Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги,

ползвам Виваков ТВ, като днес ми докараха нов HD приемник. Свързаха го с HDMI кабел към телевизора Telefunken и всичко беше точно като картина и звук, докато не влязох в youtube. Там също имах идеялен звук, но като излязох от него, звука на ТВ програмите изчезна, като вляза обратно в youtube или пусна нещо от флашка звук има, само при ТВ програмите липсва. Като изкарах захранващия кабел на ТВ от контакта и след това го вкляча проблема се оправя, но докато не вляза в интернет или пусна фирм от флашка, след това звека на ТВ програмите пак го няма. Успях да реша проблема частична като оставих свързан HDMI кабела и оттделна свързах приемника и ТВ с червената букса RCA кабела/отзи с трите остриета и различни цветове/, така имам звук независимо дали влизам в интернет или не! Къде може да е проблема?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е в марката - "Telefunken". Пробвай да направиш връщане на фабрични настройки на телевизора. В гаранция ли е? Имаш ли компютър или лаптоп да пробваш дали и там с HDMI го прави същия проблем? На друг HDMI порт как е? Провери и за обновяване на софтуера на телевизора ако има опция онлайн или в сайта на производителя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефункен се произвежда в Турция, дори смарт телевизорите им нямат софтуерни обновявания и сайт за поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи от контакта и вкл. отново приемника на Виваком пробвай и с друг HDMI кабел.

Ако и след връщане на заводските настройки на тв. проблема продължава викни Виваком да ти сменят приемника защото и техните Китайски приемници доста често създават проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, nikeman написа:

Колеги,

ползвам Виваков ТВ, като днес ми докараха нов HD приемник. Свързаха го с HDMI кабел към телевизора Telefunken и всичко беше точно като картина и звук, докато не влязох в youtube. Там също имах идеялен звук, но като излязох от него, звука на ТВ програмите изчезна, като вляза обратно в youtube или пусна нещо от флашка звук има, само при ТВ програмите липсва. Като изкарах захранващия кабел на ТВ от контакта и след това го вкляча проблема се оправя, но докато не вляза в интернет или пусна фирм от флашка, след това звека на ТВ програмите пак го няма. Успях да реша проблема частична като оставих свързан HDMI кабела и оттделна свързах приемника и ТВ с червената букса RCA кабела/отзи с трите остриета и различни цветове/, така имам звук независимо дали влизам в интернет или не! Къде може да е проблема?!

HDMI кабели и кабели и кабелченца. "Нови утра, мега ,турбо технологии" какво да правиш!

Хайде да си прегледаш отново настройките за свързаност и звук, както на телевизора, така и на приемника!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.