Премини към съдържанието
Optium

Проблем с озвучаването и публикуването на видеоклип ?

Препоръчан отговор

Днес 03.01.2019 година направих малко видео с продължителност около 2 минути

направено във формат МР4 свързано с прекарването на Новата ми година в чужбина.

Същото го изпратих на мой приятел във Facebook, като преди това го озвучих с инструментален 

музикален откъс, който го свалих от чуждестранен сайт за безплатно сваляне на музика :

Ashampoo_Snap_03_yanuari_2019_g.jpg

След като го качих и публикувах във Facebook до няколко минути музиката му бе блокирана и по пощата си получих следното писмо,

в което с "вежлив тон" ми бяха обяснени причините поради което ми бе СПРЯНО озвучението на моето видео клипче !

Въпросът ми към вас е:

Kак бихме могли да озвучаваме подобни видео файлове за -ЛИЧНА УПОТРЕБА- без да бъдем санкционирани така безцеремонно !?

Ashampoo_Snap_03_yanuari_2019_g__15h19m3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариант1: Свързваш се носителите на авторските права на песента и искаш изричното им разрешение - възможно е да се наложи да платиш някаква (голяма) сума

Вариант2: Не ползваш клюкарника за разпространение на подобни "проекти"

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е политиката в сайтове за видео споделяне.

За това използвайте музика без права ( No Copyright Sound)

или това

или от сайтове, които дават безплатно музиката си за използването, им като озвучаване.

При някой, само трябва да се добави името на песента в описанието на видеото.

Например, като публикувате видеото в youtube.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, street racer написа:

Вариант2: Не ползваш клюкарника за разпространение на подобни "проекти"

Това ми е за урок и наистина не смятам за в бъдеще да се изявявам с подобни начинания

в този чифутски глобален механизъм за . . .следене и подслушване !

Не знам дали в другата лайняна социална придобивка VIBER /създадена също с подобни "слухарски" функции/

дали отново няма да ме . . . блокират !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, oic написа:

Това е политиката в сайтове за видео споделяне

Не знам защо останалите от форума не взимат участие в тази тема,

като че ли не вегетират в тази задръстена държава, ами живеят в Женева или Токио . . .

Другите хайдуци от VIBER пък въобще не си поплюват, ами карат направо "през просото"

защото ми изпратиха следното НЕДВУСМИСЛЕНО предупреждение:

ИЗБРАНИЯТ ФАЙЛ Е ПО-ГОЛЯМ ОТ 50 МВ !

МОЛЯ ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ТРАФИКА НА ДАННИ И БЕЗПЛАТНОТО ВИ

МЯСТО НА УСТРОЙСТВОТО.

Що пък за педераски номера са пък тези . . . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се случвало да пращам големи файлове през социалните мрежи Skype/Viber/Voip  и други услуги.

При тях също има лимити.

Но, знам че ако качите клипче в youtube (личен опит) и музиката е с права. Веднага "режат" музиката.

Сега е възможно да блокират и целият видео клип. Тъй като въведоха по строгата си политика наскоро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.01.2019 г. в 23:13, Optium написа:

Не знам защо останалите от форума не взимат участие в тази тема,

като че ли не вегетират в тази задръстена държава, ами живеят в Женева или Токио . . .

Другите хайдуци от VIBER пък въобще не си поплюват, ами карат направо "през просото"

защото ми изпратиха следното НЕДВУСМИСЛЕНО предупреждение:

ИЗБРАНИЯТ ФАЙЛ Е ПО-ГОЛЯМ ОТ 50 МВ !

МОЛЯ ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ТРАФИКА НА ДАННИ И БЕЗПЛАТНОТО ВИ

МЯСТО НА УСТРОЙСТВОТО.

Ot вайбър те предупреждават, че изпращаш голям файл и ако си на мобилни данни може да се набуташ, ама ти пак нямаш капацитета да проумееш написаното. "безплатното място" е неправилно преведено от free на английски, трябвало е да е "свободното място".

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.01.2019 г. в 8:36, baitexpo написа:

Ot вайбър те предупреждават, че изпращаш голям файл и ако си на мобилни данни може да се набуташ, ама ти пак нямаш капацитета да проумееш написаното. "безплатното място" е неправилно преведено от free на английски, трябвало е да е "свободното място".

В ползуваният от мен тарифен план са ми отпуснати 2 GB месечно ползуване на Интернет,

което на този етап ми е напълно достатъчно !

Освен това видеофайла съм го изпратил от приложението VIBER което е инсталирано на компютъра ми !

При това положение вие след като сте голям капацитет в тази област, бихте ли ми обяснили като как след

като VIBER го ползувам предимно в компютъра, трябва да държа "под око" това свободното пространство

/за да не го надвиша/ или ще трябва да поставя лимит на тези полагащи ми се 2 GB пренос на данни в телефона си !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Optium написа:

В ползуваният от мен тарифен план са ми отпуснати 2 GB месечно ползуване на Интернет,

което на този етап ми е напълно достатъчно !

Освен това видеофайла съм го изпратил от приложението VIBER което е инсталирано на компютъра ми !

При това положение вие след като сте голям капацитет в тази област, бихте ли ми обяснили като как след

като VIBER го ползувам предимно в компютъра, трябва да държа "под око" това свободното пространство

/за да не го надвиша/ или ще трябва да поставя лимит на тези полагащи ми се 2 GB пренос на данни в телефона си !?

Ти четеш ли или просто повтаряш нещо, което няма общо с реалността, и технологиите/протоколите, които се ползват?

Какъв трафик имаш в плана, това сървъра ма вайбър, няма как да знае! Затова, културно те предупреждава.

Вайбър, като платформа и протоколи, е разработен за работа с мобилни устройства. Не сличайно, ти като поттнотел, се аспциираш с моб ъел номер и не можеш да ползваш десктоп приложението, без преди това да си имдтслирал и активирал мобилното, с активна sim карта.

В този смисъл, сървърите на вайнър, изобщо не ги интересува, от какво устройство/OS работиш, стига да са спазени, тези протоколи.

Останалото, дето ди го написал, са меко казано, глупости!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, street racer написа:

Останалото, дето ди го написал, са меко казано, глупости!

Не знам аз какви глупости съм написал в поста си,

но за грамотността ви  мога да съда по факта,

че в 6-те изречения които сте написали

до тук, успях да открия . . .6 правописни грешки !

Това ме кара да мисля че сте от хората родени след 1989 година и носите 

същинските белези на "пропадналото време" през което сте живяли и сте се образовали . .  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, street racer написа:

Ти четеш ли или просто повтаряш нещо, което няма общо с реалността, и технологиите/протоколите, които се ползват?

Излишно се хабиш, казвам ти го от опит с въпросния потребител. :)  Преди няколко дни се опитах да му кажа абсолютно същото, че тотално бърка и смесва най-различни технологии, обаче господина като развален грамофон си повтаря едно и също в безкраен цикъл.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OFF/

@Optium

Извинявам се за грешките - писах от телефона - чисто "технически" са!

И съм роден, доста преди да съществуват Viber, Sype и т.н VoIP технологии. Интересувал съм се, чел съм, реализирал съм доста VoIP проекти, и съм пряк свидетел на еволюцията на тези технологии и протоколи (доколкото, самите девелопери, дават информация за това).

Затова ти казвам, че в главата ти е един тотален миш-маш от термини и просто не можеш да подредиш пъзела, така, че да ти се изясни (поне от части) цялата картина

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.