Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, моля за предложения, какъв климатик да избера за това помещение.

Мястото е София, изложението е Юг, но точно пред терасата има огромен блок, който закрива всякакво слънце. Там ме хваща и малка част от външната изолация 8 см. Предвиждам да намажа стените с топлоизолационна боя и да сложа 2-3 см. изолация на тавана. Двете дълги стени граничат съответно със калкан и друг неотопляем апатамент. Височина на стените 2.5м. Сградата е нова и аз ще съм първият и може би единствен ползвател в началото. Желана подържана температура около 24 градуса.

Dnevna.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е неясно изложението.

Първо Двете къси страни изолирани ли са? Сградата санирана ли е? Подът изолиран ли е?

Топлоизолираща боя си е чиста маркетингова измислица.Изолирай тавана с поне 5см.

Проблема е дължината на помещението - 8м.Ако климатика е един, в краищата на помещението ще има чувствителна  разлика в температурата.

По принцип  инвертор 18000btu ще трябва да е достатъчен.По добър вариант е 2 9-ки в двата края.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъм терасата и прозореца е с външна изолация 8 см. Срещуположната къса страна е вече навътре към апартамента и граничи с баня и коридор по конкретно. 

Може ли малко повече доводи защо да не си пръскам парите за термобоя ? Спрял съм се на Изомакс Термо, мислех на тавана да сложа 2-3 см излолация и после тази боя. Идеята ми е, че не искам по никакъв начин да свалям таваните повече от 5 см общо !

Относно климатика, ако сложа хубав подов посредата на стаята, какъв ще е ефекта, и какви ще са разликите спрямо 2 по малки по краищата. 

По принцип не искам да имам нито един климатик, камо ли два, но пък не мога да измисля по ефективен и евтин начин за отопление на това помещение... Ако имате и други идеи освен климатик, предложенията са добре дошли :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Rquaresma@abv.bg написа:

Може ли малко повече доводи защо да не си пръскам парите за термобоя

Различните материали оказват съпротивление на топлината минаваща през тях.Коефициента на топлопроводимост характеризира това им качество и показва колко топлина ще премине през площ 1кв.м при дебелина на материала 1м и температурна разлика 1гр.

Очевидно количеството преминала топлина силно зависи от дебелината на слоя.Тази  боя дори  да с 1мм. дебелина пак няма да оказва никакво съпротивление.

Със нея, без нея преминаващата топлина ще си баш същата.Затова всички приказки за термоизолираща боя са просто рекламки.Материалите с нисък коефициент, стиропор и производните му, го дължат на запечатани в структурата им мехурчета въздух, който има практически най-високото съпротивление.Именно от тези материали се прави изолация.

За климатика проблем може да се окаже дългия тръбен път.Само в помещението има поне 4м тр.път и то без чупки, ако климатика е в средата.Като прибавим пътя през балкона може да се получат едни 8м тр.път.Но като че ли това единственото приемливо  решение..Това е и най-евтиното отопление

Не виждам как ще се поставят 2 климатика, а колко ще са разликите е трудно да се определи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на отговора. Насочвам се към подовостоящ климатик поставен в средата на стаята. Може ли препоръки за модел за това помещение ? И какво да очаквам от него като грее в средата на толкова дълга стая ще успее ли да сгрява и краищата ? Добър вариант ли е това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.