да мисля аз вече за теб". :)

преди 3 часа, Bogomil Miagy написа:

Въпросът е към хората , които живеят или са живели в САЩ. Какви са хората , храната , заплатите , квартирите , документите , кои щатове са по-топли , защото не съм фен на студа.

Щатовете са като Щатите. Разлика няма. Аз пък съм заклет фен на студа и обичам да спя у фризера. :)

преди 14 минути, zemonti написа:

Хора, това е абсолютно тролска тема.

Поредната щуротия на problem33.

• Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зелена карта имаш ли ? паспорт имаш ли ? а за топлите щати фен съм на Флорида и най-вече МАЯМИИИ .

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, adersa написа:

Зелена карта имаш ли ? паспорт имаш ли ? а за топлите щати фен съм на Флорида и най-вече МАЯМИИИ .

Зелена карта няма, ама със сигурност е горд притежател на жълта книжка. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам обновен паспорт , но зелена карта не. Чудех се дали да намеря работодател там .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bogomil Miagy написа:

Искам да заминавам и да работя там. Специалността ми е системно програмиране. Искам да знам какви документи са нужни и да се остановя там.

Знам много за САЩ . Въпросът е в това кои са по-топлите щати с по-добри заплати  и квартири.

За програмисти, заплатите в САЩ едва ли са териториално диференцирани. Зависи по-скоро в коя фирма ще работиш и на какво ниво. Вече се изясни, че южните щати са по-топли, ама ми е интересно това какво точно Ви касае. В апартамента винаги е топло като си плащаш сметките. А благоприятен климат в САЩ не е лесно да се намери. На север големи студове и дълбоки снегове, на юг урагани и торнада...Чисто теоретично, все пак на юг е по-добре, в смисъл, че ако се поразтърсиш добре, може да си намериш някое закътано от стихиите градче, в което хем да е топло хем да е относително безопасно. Има само един специален въпрос. Програмистите могат да си работят от дома. Кеф ти компютър, кеф ти интернет, кеф ти VPN, може да си вършиш работата направо тук у дома в България, а да си нает от американска фирма, не е нужно физически да се местиш там. Все пак нали няма да миеш чинии.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Bogomil Miagy написа:

Имам обновен паспорт , но зелена карта не. Чудех се дали да намеря работодател там .

Без Зелена карта няма да стане работата изкарва се трудно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми .... Хаити .... май най-ще ти по хареса .... :)

Иначе Флорида, Джорджия и Южна каролина .... или Северна ... :)

Хората: Тъпи са!!!

Храната: Изкуствена!!!

Заплатите: Добри!!!

Квартирите: Отвратителни!!!

Документите: По лоша е администрацията отколкото тук в България, правя уточнение .... за всички които мигрират ....

С едно изречение .... ако си тъп като повечето хамериканци, то не мисли, че ще те приемат на сериозно ....

На тях не им трябват хора, които само и единствено да консумират (имат си достатъчно), а хор които наистина изповядват американската ценностна система ....

Та .... Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Chandni написа:

И аз мога да ти кажа кои са по-топлите щатове и без да съм стъпвала там дори

Не ти вярвам. Кой е по-топлият от двата щата: Ню Джърси или Делауеър?

преди 4 часа, Bogomil Miagy написа:

Не съм живял в САЩ, но познавам програмист българин, който живее там. Издържа 4-членно семейство и родителите си в България. Взема много пари, жена му също, и 3 месеца в годината не работи. Заминава на топло да почива. Богатите хора имат жилища по целия свят не за да ги имат, а защото се местят спрямо сезоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ДиоиД написа:

Ми .... Хаити .... май най-ще ти по хареса .... :)

Иначе Флорида, Джорджия и Южна каролина .... или Северна ... :)

Документите: По лоша е администрацията отколкото тук в България, правя уточнение .... за всички които мигрират ....

С едно изречение .... ако си тъп като повечето хамериканци, то не мисли, че ще те приемат на сериозно ....

На тях не им трябват хора, които само и единствено да консумират (имат си достатъчно), а хор които наистина изповядват американската ценностна система ....

Та .... Успех!

:laughing5:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, каква мотивация трябва да има един гражданин на ЕС за да се набута като нелегален емигрант сред мексиканците в южните щати, където бял човек не може да изкара и 5 минути без климатик.

преди 5 часа, ДиоиД написа:

Абе има си много умни американци, живеещи в чудесни къщи из предградията, хранещи се с висококачествени храни, ама не ги виждаш в метрото, или Walmart, та си мислиш, че са малко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, zemonti написа:

Абе има си много умни американци

Да .... не съм ползвал метрото .... някак си все съм бил на четити колела или във въздуха .... :)

Но От 86-та улица в Ню Йорк до къщата на кмета .... хм ... май все съм тичал, но не бос .... :)

п.п. Да не говорим за 82-ра улица .... :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

65% of Americans believe they are above average in intelligence

Начи глейте ся колко са умни американците, след като не знаят, а ВЯРВАТ че са с интелигентност над средната за света. Вярването е отношение на базата на чувство, не е на базата на познание. Още:

Цитат

Вярата е хващането на нереалистична надежда и завеждането й в реалността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

Начи глейте ся колко са умни американците, след като не знаят, а ВЯРВАТ че са с интелигентност над средната за света. 

Ами щом са на 23-то място по IQ от 81 изследвани страни, значи вероятно имат право да мислят, че са над средното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zemonti написа:

Ами щом са на 23-то място по IQ от 81 изследвани страни, значи вероятно имат право да мислят, че са над средното.

За да вярваш дори не е нужно да (раз)мислиш. Да повтаря записани лъжи и глупости, може всеки магнитофон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не каза, но прозвуча мъдро.

преди 3 минути, sliderum написа:

За да вярваш дори не е нужно да (раз)мислиш. Да повтаря записани лъжи и глупости, може всеки магнитофон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.12.2018 г. в 13:08, sliderum написа:

Човека е решил да емигрира в САЩ, що го спирате. Чудя се, дали има зелена карта и как ще си издържи изпита за американец, ако нищо не знае за страната където ще ходи :) Явно и Гугъл не може да ползува, не знае географията, не знае имената на щатите и къде са разположени. Въобще нищо не знае. Обаче ще ходи там.

Еми аз когато аривирах тука,знаех само Марко Ван Бастен,на местния език апсолютно нищо, а на английски само хелоу.В крайна сметка кога дойде време за изпита, по география и история,норми и порядки на местното население,както и владееене на прелично ниво на местния език в говорене,разбиране,четене и писане им скрих шапките,след това сложих ръка на конституцията, заклех се,кмета на града дойде и ми стисна ръката, и ми отвори бутилка шампанско.Въпрос на воля.

на 31.12.2018 г. в 19:09, zemonti написа:

Абе има си много умни американци, живеещи в чудесни къщи из предградията, хранещи се с висококачествени храни, ама не ги виждаш в метрото, или Walmart, та си мислиш, че са малко.

Дай да си го кажем направо,и да не заблуждаваме българския народ.Това са богатите американци!!! Една малка част от целият Юнайтетстейц.Има и една малка част,средна клас,която за да бъде средна класа им се скъсва задника от бачкане на по-две работи.Всичко друго е беднотия до шия.Слаба социялна политика,строги закони но не ефтективни,гъмжи от бандитизъм.Здравеопазване за бедни,здравеопазване за богати.Лош бензин,отроввна храна.Горе долу България,но в една малкоо пооо лека форма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.