Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,
Имам духалка NEO, която върти без нагряване на реотаните доста често на степените за загряване.

Доста често се чува цъкането на пластината, която изключва реотана, но печката не спира и вентилатора. Последният просто продължава да върти и по-скоро охлажда човека, който е до печката.

Нещо не е в ред явно. Някой може ли да покаже някаква четима схема/картинка, какво да оправя, за да работи нормално?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да работи нормално си купуваш някоя не толкова китайска духалка, а тая докато още върти може лятото да я ползваш като вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори я, ако знаеш какво правиш, не е толкова сложна, че да ти трябва схема, проблема сам ще лъсне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз тази пластинка я държа постоянно на включено с увито кабелче около нея,знам,че не е правилно,но духалката(не е НЕО,а АЙКО) не я оставям без наблюдение,а иначе наистина по-скоро охлажда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, baitexpo написа:

Някога работила ли е нормално?

Да, известно време в началото работеше нормално.
Отвреме на време пак работи нормално.

Проблемът е, че дори един сезон не е изкарала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tакава духалка с подобно име но същото качество се е палила пред мен.

Бягай надалече от такива духалки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали духалка от 90 лв. което е супер неразумно или от 10 лв.  - все тая. Малшанс при избора на така или иначе китайски продукт! Връщай ако има гаранция или в кофата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нямаш проблем, това което кара да изключва реотана е благодарение на биметалната пластина, която е и защита за него, намали я малко от термостата и няма да се изключва реотана, толкова са и възможностите просто на тази печка. 

преди 1 час, emil644466 написа:

аз тази пластинка я държа постоянно на включено с увито кабелче около нея,знам,че не е правилно,но духалката(не е НЕО,а АЙКО) не я оставям без наблюдение,а иначе наистина по-скоро охлажда.

Ако го направи ще стопи печката и ще предизвика пожар!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AAUUXX написа:

Нямаш проблем, това което кара да изключва реотана е благодарение на биметалната пластина, която е и защита за него, намали я малко от термостата и няма да се изключва реотана, толкова са и възможностите просто на тази печка. 

Не. Друго причинява проблема. Защитата от прегряване, която в някои модели също е биметална пластина. Ако я шунтира ще реши и проблема, но така печката става и с една идея по - опасна.

За това - връщане ако е в гаранция.

П.П.  миналата година за работа бяха купили някакви безименни промоционални китайчета за 9 лв. Караха по месец. Върнали сме поне 6 и то безпроблемно. Хубавото бе, че всеки месец бяхме с чисто нова:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Black Power написа:

Не. Друго причинява проблема. Защитата от прегряване, която в някои модели също е биметална пластина. Ако я шунтира ще реши и проблема, но така печката става и с една идея по - опасна.

За това - връщане ако е в гаранция.

Правил съм шунтиране на биметална пластина на духалка и резултата беше че се стопи печката и ако не бях на близо да я изключа щеше да стане голяма беля. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Правил съм шунтиране на биметална пластина на духалка и резултата беше че се стопи печката и ако не бях на близо да я изключа щеше да стане голяма беля. 

Така, де! За това по - горе споменах, че така печката става по - опасна и това е крайно непрепоръчително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако автора има някакви познания по електротехника и знае какво прави, може да свърже вентилатора след термостата който включва нагревателя. Така нагревателя и вентилатора ще спират заедно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип освен тази пластинка има още едно ниво на защита, до нея има и термобушон, който изгаря ако тя не успее да сработи до 105 градуса, но това не значи, че е ОК да се шунтира пластинката, защото бушона остава единствена защита при прегряване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...