Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Не ми се сваля стъклото

Препоръчан отговор

Здравейте, за много години! 

Проблемът е следният. Колата е Ford Focus 1998. Когато натисна бутона, стъклото на шофьора не се сваля,чува се моторчето (клип)  Възможно ли е да се оправя сам, че майсторите ще ми откъснат главата..  И лесно ли се сваля кората? - https://www.youtube.com/watch?v=5dzPtxnJHOQ

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задължително трябва да се свали кората и да се види каква е причината за проблема. Може да не се налага да се сменя нещо. Ако не знаеш задължително майстор. 

Иначе в интернет има достатъчно клипчета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Задължително трябва да се свали кората

Така, така! После , я моторче, я водач или въженце.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Black Power написа:

Така, така! После , я моторче, я водач или въженце.

Може да се е откачило жилото. Имах вече такъв случай. Получава се ако стъклото се сваля до края. Но понеже постващият пита лесно ли се сваля кората, затова и написах, че задължително се сваля. А какво може да е ще се види след свалянето и.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кората сигурно има винтове около дръжката и щипки по периферията. За да се ремонтира, механизма трябва да се разглоби от стъклото и вратата и да се извади. Ако нямаш гараж, ти препоръчвам да изчакаш по-топло време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо си мислиш че 

преди 37 минути, sofiatraffic написа:

майсторите ще ми откъснат главата.

Който е майстор прави нещата достатъчно бързо и без да чупи нещата на хората. Виж, разни пишман такива и за най-простото нещо могат да се мотаят с дни и си начисляват суми за незнанието. Има приказка - като имаш кило брашно да го дадеш на майстор. Макар че това си е чирашка работа, не е дори и за калфа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Емил Костов написа:

Може да се е откачило жилото. Имах вече такъв случай. Получава се ако стъклото се сваля до края. Но понеже постващият пита лесно ли се сваля кората, затова и написах, че задължително се сваля. А какво може да е ще се види след свалянето и.

Точно, и аз мисля, че е жило. Но като сваля кората, то не се вижда. Къде се намира?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, sofiatraffic написа:

Точно, и аз мисля, че е жило. Но като сваля кората, то не се вижда. Къде се намира?

Ето линк. Не знам дали е точно за твоя модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако решиш сам да се сахванеш,трябва минимум да имаш някаква базова идея какво се крие по кората.Ако нямаш,бягай на майстор,не си губи времето,защото така или иначе пак до майстор ще ти се наложи да стигнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, franchesko написа:

Ако решиш сам да се сахванеш,трябва минимум да имаш някаква базова идея какво се крие по кората.Ако нямаш,бягай на майстор,не си губи времето,защото така или иначе пак до майстор ще ти се наложи да стигнеш.

И така наречените майстори няма да се занимават. Едно, че е пипкава работа, друго че вероятно не разбират и трето отнема време, в което ще си изкара доста пари при профилактика на автомобили. Идея си нямаш колко са се изхитрили глупаците без да мислят, че си губят клиентите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Емил Костов написа:

И така наречените майстори няма да се занимават. Едно, че е пипкава работа, друго че вероятно не разбират и трето отнема време, в което ще си изкара доста пари при профилактика на автомобили. Идея си нямаш колко са се изхитрили глупаците без да мислят, че си губят клиентите.

Идея си имам повярвай ми и то много ясна.Мен самият днес се опитаха да ме излъжат и с материяли и с пари в собствения ми дом, от така наречените ,,майстори,,  Храниш, го поиш го,бакшиш му даваш от горе на това ,което сте се разбрали предварително, а те още алчнеят.С тях зле,ама без тях още по-зле,аз горе-долу така ги виждам нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря на всички за мненията! Ходих при квартален майстор и той каза, че жилата за заминали и водачи. Каза че по номера на колата трябва да се поръчат и каза, че за 4 часа, щял да я направи за 250 лв. Няма ли вариант, да си ги поръчам частите и сам да си ги сложа. 250 лв не са ли много?? Затова споменах, в началото, че майсторите ще ми откъснат главата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, sofiatraffic написа:

Няма ли вариант, да си ги поръчам частите и сам да си ги сложа. 250 лв не са ли много??

Има разбира се, поръчай си частите и си ги сглоби. Да 250лв са много, но всеки майстор сам си определя цените и този така е преценил. В микрон доцев също са мошеници и измамници и ще ти отрежат главата до кръста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, baitexpo написа:

Има разбира се, поръчай си частите и си ги сглоби. Да 250лв са много, но всеки майстор сам си определя цените и този така е преценил. В микрон доцев също са мошеници и измамници и ще ти отрежат главата до кръста.

Точно 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.01.2019 г. в 21:08, baitexpo написа:

Това ще ми свърши ли работа - https://www.megaparts.bg/product/155135525

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
на 6.01.2019 г. в 14:42, sofiatraffic написа:

Това ще ми свърши ли работа - https://www.megaparts.bg/product/155135525

Пише, че не е налично.

Аз на моята кола сам си ги оправям, сменях един път механизмите, другия път бяха самите стъклоповдигачи, те са по 5лв. На едно ауди правих прозорците, беше самото моторче, поръчахме го за 30лв по еконт и го смених. Иначе утре ще ходя в микрон доцев, ще карам на приятел колата да оправят прозореца, защото има като твоя проблем, чува се моторчето, но той иска там да му го оправят, та ми казаха 135лв. Утре ще ходя към 11-12

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте,

при мен случаят е следният. След ремонт на механизъм на стъкло, предно-ляво, се появи едно свистене около вратата при голяма скорост. Връщайки се при майстора, той ми обясни, че ми се е "скапала" пантата и вратата ми увиснала. По негови думи, вариянтите ми били или нова панта или нова врата, най-добре било. Четох, че може да се оправи и само със смяна на втулки и болтове на пантата. 

Колата е стара и си я търкалям така, рядко излизам на дълъг път с нея. И въпреки това, ако някой знае вариянт как да разбера дали ли от регулаж на пантата или пък с нещо да запълня фугата, та да смекча шума.

Вратата иначе няма проблем при отваряне и затваряне. Аз не усещам луфт, ма знам ли!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, megatone написа:

Разбутал е изолацията под кората или е почупил щипки и не си признава.

И аз и той знаем, че вината е негова, ма при свършен факт е без значение. Да съм мъж да го хвана за гушата.

преди 8 часа, megatone написа:

Каква е колата?

Ауди А4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бягай далеч от тоя неграмотник. Панти щял да сменя. След пантата и врата. Аре у лево!  Как пък той като пипна почна да духа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Meri Meri написа:

Еее далеч съм вече, и ква файда. Аз съм с шум в ушите, докато шофирам. 

Еми така е, като си купуваш ауди.Имах същия проблем само, че с А3-ка.По спомени или уплътнението беше, което е около вратата или джама не можеше да се затвори до край. Виж с ръка от къде духа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, franchesko написа:

По спомени или уплътнението беше, което е около вратата или джама не можеше да се затвори до край.

Стъклото се вдига до край, не е от него. И уплътнението си е цяло и недеформирано. Ще опитам със смяна на втулки и болтове на пантата, пък ще видим. Правилно поставената диагноза си е половин лечение. Диагнозата ми трябва. ;)

преди 6 часа, franchesko написа:

като си купуваш ауди

:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване