Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, за много години! 

Проблемът е следният. Колата е Ford Focus 1998. Когато натисна бутона, стъклото на шофьора не се сваля,чува се моторчето (клип)  Възможно ли е да се оправя сам, че майсторите ще ми откъснат главата..  И лесно ли се сваля кората? - https://www.youtube.com/watch?v=5dzPtxnJHOQ

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително трябва да се свали кората и да се види каква е причината за проблема. Може да не се налага да се сменя нещо. Ако не знаеш задължително майстор. 

Иначе в интернет има достатъчно клипчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Задължително трябва да се свали кората

Така, така! После , я моторче, я водач или въженце.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Black Power написа:

Така, така! После , я моторче, я водач или въженце.

Може да се е откачило жилото. Имах вече такъв случай. Получава се ако стъклото се сваля до края. Но понеже постващият пита лесно ли се сваля кората, затова и написах, че задължително се сваля. А какво може да е ще се види след свалянето и.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кората сигурно има винтове около дръжката и щипки по периферията. За да се ремонтира, механизма трябва да се разглоби от стъклото и вратата и да се извади. Ако нямаш гараж, ти препоръчвам да изчакаш по-топло време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо си мислиш че 

преди 37 минути, sofiatraffic написа:

майсторите ще ми откъснат главата.

Който е майстор прави нещата достатъчно бързо и без да чупи нещата на хората. Виж, разни пишман такива и за най-простото нещо могат да се мотаят с дни и си начисляват суми за незнанието. Има приказка - като имаш кило брашно да го дадеш на майстор. Макар че това си е чирашка работа, не е дори и за калфа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Емил Костов написа:

Може да се е откачило жилото. Имах вече такъв случай. Получава се ако стъклото се сваля до края. Но понеже постващият пита лесно ли се сваля кората, затова и написах, че задължително се сваля. А какво може да е ще се види след свалянето и.

Точно, и аз мисля, че е жило. Но като сваля кората, то не се вижда. Къде се намира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, sofiatraffic написа:

Точно, и аз мисля, че е жило. Но като сваля кората, то не се вижда. Къде се намира?

Ето линк. Не знам дали е точно за твоя модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако решиш сам да се сахванеш,трябва минимум да имаш някаква базова идея какво се крие по кората.Ако нямаш,бягай на майстор,не си губи времето,защото така или иначе пак до майстор ще ти се наложи да стигнеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, franchesko написа:

Ако решиш сам да се сахванеш,трябва минимум да имаш някаква базова идея какво се крие по кората.Ако нямаш,бягай на майстор,не си губи времето,защото така или иначе пак до майстор ще ти се наложи да стигнеш.

И така наречените майстори няма да се занимават. Едно, че е пипкава работа, друго че вероятно не разбират и трето отнема време, в което ще си изкара доста пари при профилактика на автомобили. Идея си нямаш колко са се изхитрили глупаците без да мислят, че си губят клиентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

И така наречените майстори няма да се занимават. Едно, че е пипкава работа, друго че вероятно не разбират и трето отнема време, в което ще си изкара доста пари при профилактика на автомобили. Идея си нямаш колко са се изхитрили глупаците без да мислят, че си губят клиентите.

Идея си имам повярвай ми и то много ясна.Мен самият днес се опитаха да ме излъжат и с материяли и с пари в собствения ми дом, от така наречените ,,майстори,,  Храниш, го поиш го,бакшиш му даваш от горе на това ,което сте се разбрали предварително, а те още алчнеят.С тях зле,ама без тях още по-зле,аз горе-долу така ги виждам нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А във форума на Форд потърси ли нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря на всички за мненията! Ходих при квартален майстор и той каза, че жилата за заминали и водачи. Каза че по номера на колата трябва да се поръчат и каза, че за 4 часа, щял да я направи за 250 лв. Няма ли вариант, да си ги поръчам частите и сам да си ги сложа. 250 лв не са ли много?? Затова споменах, в началото, че майсторите ще ми откъснат главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си от София, тук (изработка, ремонт и монтаж на автомобилни жила).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sofiatraffic написа:

Няма ли вариант, да си ги поръчам частите и сам да си ги сложа. 250 лв не са ли много??

Има разбира се, поръчай си частите и си ги сглоби. Да 250лв са много, но всеки майстор сам си определя цените и този така е преценил. В микрон доцев също са мошеници и измамници и ще ти отрежат главата до кръста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, baitexpo написа:

Има разбира се, поръчай си частите и си ги сглоби. Да 250лв са много, но всеки майстор сам си определя цените и този така е преценил. В микрон доцев също са мошеници и измамници и ще ти отрежат главата до кръста.

Точно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.01.2019 г. в 21:08, baitexpo написа:

Това ще ми свърши ли работа - https://www.megaparts.bg/product/155135525

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.