Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програма за изваждане на файлове от повредена флашка под Федора

bmvtooo

Препоръчан отговор

Файловете се виждат, но не могат да бъдат прочетени (невъзможно възпроизвеждане на поток вади като грешка VLC-то). Проблема е, че клиента не е запомнил когато му казах, че флашка се вади от телевизор след като той бъде изключен, а не до като той работи. Все едно се е заключила. Под Уиндоус пробвах да ги извадя, но не ми позволява. Флашката е Кингстън Травелер 32 гигбайта. Обаче един френд ми каза, че може да се извадят под линукс, защото Уиндоус не виждал много неща. Каза ми името на програмата, ама аз го забравих, а той е далече сега и не мога да му се обадя. Ако някой може да ми каже как да се справя под Федора 29 ще съм му много благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм а тези файлове могат ли да се копират под Федора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извадена ли е флашката докато се чете от нея, и докато е работила нищо не може да се направи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Емил Костов написа:

Извадена ли е флашката докато се чете от нея, и докато е работила нищо не може да се направи. 

е, понякога се случва да могат да се копират файловете на друго място с програма за управление на дискове- "EassosDiskGenius"
но някои файлове ще са повредени от такова вадене на флашката
аз съм успявал да си извадя всички файлове неповредени

пп

програмата е за "джама"
ето картинка само като пример
1549945461_Bitmap.jpg.da4d41625e707323d9819e0d05ff09a0.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако "флашката" се е повредила хардуерно, няма такава програма, която да може да я оправи. Може да се чете част от информацията и да виждаш съдържанието, но като не се четат самите сектори, няма как да прочетеш какво има, както и да копираш файловете. Това е същото, като диска ти да има лоши сектори - пак ще виждаш къде какво има, но няма да можеш да ползваш или копираш информацията. Пробвай да я форматираш и да запишеш всичко отново, но най-вероятно и това няма да стане. Ако устройството има гаранция - връщаш го от там, от където си го купил, за да ти го заменят, ако не е за коша. "Флашките" имат такъв проблем - умират внезапно и по различни начини понякога, независимо как и къде се ползват. Принципно това може да се случи с всяка техника, дори и да е нова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се коя е програмата за Линукс. PhotoRec се казва. Моя приятел ми каза, че с нея през конзолата може да се извади всичко бит по бит. Обаче не намирам добро ръководство как точно се процедира. Той е вадил файлове от хард диск, който изобщо не се виждал под Уиндоус като устройство, но под Федора се виждал, но не можел да се монтира. С тази програма извадил всички файлове от харда. Лошото е, че след това файловете вече нямали оригиналното си име и били с поредни имена които програмата им слагала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извадил е файловете, понеже диска физически не е бил повреден и секторите с информацията са се четели нормално. Това може да се направи и с много други програми, независимо от ОС - примерно recuva. В дистрибуцията на "сергей стрелец" също има сборка от подобни неща, но всичко това си е и на късмет - зависи до каква степен е повредена информацията или носителя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, bmvtooo написа:

Сетих се коя е програмата за Линукс. PhotoRec се казва

Същият автор има и TestDisk, с чиято помощ може и да успее дори да ремонтира файловата система.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Raze написа:

Извадил е файловете, понеже диска физически не е бил повреден и секторите с информацията са се четели нормално. Това може да се направи и с много други програми, независимо от ОС - примерно recuva. В дистрибуцията на "сергей стрелец" също има сборка от подобни неща, но всичко това си е и на късмет - зависи до каква степен е повредена информацията или носителя.

Не, не става нито с Recuva, нито с R-Srudio под Уиндоус, защото в момента в който се отвори флашката, или се пусне сканиране с тези програми и Уиндоуса забива. Както и да е с негова помощ под Федора с PhotoRec извадихме файловете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нерде Ямбол, нерде Станбул... Федора, Ер-Студио под Уйн, ФотоРек под Лин... Има и друг филм - всяка Линукс дистрибуция като жива, Ер-Студио под Лин, ФотоРек под Уйн ... То възстановяването няма "цвят" и "прическа", то си е ... възстановяване. Ку Raze беше познал (добре, че е лош пророк) щяхте да видите възстановяване кога цъфнат налъмите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване