Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, дъщеря ми си блокира телефона. Сменила си е конфигурацията за отключване на екрана с нещо, което не помни :huh: След поредния опит да уцели правилната комбинация, успя да блокира телефона... Проблемът е, че не си помни нито пощата, която е направила, нито паролата за акаунта си и не може да отблокира телефона. Става въпрос за Xiaomi Redmi Note 4. Има ли начин да го разблокираме сами, или трябва да се отнесе някъде? И съответно къде трябва да го занеса. Телефонът е купен от мобилен оператор, не знам там могат ли да помогнат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че трябва да му се направи хард ресет,но ще се изтрие всичко което е било на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или флашване на ново на софтуера през компютър. Ако не - търсите сервиз, най-добре гаранционния. И друг път като се слагат пароли се слагат неща, които лесно се помнят, примерно рождена дата + фамилия или част от ЕГН + някакво име или нещо подобно. Толкова ли е сложно да се запомнят няколко символа?!?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При хард ресет има голяма вероятност телефона да се заключи към гугъл акакунт или към Mi Аккаунт.

Ето начин да се заобиколи.
За хард ресета има доста инфо в интернет как да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитахме с хард ресет и резултатът е, че телефонът вече е заключен към Mi Аккаунт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тубата нагледно е обяснено как да се заобиколи Mi акаунта.

Изпратено от моят ZTE B2016 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отключвал съм устройства със забравена парола за Гугъл Акаунт, и нито хард ресет нито флаш на нов ром/фърмуер няма да помогне защото системата при флашване се инсталира в области на паметта където не се презаписва стойността която казва пише, че телефона е заключен, и когато при ново инсталиране стартирате системата тя иска достъп до интернет точно за това и като телефона изпрати до облака за проверка това ID се връща отговор, че е заключен и иска парoла за акаунт за да даде достъп до данните ви. Винаги при ново инсталиране деактивирвайте всякакви автоматични бекъп режими защото никой няма да записва пароли, просто се натиска Next>Next и тези функции остават включени...

Нямал съм възможност да си поиграя със Xiaomi, но предполагам, че принципът е един и същ просто различни софтуери се ползват за различните чипсети на телефоните. По принцип не става с флашване на нова система, но като гледам някой хора така решават проблема с Mi заключен телефон, и може да не е  толкова сериозно както при Гугъл заключването, така, че пробвайте това.

Ето софтуер които не съм пробвал, но действа на принципа, че форматират паметта или тези области от паметта където е записана информацията, че телефонът е заключен, не съм го ползвал, но ако желаете ги тествайте. А ако нищо не се получи тогава може да пробвате и флашването на нова система, и за това ще ви дам инструкции.

FRP_MI_Account_Remover

За да ползвате програмата по-горе, просто телефонът трябва да е във fastboot режим (което може да направите като: изключите телефона напълно и след което задръжте бутона за включване+бутонът за намаляне на звука, когато се появи фастбуут екрана ги пуснете) и след което свържете телефона към компютъра с USB, пуснете програмата и чеквате "Xiaomi - Mi Account Remover" съответно за вашата 32 или 64 битова система и натискате старт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.