Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Подкрепяте ли инициативата на Господари на ефира за зоо полицията макар,че вече я приеха със закон?.

Трябва ли тези които убиват и малтретират животните да бъдат наказвани по най строгият начин?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За и забрана на зоопарковете . 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За:emoji_symbols-100:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Против! По-добре тези пари да идат за полицията, и да работят в защита на народа. Зоополицията е пример за човешко лицемерие. Ако ще се криминализират убийството на животни, то значи че трябва да спрем да ядем месо. Аз не деля живите същества на "домашния ми любимец и всичко останали", както правят повечето хора. Дали е прасе или куче, няма значение и двете са живи същества и искат да живеят. Аз лично не възнамерявам да ставам веган, следователно заради мен и такива като мен, които консумират месо ще продължат да се убиват животни. Би било грозно лицемерно да деля живите същества на домашни любимци и храна. Пък и нямам нищо против, когато човек бъде нападнат от кучата, или негов близък пострада, той сам да иде и да си реши проблема. От къде на къде полиция ще занимава примерно баща застрелял помияр, заради своето дете? За наказание са не хората бранещи се от подивели песове, а за безотговорните стопани. 
Също така искам да спомена, че в същата тази страна ловът е напълно законен спорт. Нима животът на и без това критично намаляващите диви животни у нас не е важен? Тях може да убиваме, ама песовете дето нападат децата ни по улиците и се размножават като хлебарки, не бива . . . няма как да подкрепям подобен дебилизъм. Твърдо против съм парите от данъците ми да се прахосват по такъв глупав начин. По-скоро бих подкрепил да идат за още полиция в малките населени места, където възрастни хора страдат ежедневно.

• Харесва ми 1
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Soviet Soldier написа:

Против! По-добре тези пари да идат за полицията, и да работят в защита на народа. Зоополицията е пример за човешко лицемерие. Ако ще се криминализират убийството на животни, то значи че трябва да спрем да ядем месо. Аз не деля живите същества на "домашния ми любимец и всичко останали", както правят повечето хора. Дали е прасе или куче, няма значение и двете са живи същества и искат да живеят. Аз лично не възнамерявам да ставам веган, следователно заради мен и такива като мен, които консумират месо ще продължат да се убиват животни. Би било грозно лицемерно да деля живите същества на домашни любимци и храна. Пък и нямам нищо против, когато човек бъде нападнат от кучата, или негов близък пострада, той сам да иде и да си реши проблема. От къде на къде полиция ще занимава примерно баща застрелял помияр, заради своето дете? За наказание са не хората бранещи се от подивели песове, а за безотговорните стопани. 
Също така искам да спомена, че в същата тази страна ловът е напълно законен спорт. Нима животът на и без това критично намаляващите диви животни у нас не е важен? Тях може да убиваме, ама песовете дето нападат децата ни по улиците и се размножават като хлебарки, не бива . . . няма как да подкрепям подобен дебилизъм. Твърдо против съм парите от данъците ми да се прахосват по такъв глупав начин. По-скоро бих подкрепил да идат за още полиция в малките населени места, където възрастни хора страдат ежедневно.

Пак си се напил на кютук, ама нормално. Ти си типичния пример на българския бай Ганьо и селяндурския му манталитет. Една от идеите на зоополицията е именно тази - да ограничи броя на уличните кучета, обикаляйки по улиците. По-разумният вариант е да ги прибират в приюти, отколкото да ги избиват, защото това е живот и е чисто престъпление да отнемеш такъв. На Запад го няма този проблем, както и редица други. Не убиват кучетата, а ги прибират и им ограничават размножаването. Не всеки може да гледа куче, тъй като има и много безотговорни стопани. Това не е играчка да го вземеш и да му се радваш. Иска си своето. Ти поемаш отговорност и полагането на грижи е задължително. Върху този проблем също трябва да се мисли и да се вземат мерки.

Ловът също не го одобрявам, макар че той е разрешен само в определени периоди от годината. Така е и с риболова. При размножителен период тези дейности са напълно забранени или поне така се води. То много неща са забранени, ама в тази държава никой с нищо не се съобразява. А що се отнася до твоите данъци, те за какво според теб трябва да отидат - за корумпираната и престъпна полиция, за управляващите, които обраха до шушка държавата, за ЕвроГейския съюз и простотиите му като например гей парадите? Всяка година се дават баснословни суми за такива извратенящини на болни мозъци вместо те да отидат за нуждаещите се хора на ръба на оцеляването.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Деянчо написа:

Пак си се напил на кютук, ама нормално. Ти си типичния пример на българския бай Ганьо и селяндурския му манталитет.

Хайде да спреш да ме обиждаш и да хванеш да прочетеш правилата на този форум? Аз се чудя обаче админите, как те търпят. Всеки втори пост ти е с обиди към някого. Трая си само, защото не искам да ти падам на нивото и да нарушавам правилата, с които съм се съгласил при регистрирането ми тук. Твоето поведение не е мъжко, не се обижда пред компютъра, а лице в лице с готовност да си поемеш отговорност за думите! Ама то мишоци, като теб ни живо не могат да си го позволят, за това тук избиват комплекси. 

МОЛЯ, модератор да хване и най-после да вземе някакви мерки. Заради такива "умници", старите нормални участници започнаха да напускат този форум и до голяма степен ги разбирам. Кой иска да пише в форум пълен с простаци, перманентно заяждащи се и обиждащи останалите?  

Цитат

2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата, както и за техния правопис. За тази цел ползвайте бутона "Докладвай", намиращ се под всеки един пост. Използвайте тази функция САМО, за да докладвате за съдържанието на дадено съобщение, което според Вас трябва да бъде модерирано, а не като средство за комуникация с модератор с други цели. Постове, излизащи извън рамките на изискването, ще бъдат трити или редактирани.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, ти сякаш не ме обиждаш:

преди 26 минути, Soviet Soldier написа:

Ама то мишоци, като теб

Това не е обида. :)

Както винаги, ти започваш да търсиш модераторите и да цитираш правилника. Не обичаш някой да казва нещо по-различно от теб и се гневиш, когато биваш оспорван. Не трябваше въобще да ти отговарям, защото смисъл няма. Съжалявам, че въобще се включих в кореспонденция с теб и обърнах отново внимание на поредните ти щуротии.

Хайде със здраве! :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Deyan Petrov написа:

Подкрепяте ли инициативата на Господари на ефира за зоо полицията макар,че вече я приеха със закон?.

...

Не!

преди 10 часа, Deyan Petrov написа:

...

Трябва ли тези които убиват и малтретират животните да бъдат наказвани по най строгият начин?

За наказание, в рамките на нанесените имуществени и/или морални вреди. Ако има такива.

преди 1 час, Деянчо написа:

... По-разумният вариант е да ги прибират в приюти, отколкото да ги избиват, защото това е живот и е чисто престъпление да отнемеш такъв. На Запад го няма този проблем, както и редица други. Не убиват кучетата, а ги прибират и им ограничават размножаването. ..

Писал си малко на кило! Тук, при мен, всяко животно, попаднало по каквато и да е причини в приют, бива евтаназирано, ако до десетия ден никой не си го прибере или осинови! Чудесно решение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Деянчо написа:

Аха, ти сякаш не ме обиждаш:

Това не е обида. :)

Хайде със здраве! :cheers:

Той изрази мнение и ти беше първия,  който го обиди и не прие неговото становище и започна да го обиждаш.

По темата да въведат и данък за домашните кучета, както е тук в Берлин.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бездомните да ги отстрелят! Накуп с котките!

• Харесва ми 1
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, acnekt написа:

Той изрази мнение и ти беше първия,  който го обиди и не прие неговото становище и започна да го обиждаш.

Това вероятно е обсъждано многократно в ложата на илюминатите, ако и ти членуваш там. :)

преди 8 минути, darkterminal написа:

А бездомните да ги отстрелят! Накуп с котките!

Надали някой ще реагира на това, защото е казано от VIP потребител. Вероятно дори ще бъде подкрепено от останалата част от силните на форума. :)

Спокойни бъдете и си пишете на воля. Аз няма да пиша повече в тази тема и да ви се пречкам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Деянчо написа:

...

Надали някой ще реагира на това, защото е казано от VIP потребител. ...

...

Как според теб, трябва да се реагира на това ми мнение?

преди 3 минути, Деянчо написа:

...

... защото е казано от VIP потребител. ...

...

VIP статуса не е индулгенция и не опрощава нарушения.

...

... Вероятно дори ще бъде подкрепено от останалата част от силните на форума. :)

...

Силно се съмнявам, че ще бъде подкрепено... Моето отношение по въпроса е доста радикално и несъобразено със съвременните тенденции... Но, ако все пак някой го подкрепи, то ще е защото споделя виждането ми за решаване на въпроса, а не заради VIP статуса ми...

...

Спокойни бъдете и си пишете на воля. ...

Никой не се разтревожил заради теб, но за да не сме ти на въпреки, ще продължаваме да си пишем на воля...

...

... Аз няма да пиша повече в тази тема и да ви се пречкам. :)

Чак пък толкова обидени пози... Пиши си... На мен лично не ми пречиш...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, darkterminal написа:

Чак пък толкова обидени пози... Пиши си... На мен лично не ми пречиш...

Обиден? За какво пък обиден?

Просто ме издразни това ваше нехуманно отношение и разсъждение. Съгласен съм, че всеки си има някакво мнение. Също така е факт, че съм малко по-директен и казвам това, което мисля - хубаво или лошо. Избухвам така лекичко на моменти, ама на такова отношение не мога да ръкопляскам. Всеки има различен светоглед и всеки вижда нещата по свой собствен начин. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Деянчо написа:

Обиден? За какво пък обиден?

...

Ми така писа, като някой дето е обиден...

преди 5 минути, Деянчо написа:

...

Просто ме издразни това ваше нехуманно отношение и разсъждение. ...

Хуманността е дефинирана и приложима само и единствено по отношение на хората, като добротворно отношение на едни човешки същества, към други човешки същества! Хуманно отношение към животни си е чист оксиморон!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.