Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Мога ли да сканирам картата с която се чекирам на работа и да се чекирам само с телефона, без да нося картата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш NFC четец на телефона може да сканираш картата и да запазиш информацията която е записана в картата и след това да ползваш NFC емулатор който да връща информацията която си записал.

• Емулатор: NFC NDEF Tag Emulator
  • С това може да клонираш стойностите на картата, но ако е защитена нищо няма да прочете приложението: NFC Tag Cloner

Но имай в предвид, че телефоните са ограничени защото не покриват широк спектър от честоти, защото не всички RFID чипове се четат при еднакви честоти на сигнала който телефона изпраща.

Не знам каква е технологията която ползвате на работа, но по принцип Mifare са най-популярни, възможно е да има и ключ с който информацията на картата е защитена, тоест четеца на който си сканираш картата изпраща сигнал в който се съдържа определена поредица от числа която дава възможност на картата да отдаде информацията и по-точно твоето идентификационно ID което е записано на картата и което подаваш когато се чекираш. Защото би било опасно, така всеки с четец може да мине и да ти прочете картата, за това предполагам, че е защитена.

И ако е така, има начини да се прочете и ключа който се праща от четеца, но там трябва специално оборудване за да се запише комуникацията между четеца и картата и как разменят ключове. Така, че освен ако не е защитена според мен няма много смисъл.

• Харесва ми 2
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния коментар! Освен да пробвам, нищо друго не ми остава :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, abva написа:

Благодаря за изчерпателния коментар! Освен да пробвам, нищо друго не ми остава :D

Ами да, пробвай и ще разбереш!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.