Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Модела е от Октомври 2018-та, има достатъчно прилични екстри за тези пари - добра батерия, вградена 256GB вътрешна памет (не ми трябва външна за съхранение, а просто някаква работна - вътрешна), оптичен стабилизатор на камерата и свръх бавен каданс, (не ми трябват излишни екстри за лицеви сканирания - усложняване и оскъпяване на технологията), изглежда този телефон е моя телефон за предпочитане пред останалите безскрупулни хищници. Харесах си го, но у нас дистрибутора му иска стара цена 1349 лв. нова цена 1329 лв. Производителят има уебсайт, от който директно купуваш за България, тя е включена в списъка за доставка. Цената му с червен силиконов кейс калъф е 673 евро, което означава 1317 лв. Разликата е 12 лв. по-евтино, а получаваш и калъф безплатно! В другия случай 12 лв. по-скъпо и ти отнемат калъфа. :)  Въпроса сега - това плащане еднократно и чисто ли е? Дали няма скрита такса - например мито по време на доставката? Опитах се да изчета важните въпроси, но никъде не са посочили за мито. Тук изглежда някой вече си е направил доставката директно! Виждам се радва и на силиконовото калъфче! Аз трябва да съм следващ. Но ме притеснява неизвестното с таксите.... :( Вие какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не знам какво ще рече изгодно... Аз лично, преди половин година, си поръчах OnePlus 6 (по-старата версия) в конфигурация 8G RAM/128G Storage за $579 (в USA). Доставиха го с препоръчана поща. Без никакви отклонения от обявената цена. Предполагам, че има и по-добри машинки, но аз съм много доволен. Бих препоръчал машинката без да се колебая. До сега не ме е предал нито веднъж. Камерите не се справят много добре на нощна светлина. Редовно вървят ъпдейти. Фингъпринт сканера работи акуратно, бързо, безотказно и поддържа много профили (примерно ляв покзалец и десен показалец, ако искаш да отключваш и с двете ръце, и допълнително за член от семейството на който има доверие). Има и фейс рекогнишън (лицево сканиране) - не съм го ползвал...

Цената на желания от теб модел 6t 8G RAM/256 G Storage e $629 (в USA).

Обезателно провери дали е съвместим с доставчика ти!

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Mlechko написа:

Модела е от Октомври 2018-та, има достатъчно прилични екстри за тези пари - добра батерия, вградена 256GB вътрешна памет (не ми трябва външна за съхранение, а просто някаква работна - вътрешна), оптичен стабилизатор на камерата и свръх бавен каданс, (не ми трябват излишни екстри за лицеви сканирания - усложняване и оскъпяване на технологията), изглежда този телефон е моя телефон за предпочитане пред останалите безскрупулни хищници. Харесах си го, но у нас дистрибутора му иска стара цена 1349 лв. нова цена 1329 лв. Производителят има уебсайт, от който директно купуваш за България, тя е включена в списъка за доставка. Цената му с червен силиконов кейс калъф е 673 евро, което означава 1317 лв. Разликата е 12 лв. по-евтино, а получаваш и калъф безплатно! В другия случай 12 лв. по-скъпо и ти отнемат калъфа. :)  Въпроса сега - това плащане еднократно и чисто ли е? Дали няма скрита такса - например мито по време на доставката? Опитах се да изчета важните въпроси, но никъде не са посочили за мито. Тук изглежда някой вече си е направил доставката директно! Виждам се радва и на силиконовото калъфче! Аз трябва да съм следващ. Но ме притеснява неизвестното с таксите.... :( Вие какво мислите?

Това е доставка от европейския им склад и нямате никакви допълнителни такси и оскъпявания.
Не знам на кой казвате "дистрибутор за България", но аз за такъв не знам.
За мен този апарат е много скъп за това, което предлага, но щом на вас ви харесва взимайте и няма какво да го мислите.
Неудобството е, че при проблем ще трябва да го пращате обратно и ще бъдете без апарат, докато не го оправят и върнат обратно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, algor написа:

Неудобството е, че при проблем ще трябва да го пращате обратно и ще бъдете без апарат, докато не го оправят и върнат обратно.

Отделно са транспортните разходи към търговеца. А и времето няма да е малко.

преди 6 часа, Mlechko написа:

Разликата е 12 лв

За такава разлика ИЗОБЩО не си струва да се купува от там.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и колко гаранция имаш, у нас по закон можеш да си направиш рекламация до 2 години от датата на покупка/доставка, докато от чужбина може да ти дават само 12 месеца или по-малко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

по закон можеш да си направиш рекламация

ако не е указано друго, не по-малко от 2 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ако имаш гаранционна карта с по-голям срок си го ползваш, докато изтече (примерно 3 или повече години). Дори и търговеца да не ти дава гаранция или да е по-малко от 2 години, пак е длъжен да спази този 2 годишен срок, в който можеш да рекламираш стока или услуга. Това важи САМО за физически лица и с доказване на покупката с документ (касов бон или фактура).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо, което обикновено се пропуска - повечето от производителите дават удължаване на гаранцията след регистрация на продукта в системата им. Факт, който търговците премълчават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, algor написа:

Не знам на кой казвате "дистрибутор за България", но аз за такъв не знам.

Става дума за този търговец. Изглежда продава без кейс екстра.
За връщане обратно няма да имам нужда. Когато нещо счупя то винаги е по моя вина или вече е минало 2 годишната гаранция. В момента HTC One M8 стана на 4 години и ми повреди някакъв модул на камерата, отговорен за фокусирането, камерата пърпори и бръмчи с вибрация и вълни на сниманото поле, което от своя страна не може да се фокусира или застава на произволен фокус. Освен това след хиляда изпускания от къде ли не, (висок почти 2 метра), едно от тях падна само от 2 педи и някаква пясъчинка счупи дисплея, но останалите 1000 бяха на здрав дисплей.

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Отделно са транспортните разходи към търговеца. А и времето няма да е малко.

За такава разлика ИЗОБЩО не си струва да се купува от там.

Вече посочих, че завода ми го отстъпват с готин силиконов кейс. Не виждам никаква полза да поръчам от БГ, защото покупката също е онлайн, без да видиш от къде взима, разтваряно ли е, работено ли е. От чужбина обаче съм убеден в какво състояние ще дойде.
От гаранция няма да се възползвам. Всяка техника се чупи след изтичането на гарантирания период!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Mlechko написа:

Всяка техника се чупи след изтичането на гарантирания период!

Проблемът не е извънгаранционният, а гаранционният период.
Аз вече си патих с един рутър Xiaomi...хем беше в гаранция и ми отказаха каквито и да е действия, защото вече не поддържали този модел.
Е, водата е вкусна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Mlechko написа:

Става дума за този търговец. Изглежда продава без кейс екстра.
За връщане обратно няма да имам нужда. Когато нещо счупя то винаги е по моя вина или вече е минало 2 годишната гаранция. В момента HTC One M8 стана на 4 години и ми повреди някакъв модул на камерата, отговорен за фокусирането, камерата пърпори и бръмчи с вибрация и вълни на сниманото поле, което от своя страна не може да се фокусира или застава на произволен фокус. Освен това след хиляда изпускания от къде ли не, (висок почти 2 метра), едно от тях падна само от 2 педи и някаква пясъчинка счупи дисплея, но останалите 1000 бяха на здрав дисплей.

Говорите за проблеми и повреди, причинени от потребителя, но има и такива, които се по вина на производителя (т.нар. фабрични дефекти).
В този случай гаранцията е важна, за да се подмени апарата веднага след отварянето (при констатиране на такъв дефект, разбира се).

Взимайте тогава от търговеца, който сте посочил вие.
Преди това, обаче, изчетете в сайта това, което пише за гаранцията и за да не се изненадвате на по-късен етап.

https://mobisector.com/garantiy-i-serviz

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.