Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Сигурно моя въпрос на много от пишещите тук ще се стори смешен, но аз не съм професионалист в тази област и си позволих да пиша. Искам да разбера дали мога да инсталирам 64-битова версия на Уиндоус 7 на компютър с микропроцесор Intel Core 2 Duo E7600 3,06 GHz?

Благодаря предварително за Вашата помощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разбира се че е възможно.

Стига рамта  на машината да е поне 4 GB или повече. За да се възползвате от x64 битова ОС.

В противен случай е безмислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

разбира се че е възможно.

Стига рамта  на машината да е поне 4 GB или повече. За да се възползвате от x64 битова ОС.

В противен случай е безмислено.

Не е задължително условие!

Също така и при памет над 4GB можеш да ползваш 32bit OS.

Много е важно да се знае какво се цели с инсталирането на която и да е OS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

64bit-checker-fixed.png

преди 1 час, oic написа:

рамта  на машината да е поне 4 GB

преди 39 минути, plamen_petrov_80 написа:

Необходимо, но не достатъчно условие за инсталиране на 64-битова ОС.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Също така и при памет над 4GB можеш да ползваш 32bit OS.

Много е важно да се знае какво се цели с инсталирането на която и да е OS.

Някъде да съм написал задължително.

Мисля че не. То е ясно че може. Но се губи смисъла, в повечето случаи.

Защото повече от 3, и нещо си RAM (забравил съм вече), не се инициализира при 32bit OS.

За последното съм  напълно съгласен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При RAM под 4 GB е безсмислено да се инсталира 64-битова ОС - върви бавно, независимо какви са другите компоненти, проблем е пускането дори на Firefox с повече от 5 таба, отворени едновременно. Това се има предвид. Инак, винаги ще се намери някой да се заяде - 32-битова ОС може да се инсталира и при 256 GB RAM, но въпросът е ОС колко от тях ще може да адресира и използва. Да, с PAE до 64 GB могат да бъдат адресирани, но какъв е смисълът? Няма съмнение, че 64-битовият Windows е по-стабилен от 32-битовия, налагат се преинсталации по-рядко, BSOD се случва понякога по-малко от веднъж годишно... и т.н. Та, 32 бита - при РАМ до 4 GB. При повече - 64. Говорим за компютър за обща употреба - пояснявам, защото все някой всезнайко ще се метне с обяснение за специфичен процес, много рядък модул, нещо с конкретно приложение, което работи по-добре на 32 бита. Да, има такива случаи, но този видимо не е такъв.

Имам едно разкошно ситно компютърче с Atom N2600 и 2 GB RAM. Процесорът поддържа 64-битов Windows, пробвал съм, но се задъхва сериозно. С 32 бита не лети, но мърда прилично за презентационна машинка, да речем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване