Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

За много години банда, имам един въпрос. Какво правим при загубена трудова книжка? :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

При изгубена трудова книжка какви документи трябва да се представят?
Трудова книжка се издава от съответната Областна инспекция по труда.
1.Трябва да вземете в Областната инспекция по труда по местоживеене бланка на Удостоверение (съгласно Приложение№2 от Наредбата за трудовата книжка и трудовия стаж);
2.Всеки работодател, при когото сте работили, трябва да попълни екземпляр от Удостоверението (за целта следва предварително да направите достатъчно копия от бланката);
3.Представете в Областната инспекция по труда попълнените Удостоверения.
4.Останалите молби и декларации (по образец) ще попълните на място. Носете си личната карта.
Отговорът се изготвя в срок от 1 месец.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Chandni написа:

А как действам, като половината ми стаж е по черноморието и на различни периоди. 

21 век сме не може ли направо да ми вкарат стажа. Голяма разправия ще пада ..  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Венцислав Бориславов написа:

Може, ти за къде бързаш - ще се пенсионираш ли

:rolleyes:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петие, що за простотии?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Венцислав Бориславов написа:

Ами виж му изказа....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От някоя си година насам по спомен имаше и друг вариант освен обикаляне на бивши работодатели, повечето от които да не съществуват. Питай в инспекцията по труда и им кажи, че бившите работодатели са фалирали. Принципно при напускане, освен информацията в книжката, трябва да имаш и едни удостоверения по образец №2, също вършат работа за пред инспекцията по труда.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е точно така, както го е описал Chandni - информацията ми е от старши инспектор в ИТ, който е мой приятел. 

Що се отнася до обр. УП-2 Удостоверение за осигурителен доход и обр. УП-3 Удостоверение за осигурителен (трудов) стаж - да, ще свършат същата работа - проблема е, че не всички работодатели ги издават при прекратяване на трудовите правоотношения.
Твърдение, „че бившите работодатели са фалирали“ обаче няма да свърши работа, защото:

Цитат

Ведомостите за заплати се съхраняват 50 години в предприятието/учреждението – работодател (Закон за счетоводството, чл. 12, ал. 1, т. 1). В случай че предприятието/учреждението е ликвидирано, тяхното съхранение, както и всички справки по тях, се поемат от юридическия правоприемник (предприятие/учреждение, на което по силата на нормативен или административен акт са предадени).
Разплащателните ведомости на прекратени осигурители без правоприемник се предават в съответното териториално поделение на Националния осигурителен институт (НОИ) на основание чл. 5, ал. 10 от Кодекса за социално осигуряване и на Инструкция № 5 от 30.06.2005 г. за приемане и съхраняване на разплащателни ведомости и трудовоправни документи на прекратени осигурители без правоприемник

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 2000 г всичко  като стаж и осигуряване като суми ,трябва да го има в НАП. Ако си извади ПИК ще може да си провери цялата осигурителна  информация. Преди 2000 г е както е казано по горе, защото информацията в НАП не е пълна, може да има нещо , а може и нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.01.2019 г. в 21:09, bigiadri написа:

От 2000 г всичко  като стаж и осигуряване като суми ,трябва да го има в НАП. Ако си извади ПИК ще може да си провери цялата осигурителна  информация. Преди 2000 г е както е казано по горе, защото информацията в НАП не е пълна, може да има нещо , а може и нищо.

При мен го има всичко.

От миналия век и него го има.

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.